Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

24 Kasım (Özel bir gün)

Cumhur Bandakçıoğlu

  24 Kasım 2011

      Uzun yaz tatilinin arkasından okulların açılması, biz aklı bir karış havada sınıfının, pek de hoşnut olmadığı dönemdi. İlk 3 - 4 gün sınıfların oluşturulması, öğretmenlerin öğrencilerin rehavetini göz önüne alarak fazla sıkmamasının ardından başlayan öğretim dönemin ilk kaytarma günleri, 29 Ekim, 10 Kasım ve 24 Kasım'dır. Hele hele bu günlerin Perşembe veya Cuma gününe gelmesi, öğrenci kullarının alabileceği en güzel hediyelerdendi.

      İşte o güzel günlerin anısına bir sahne;
      Eeee... Öğretmenler günü nerede kutlanacakmış? Kültür Sitesinde mi? Yoksa okulda mı? Ne? Kültür Sitesinde mi?

      Oooo Süper...  Kültür sitesindeymiş..  O zaman 6 TAB A olarak.. Muhakkak bu organizasyonda yer almamız gerekir.. Lan oğlum bizi ne yapsınlar sınıfta bir tane doğru dürüst şiir okumasını bilen biri bile yok!

      Avucunuzu yalarsınız.. Öğretmenler günü organizasyonu 6 MAT B'ye verilmiş. Sus kız sen kendi işine bak! Ayrıca Kültür Sitesi'ndeki etkinliğini de bu yıl Ticaret Lisesi düzenliyormuş!  Bizim okul bizim salonda düzenleyecekmiş.
  Yapma ya...  Desene  hayallerimiz suya düştü..

     O zaman arkadaşlar.. bizde 6 TAB A olarak alternatif kutlamamızı kendi sınıfımızda yaparız..
      Budur!
      24 Kasım Öğretmenler Günü programımızı ortak çalışması için yaklaşın arkadaşlar.

       Bütün dersler öncesinde öğretmen masasına sürahi ve bardak koyalım. Sürahinin üstünde dantel örtü de olsun.. Öğretmen masasına yine vazo ile çiçek konsun.
       Ayrıca kül tablası da  koyalım..  Evet evet!  Bir paket Samsun ve bir paket Malbuş sigarası zulada hazır dursun. Gelen öğretmen kafaysa sigara ikram edilecek!
       Kolonya da döküp şekerde verelim...  heheheheh..
       Hoca sınıfı girince.. 'Öğretmen kutsaldır Ana gibi, Öğretmen Kutsaldır Baba gibi' şarkısı koro olarak tüm sınıfça söylenecek!  Şarkıya katılmayanlar bilahare cezalandırılacak.
      Arkadaşlar..Öğretmenler sınıfa ayak bastığı andan itibaren  herkes tebessüm edecek, ta ki hoca makaraları koyup ders kaynayana kadar..
       Budur  Alkış.......
       Görsün herkes öğretmenler günü nasıl kutlanırmış...

        Her türlü aymazlığımıza ve bazen de şımarıklığımıza rağmen bizi hayata hazırlamak için bıkmadan usanmadan didinen hocalarımıza, kısacası Sevgili Peygamberimizin (S.A.V. Hz. Muhhammed) in ilmin kapısı diye adlandırdığı, amcasının oğlu, 4. Halife Hz. Ali ( r.a.) nın 'Bana bir harf öğretinin 40 yıl kölesi olurum' diyerek bizlere yol gösterdiği ve gereken önemi ve saygıyı göstermemizi istediği öğretmenlerimize, kutsal topraklardan MEKKE'den saygılarımı ve sevgilerimi gönderiyor ellerinden öpüyorum.

        Her yıl olduğu gibi bir kez daha...

     İlkokul: Ayşe Atalan, İnci Kırım, Züriye Doğanöz, Türkan Kalaycıoğlu, İsmet Bandakçıoğlu, Nadide Kılıç, Seval Başaygün, Arif Gültekin, Arif Denk, İffet Yaşin, Osman Orhan.

    Ortaokul: Asım Can, İffet Kara, Nurhayat Kocabacak, Ali Duman, Ayşe Çakıroğlu, Hüseyin Kabadayı, Mustafa Sönmez, Asuman Eyvazoğlu, Murat Dinçtürk, Adnan Balcıoğlu, Metin Ferah, Lale Yörükoğlu, Sevim Berik, Sibel Pehlivan, Kemal Pehlivan, Lamia Dal, Aytaç Kılıç, Mükerrem Odabaşı, Cemal Çelikcan, Kadriye Sarı, Nevin Ömür, Süheyla Vardar, Yurdanur Karakaya, Durmuş Başer, Meral Şen, Ömer Selen, Mine Selen, Kemal Akkuş, Nihat Karakan, Kuddus Kayış, Durmuş Çakıroğlu, Nükhet Gülşen, Mehmet Aydın, Ali Ürpek, Hayrettin Tahtabacak, Özçiçek Taşçı, Salih Rüştü Taşçı.

      Lise: Yaşar Eyüpoğlu, Faik Sığıncı, Remzi Kocaman, Şeref Sunar, Halil Kara, Aydın Tekin, Leman Künç, Günsel Ceylan, Günay Karslıoğlu, Nurşen Bulut, Ayten Berkarda, Selahattin Üstün, İlhami Akın, Hikmet Manaz, Pakize Marangoz, Emine Çelikcan, Kadri Üstündağ, Şafak Namdar, Sabite Tüzün, Seyfi Dağdeviren, Mustafa Bektaş, Muzaffer Ercan, Recep Adakçılar, Fuat Ustaoğlu, Nuray Anık, Gülüm Sorguç, Nurşen Aydın, Hamdi Mutluer, (Hacı) Cemalettin Çınar, İdris Durma, Meliha Dağdeviren, Nermin Gümüş, Nurten Cengizay, Yücel Kırmusaoğlu, Mehmet Özdoğan, Mehmet Aysan, Sadık Güleryüz, Arif Akpınar, İsmail Hakkı Atalay, Mine Hitit Sanbay, Aysun Mataracı, İsmet Başkaya, Sevgi Mülayim ve Handan Hundemir'i

     Beden Terbiyesi ve Gençlik Merkezi: Bolu Gençliğinin sportif ve kültürel faaliyetlerine emek harcamış hocalarımız Saip Garipoğlu, Mustafa Hotakoğlu, Raşit Veciz, Altan Balcıoğlu, Şennur Sarıberber, Murat Başara'yı yine sonradan tanıyıp sevdiğimiz hocalarımız olan Muharrem Demirel, Mustafa Namdar, Nevzat Özdemir, Ayhan Can, Nilüfer Ertem'i hürmetle,

     Aramızdan ayrılan: Sabahat Atalay, Necati Özdoğan, Kemal Yaman, Cevat Abak, Mustafa Gürtan, İsmail Engin, Nurettin Başer, Selim Marangoz, Süha Alpman, Sadriye Turan, Kemal Kayacan, Adnan Altun, Nurten Yalçın, Nuri Sert, Cahit Sinan, Tülay Bürgeç, Hulki Bürgeç, Aynur Tıkan, Emin Gülses, Arif Şerement, Birsen Saraç, Elmas Tahtacı, Raif Gülcan, Emine Çakır'ı ve bundan kısa bir süre önce ülkemizi tarifsiz acılara gark ettiren Van Deprieminde hayatını kaybeden öğretmenlerimizi rahmetle anıyorum. İsimlerini hafızama getiremediğim değerli öğretmenlerimi burada yâd etmeyi unutmuşsam da özür diliyorum!

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Ekonomik kalkınma, Türkiye'nin hür, müstakil, daima daha kuvvetli, daima daha refahlı Türkiye idealinin belkemiğidir.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak