Gazetenize sahip çıkın!

Türk Milleti zamanı gelince cevabını verecektir

Metin Yıldırım

  26 Mart 2013
        Türk milleti olarak ipin ucunu gevşek bıraktığımızı bilmemiz gerektiğini düşünüyorum.
        Sonuçta uysal koyun da değiliz...
       Artık şu son zamanlarda ülke genelinde yaşadıklarımızı göz önünde bulundurursak, boşver birşey olmaz demek gibi bir lüksümüz de kalmamıştır.
        Tek isteğimiz olan bu ülkede tek Bayrak altında din, dil, ırk ayrılığı yapmadan kardeşçe yaşamaktır. Fakat kardeşçe yaşamak lafını hep biz telaffuz ediyoruz. Kürtleri temsil ettiklerini söyleyenler; "Barış istiyoruz, barışın temelleri atılacak, barış olmadan bir yerlere varamayız" gibi aynı şeyleri söyleyip duruyorlar. Her iki laflarının başında barış sözü geçiyor. Valla onu bunu bilmemde, dargın ve küskün olan barış ister. Biz kimseye dargın da değiliz, küskünde değiliz.
        Ama son zamanlarda siyasi olarak yaşananlar, Kürt açılımı diye bir söylemle başladı. Fakat daha sonra bu açılımın ne demek olduğu zaman geçtikçe istekler arzular şartlar ortaya koyulmaya başladıkça daha iyi anlaşıldı. İşin ciddiyeti 21 mart 2013 tarihinde Nevruz adı altında Diyarbakır'da zafer kazanılmış edası ile kutlamalarla belli olmuştur.
        O günü bir Türk vatandaşı olarak unutmamız mümkün değildir.
          İşin ciddiyetini, "Savaşa da hazırız barışa da hazırız", "İşgalci T.C. Kürdistan'dan defol" gibi mesajlarla da ulusal basın aracılığı ile tüm Türkiye'ye vermişlerdir.
        İşte bunları gördükten sonrada yüreği yanmayanın, içi sızlamayanın, bazı kutsal saydığımız değerlerini sorgulaması gerektiğini düşünmeliyiz.
        Tabi Diyarbakır'daki gösterilerin ardından MHP'nin Bursa'da yaptığı Kuruluş Mitingi de tüm Türkiye'deki 'Ben Türküm' diyen ve katılımları ile tüm dünyaya bu memleketin sahipsiz olmadığını göstermek istercesine Bursa'ya akın eden, 'Ben Türküm vatanıma da sahip çıkarım, Bayrağıma da' diyen insanları tebrik etmek gerekir.
        Mitingde oradaki vatandaşların "VUR DE VURALIM ÖL DE ÖLELİM" sloganı ise eleştiri konusu olmuş ve Devlet Bahçeli'nin milleti galeyana getirdiği ve tehdit oluşturduğu basında, medyada tartışma konusu olmuştur.
        Şöyle objektif bakıldığında kimin kimi galeyana getirdiği de bellidir. Bu millet bu vatan için binlerce şehit vermiştir. Bölmek parçalamak özerklik ilan etmek ayırmak öyle kolay da değildir. Bursa'dan bunun kolay olmayacağının sinyalleri verilmiştir.
        Millet olarak birlik beraberliğimizi muhafaza edeceğimiz günler bu günlerdir.
        Silkelenip kendimize gelmemiz ve işin ne kadar ciddi boyutlara ulaştığını kavramamız gerekmektedir.
        Aksi takdirde Türk Milleti zamanı gelince vatanı bölmek isteyenin, bölmeye yeltenenin, bölmeye aracılık edenin, destek verenin, NE MUTLU TÜRKÜM demekten kaçan herkesin ALNINI KARIŞLAYACAĞI aşikardır.
                                                        

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak