Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Bu zalim devlet....?

Dumlu Demircioğlu

  1 Haziran 2013

          Bu lafı duyduğumda kulaklarıma inanamadım. Eğer doğru ise ki doğru, böyle bir laf edenin aklından zoru vardır diye de düşünürüm.
       Senin ağzın kapansın-dilin kopsun-beynine kan hücum etsin desem yine de insan olarak yüreğim dayanmaz. Offff ne günlere kaldık yarabbiiii...?
        AKİL İNSAN olarak Bolu'ya geleceksin - güya sivil toplum temsilcileri ile görüşmeler yapacaksın ve kalkıp orada DEVLETİ SUÇLAYACAKSIN. DEVLETE ZALİM DEVLET DİYECEKSİN. Bu devlet 90 sene halkına zulüm yaptı diyeceksin haaa. Bu nasıl bir düşüncedir ve karardır, nasıl... Nasıl bir yanlış ve yerden göğe kadar haksız bir intibadır.
       Toplum sizi çok iyi tanıyor, siz başından beri her hükümete karşı her uygulamaya karşı, reaksiyoner bir aşırı solcu yapıdasınız. Ama ne olursanız olunuz, nihayet Türk vatandaşısınız. Devlete zalim devlet diyemezsiniz. Devlet millet ve hepimiz TÜRK OĞLU TÜRKÜZ. Devlet dediğin sen-bendir. Devlet, vatandaşın devletidir. Devletin vatandaşı olmaz. 
       Üzerimizde dalgalanan bayrak TÜRK BAYRAĞIDIR. Tamamı TÜRK VATANI'DIR.
       Bütün hükümetleri  iş başına getiren Türk halkıdır. İyi kötü ne yaparlarsa yapsınlar, millet ve devlet ilelebet baki kalacaktır.
       Bir önemli konuyu karşılıklı konuşmak için görevlendirilmişsin, fırsat bu fırsattır diye, sen haksız yere devleti kötüleyemezsin asla. O andaki görevin  milleti karşılıklı sevdirmek, çözümün gerekliliğini anlatmak, halkı bu çok önemli meselede sakinleştirip, ikna etmektir.
       Zaten yapılan sinsi siyasette, senin gibi uçtaki kişileri görevlendirip, bir nevi adam kazanmak olduğu için, siz o heyette görev aldınız. Yoksa, reaksiyoner bir kişinin şimdiki siyasetle anlaşması hiç mümkün mü.?
       Bu devlet öyle kolayca bugünkü durumuna gelmedi. 90 yıllık bir mazi de her şeyden önce CUMHURİYET korundu. Demokrasiye geçtik. Milletin dediği oluyor. Yokluklardan bugünkü seviyemize gelmişsek, çalışıp didinen onca iktidar ve hükümetleri sayesinde olmuştur.
       Devlet sizi de yetiştirdi, okuttu, adam etti. Beni de yetiştirdi okuttu, hatta parasız yatılı okuduğum lisede bana mendil verdi, ayakkabı verdi, kravat verdi, elbise verdi, yedirdi içirdi yatırdı ve daha neler neler....
        TÜRK DEVLETİ'NE ağzını bozamazsın. Çok yanlış yaptın. Keşke özür dilesen derim.
       Bende derim ki YAŞASIN TÜRK MİLLETİ VE DEVLETİ.

                                                         

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Bir milleti hür, bağımsız, şanlı, yüksek bir toplum olarak yaşatan da, köleliğe, yoksulluğa düşüren de eğitimdir.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak