Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Düzceli otobüsçüler

Dumlu Demircioğlu

  2 Mayıs 2013

      Ne zamandan beri aklımda, düşünüyorum da, şayet Düzceli otobüslerde olmasa biz Bolu halkı acaba ne yapardık....?
       Öz Bolu otobüsleri vardı, mükemmel İstanbul seferleri muntazaman yürüyordu, ne oldu oldu Öz Bolu otobüsleri yok...
       Ankara istikametine Düzce Güven ve Üstün Erçelik otobüsleri ile gidip geliyoruz. Bütün Bolulular'ın kullandığı bu şirket arabaları Düzceliler'in veya Ereğliler'in. Sağ olsunlar bize hizmet ediyorlar. Ya onlarda olmasalardı, yolcular şüphesiz otobüs bulmak için büyük gayret sarf edeceklerdi.
          Son olarak Nilüfer Turizm'in Bolu Acenteliğini alarak, iki senedir Bolulular'a üst düzey bir hizmet sunan Naci Bey'de Nilüfer'in Bolu bağlantılı seferlerine son verdiğini açıkladı. 
        Sırası geldiğinde övünüp duruyoruz amma koca bir şehir olarak Ankara ve İstanbul tarafına sefer yapacak otobüslerimiz yok. Yani, Bolulular'ın ve Bolu'ya ait otobüs işletmemiz yok. Halbuki bu kadar iş sahibi hemşehrilerimiz var ama, bu sektörde atılganlığımız yok.
       Gezin bütün Türkiye'yi, hemen bütün vilayetlerin kendi otobüsleri vardır ve dört bir tarafa sefer halindedirler. Bizde ise yok, yok.
        Çok eski yıllarda İl ve hatta İlçe belediyelerinin şehirlerarası çalışan otobüsleri vardı. Bu hizmeti Belediyeler yapardı. Yapsa ya, bizim belediyemizde... Tam zamanı... Özel teşebbüs yok, sen devreye gir Ankara İstanbul'a otobüs seferleri düzenle.
       Bolu Belediyesi 4 otobüs alsa, karşılıklı olarak sabah akşam sefer düzenlese, bütün Bolu halkı büyük çapta istifade eder. Fakat böyle halka hizmet varken ve aşırı pahalı bir yatırım da gerektirmiyorken ve de zamanla kendisini amorti edecekken, tamamen yanlış ve gereksiz uygulamalara trilyonları yatırmanın ne alemi var... Yazık ki ne yazık. Göreceksiniz yapılan, çok katlı otopark hiçbir zaman verimli olmayacak ve yıllar yılı, yapılan masrafı karşılayamayacak asla.
        Ümit var bir şekilde tamamlanması beklenen İzzet Baysal caddesi, nihayet  betondan bir cadde oldu ve hayaller suya düştü. Yazık oldu o kadar yapılan masrafa, ihtiyaç değildi, gerekli değildi.
       Ben çocukluğumda ve gençliğimde çokça belediye otobüslerine bindiğim için, bir nebze hatırlatmak istedim.
        Düzce her konuda bizi geçiyor. Liberal ekonomi ve rekabet diyorsanız alın Belediyeye 4- 5 otobüs, başlayın seferlere halka hizmet edin artık.
        Benden hatırlatmak, ilgilenenlere de bir teşvik olsun diyorum.

                                                           

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Düşman isterseniz dostlarınızı geçmeye çalışınız. Dost isterseniz , bırakın , dostlarınız sizi geçsin.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak