Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Popüler Kültür Gölcük'te!

Cumhur Bandakçıoğlu

  25 Temmuz 2012

       Bolu'nun ülke çapında en tanınmış markalarındandır Gölcük Tabiat Parkı. Herkesin hayran kaldığı ve unutamadığı cennetten bir köşedir. Hemen hemen her içine ettiğimiz doğal güzelliğimiz gibi, bu şirin köşemizde yıllardır hiç de hak etmediği kullanımlarla layıkıyla bir düzen tutturamamıştır.
       Son olarak Bolu Belediyesi'ne kiralanan parkın ne şekle gireceğini hep birlikte göreceğiz. Malumunuz belediyemizin çevre ve şehircilik karnesi için çok iyi şeyler söyleyemeyeceğim. Bolumuz maalesef kendisini aşacak veya aştıracak siyasi iradeyi üretememekte ve bu sebeple de diğer yerleşim yerlerine göre geriden gitmektedir. 3 yıldır şehir meydanı rezil bir şekilde durmaktadır. Bunun 1. Numaralı sorumlusu kim ne derse desin Sayın Belediye Başkanımız, dolayısıyla AKP yerel teşkilatlarıdır. Çözüm üretememektedirler. Hiç kızmasınlar ama bu tabloyla AKP'li Belediyeler içinde şehircilik ve çevre konusunda sonuncu sıraya oynamaktadırlar. Bolu bu haliyle umutsuz bir vakadır. Ve bu vakanın dibinde yatan gerçekse maalesef şehir hayatının ne anlama geldiğini bilmeyen Bolululardır.
       'Abant' konusunda defalarca bu köşede yazmış ve Abant da ki faytonların tek tip özgün dizaynlı olması gerektiğini, bunun Abant'a çok daha mistik bir hava vereceğini söylemiş, traktörden çevirme tren görünümlü abuk taşıma araçlarının da Abant'a yakışmadığını dile getirmiştim. Şimdi öğreniyoruz ki bu komik görünümlü ulaşım araçlarından bir tanesi de Gölcük de hizmete girmiş. Anlayacağınız Gölcük'te lunapark a çevrilmiş. Şaka gibi! Bu ne zevksizlik, bu ne vizyonsuzluktur ya! Madem böyle bir şey koyacaksınız bunu biraz geliştirseniz ahşap kaplamalı daha antik görünümlü, O doğayla kamafüle olabilen bir tasarım yaptırsanız olmaz mı? Zaten gölün etrafı kaç metre ki? Millet yürüse biraz poposu küçülür diye mi korkuyorsunuz? Yok yaşlısı var, ihtiyarı var diyorsanız ki hiç zannetmiyorum öyle olsa Lunapark treni yaptırmaz daha farklı bir tasarım ve model uygulardınız.        

        Popüler Kültür ün Bolu'ya bir armağanıdır o ucube rengarenk demir yığını. Belki Bolulular buna alışabilir ama parkın, ayıları, tilkileri, yaban domuzları, kuşları, sincapları, yani gerçek sahipleri buna alışamayacaktır.

      Ve Aygün Lara Bandakçıoğlu aramızda.
      05.06.2010 tarihinde evliler kervanına katılmıştık. 13.07.2012 tarihinde de babalar kervanına katıldık. Bu mutlu günümüzde bizi yalnız bırakmayıp sevincimizi ortak olan tüm büyüklerimize, dostlarımıza ve arkadaşlarımıza teşekkür eder saygılarımızı sunarız...
                                                                            Işıl- Cumhur Bandakçıoğlu

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Geçmişten çok geleceği düşünmeliyiz, çünkü bundan sonra orada yaşayacağız.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak