Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Merak ediyorum, ACABA ?

Cumhur Bandakçıoğlu

  2 Mayıs 2013

  Bir ay olmuş yazmayalı. Yoğun koşuşturmaca ortamı, köşemizden bizi bir müddet uzak tuttu. Her ne kadar Bolu gündemini sıkı sıkıya takip etsek de, açıkçası bu köşeye koyacak bir paylaşım bulamadım son bir ay içinde. Bu arada, bir günlük Bolu ziyaretimiz oldu. İzzet Baysal Caddesi'ni gözden geçirdik. Plastik dubaların yerini döküm bariyerler alıyordu. Hummalı bir çalışma devam ediyordu. Atatürk Parkı yerle bir edilmiş durumdaydı. Her ne kadar ciddi eleştiriler getirsek de, sonuç inşallah beklediğimizin çok üstünde olur. Bugüne kadar yapılanlar, benim gözümden eksiklik ve eğreltilerle dolu olduğu için, çok ümitli olduğumu ve bu yapılanların Bolu'yu bambaşka bir havaya sokabileceğine inanmam tabiî ki biraz zor.
  Bazen kendi kendime soruyorum; Acaba Başkan yapılan işlerin kalitesini görmüyor mu? Acaba bir gün olsun birisine soruyor mu; Bu ne biçim göz, bu ne biçim nizam, bu ne biçim mühendislik! Anıtpark'ın arka tarafındaki ve Siteler Camii önündeki göbeklerde bir hata olabileceğini hiç düşünmüyor mu, ekibine sormuyor mu? Bir yola baş koydum, yaptığınız işlerle beni provoke ediyorsunuz, altımı oyuyorsunuz diye taşeronlarına soruyor mu hiç? Yoksa yapılan her şeyi çok güzel mi buluyor? Mesela hiç empati yapıyor mu? Yıkıp geçtiği ve yerine yaptıklarının ne kadar baştan sağma yapılmak için yapıldığını görebiliyor mu? Bu işleri yapan ekibine ve kendisine, iyi olacağına inandığımız işler yaptık, yapıyoruz, bunları yaparken kalpleri kırdık, insanlara ister istemez düşman olduk, her gün beddua alıyor, küfür yiyorum bu insanlarla nasıl helalleşeceğim, hiç değilse yıktıklarımızın yerine yaptıklarımızı adam gibi yapın diyor mu?
  Merak ediyorum, acaba, 10 yıldır Boluspor'un arkasındaki güç benim, Bu kulübe tarihte hiçbir Belediye Başkanı'nın sağlamadığı maddi imkânları verdim, veriyorum, ama olmuyor. Neden bunları yaşıyoruz, nerde yanlış yapıyoruz, diye kendisine soruyor mu?
  Tabi bazı gerçekleri de görmemezlikten gelmemiz gerekiyor, mesela ANITPARK! Ben 40 yıl öncesini de yani tek katlı Askeri Gazino'nun olduğu, bir çamlık görüntüsündeki parkı da hatırlıyorum. Bir gerçek var ki, Anıt Park hiçbir dönem peyzajıyla, mimarisiyle, içindeki tesisleri ve kullanım alanlarıyla dört dörtlük bir park olamamıştır. Sıradan bir kasaba parkının üstünde seyretmemiştir. Bugün Anıtpark'a yapılanların eskisinden daha kötü olamayacağı da bir gerçektir. Alan da genişlediğine göre camekânlı estetik bir kafenin parka yakışacağını özellikle kış aylarında keyifli zamanlara sahne olabileceğini düşünüyorum. Yine büyüyen park da Bolu'ya özgü heykel ve objelerinde yer almasını diliyorum.

  Fatih Uraz ve Murat Ünlüer
  Geçtiğimiz hafta 23 Nisan'da Boluspor'un ve Milli Takımın unutulmaz kalecilerinden Fatih Uraz'ın Lig TV'de ki Kalecinin Seyir Defteri programına Yener abiyi (Babamı) davet etmesi sebebiyle SHOW TV stüdyolarına gittik. Futbol adına oldukça güzel ve seviyeli bir program yapıyor Fatih abi. Programa bu hafta eski kalecilerimizden İlker Çelik konuk oldu. Önümüzdeki haftalarda yine Boluspor'un unutulmaz kalecilerinden Süleyman Kocakara konuk olacak. Show Tv ziyaretimizde artık Show Tv'nin kıdemli kameramanlarından olan, Bolu Lisesi'nden okul arkadaşım hemşehrimiz Murat Ünlüer'le de bir araya geldik. Murat çok uzun yıllardır Şansal Büyüka'nın ekibinde kameramanlık yapıyor. Uzun aradan sonra bir araya gelmek, Bolu ve Boluspor anılarını konuşmak oldukça keyifli oldu.

  PANORAMA RESTORAN
  Aşçılarımız dünya çapında çok iyi ün yapmış olsa da, Bolu Mutfağı'nın çok iyi noktada olduğunu söyleyemeyiz, Hele hele 30-35 yıl öncesinin Bolu'suyla bir karşılaştırma yaparsak geride olduğumuzu söyleyebiliriz. Bolu'da iyi yemek nerede yenir dersek hali hazırda kimsenin hiç düşünmeden direk bir adres verebileceğini zannetmiyorum. Bolu, Karacasu beldesinde bulunan ve arkadaşım Mehmet Turan tarafından işletilmeye başlanan Panorama Otel ve Restoran'ın Bolu'da ciddi bir açığı kapatacağını ve kısa zamanda Bolu'nun popüler bir işletmesi haline geleceğini düşünüyorum.

  Fotoğraflar:
  1- SHOW TV de, Fatih Uraz ve Murat Ünlüer le birlikteyiz.
  2- İstanbul Fenerbahçe burnundaki Camekan Romantika kafe
  3- İsviçre'nin başkenti BERN'de şehrin sembolü AYI heykeli, tel üstünde! Muhteşem bir bakış açısı.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  İşinin esiri olan insan, başkasının esiri olmaz

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak