Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Bilgisayarımı virüslerden nasıl korurum?

Ali Özdemir

  24 Şubat 2013

      CD, DVD, USB bellek, e-posta, korsan web sitesi gibi ortamlardan bilgisayarınıza virüs, solucan, truva atı, keylogger gibi zararlı yazılımlar bulaşır.

      Kötü amaçlı yazılımlar cihazınızı yavaşlatır, çalışmaz hale getirebilir, şifrelerinizi çalar, sizin iletişimde olduğunuz adreslere dolandırma amaçlı iletiler yollar.

      Bu tür tatsız durumlarla karşılaşmamak için esasında hiç para ödemenize gerek yoktur. Bilgisayar dergileri, bilişim içerikli web siteleri, antivirüs yazılımı satıcıları abartılı söylemlerle sizi "ikna" etmeye çalışırlar. Bunları pek ciddiye almayınız.

      Zararlı yazılımlardan korunmak için internet üzerinden parasız olarak dağıtılan 105 MB'lık "Antivir" yazılımını indirip kurunuz. Gerisini yazılım halleder.

      20 yıldır günde 5-10 saatim bilgisayar ile çalışarak geçti. Şimdiye değin para ödeyerek hiç antivirüs yazılımı almadım. Hiç sorun da yaşamadım.

       Antivir'i yeterli bulmayanlar AVG'yi de kullanabilirler. Rasgele kurduğunuz virüs koruma yazılımları bazen verilerinizi çalmada bile kullanılabilir.

   

   

   

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Milli mücadelelere şahsî hırs değil, milli ideal, milli onur sebep olmuştur.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak