Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Bolu'nun şah damarı

Dumlu Demircioğlu

  20 Ekim 2011

               Şah damarı, insanların yaşaması için var olan bir vücut yapısının ana organıdır. Hayvanlarda da vardır. Boynun iki tarafında kafadaki akıl almaz sistemin neticesinde pis kanı kalbe götüren iki ana damardır. Diğer damarlara göre oldukça kalındır, çünkü taşıdığı kanın hacmi fazladır. Görev yapamadığı zaman ölüm kapıdadır.
               İşte, İzzet Baysal Caddesi de Bolu'nun şah damarıdır. Görev yapılmazsa Bolu can çekişir.
               Çünkü, İzzet Baysal Caddesi'nde, Bolu'nun bütün ihtiyaçlarını karşılayacak işyerleri vardır. Resmi yerler vardır, bankalar vardır, Belediye vardır, eczaneler vardır, noterler vardır, lokantalar vardır, bakkallar vardır, marketler vardır, P.T.T. vardır, kırtasiyeciler vardır, giyim-kuşam ve aklınıza ne geliyorsa İzzet Baysal Caddesi'ndedir. Yılların çarşısı yukarı çarşı bu caddededir. Bu cadde ile oynanmaz.
              Geçmiş yıllarda bir pazar günü cadde kapandı, nöbetçi eczaneden ilaç almak için vatandaşın çektiği çile, görenlerin yüreğini parçaladı. Çok yaşlı iki karı-kocanın notere gidişlerini bir görseydiniz, bu manzaraya tahammül edemezdiniz.
              Değil caddeyi 6-7 ay kapatmak, 1 gün bile kapatsanız Bolu halkı perişan olur, mahvolur. Çıkarınız aklınızdan böyle bir uygulamayı. Olmaz.
              Herşey Bolu için ise ve herşey Bolu halkı için ise, asla dokunmayınız bu caddeye. Halk, elbette ki güzel şeyler ister, yenilikler ister amma mantıklı ve uygulaması yerinde olan ve herkese faydası olan projeler ister. Halkı perişan edecek uygulamalar sizlerinde zararına olur.
             Yüzlerce esnaf ve on binlerce insan, bu caddenin işleyişinden geçimini sağlıyor. Caddeyi kapatmakla esnafın ekmeğine bıçak sokmayınız. Şayet ilerde bunu yaparsanız Bolu esnafı mahvolur. Sıkıntıların altından kalkamazsınız. Caddenin kapatılması insanların şah damarlarının kesilmesine eşdeğerdedir.
            Bir seneye yakın zamandır Anıtpark projeniz var. Bu da olmaz. Bütün şehirlerde meydanlar açılıyor, parklar yapılıyor, siz hazır meydanı kapatıyorsunuz. Tamamen yanlış düşünce. Başkaları para kazanacak diye size projeler sunabilirler, aldanmayın ve gelin bu işten vazgeçin.
            Şehrimiz Anıtpark'la şimdiki gibi çok güzel. Orayı bozmayın. İzzet Baysal Caddesi'ni de eskisi gibi, iki yönlü yapın. Sizde rahat edin, Bolu halkı da rahat etsin ve yanlıştan döndüğünüz içinde, yüksek fazilet sahibi olduğunuz bilinsin, kazanan siz olun.
            Biz sizin kazanmanızı başarılı olmanızı isteriz.
   

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Bilelim ki milli benliğini bilmeyen milletler başka milletlere yem olurlar.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak