Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

İzzet Baysal'ın ismine yakışmaz

Dumlu Demircioğlu

  18 Ağustos 2012

        Şehrimizin en önemli, bilinen ve en işlek caddesi olan İzzet Baysal Caddesi eğer trafiğe kapatılırsa, benden söylemesi, merhum İzzet Baysal'ın kemikleri sızlar. Çünkü, bu caddenin adını her vesile ile andığımızda, kıymetli büyüğümüzü hatırlamış oluyoruz. Öyle zamanı geldiğinde çıkıp nutuk attığınızdaki gibi değil, gönülden kalpten anmış oluyoruz. Hiç bu cadde trafiğe kapatılır mı..... Ne kadar yanlış.

         Trafiğe kapatacağım diyorsunuz, sonucunu tahmin edebiliyor musunuz. Siz halen daha aldığınız kararların, uygulamalarda tutmadığını bilmiyor musunuz...? Kapatınca, yayalara açık olacak diyorsunuz. Şurasını hiç düşünmüyorsunuz...? Yayalara açık olduğunda, gençler daha rahat sevişip koklaşacaklar. Ve o zaman caddenin adı inanınız AŞIKLAR SOKAĞI olacak.
       Böyle bir durum, hiç İzzet Baysal Babamız'a yakışır mı...?  
       Vaz geçiniz bu fikrinizden. Olmaz, asla tutmaz. Kaos yaratırsınız.
       Eğer kararlı iseniz bütün esnafın dükkan anahtarlarını teslim alın. Binlerce insanı aklınıza gelen her konuda mahvedeceksiniz. Çünkü bütün ve acil ihtiyaçlar bu caddeden temin edilir. Alternatifi yok.
       Benim şaştığım bir husus da, bu kararın İçişleri Bakanlığı tarafından onaylanıp onaylanmadığı. Böylesine çok çok önemli kararda, her halde siyasi düşünce ağır basmaz.
        Halka hizmet ediyoruz demenin bu karar vesilesi ile, halkı perişan edeceğinizden mutlak emin olunuz. 3-0'lar eridi, bitiyor.


   

   

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Cumhuriyet fikir serbestliği taraftarıdır. Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre saygı duyarız.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak