Gazetenize sahip çıkın!

'Yol mu?' O iş tamam abi !

Metin Yıldırım

  18 Haziran 2013
                                                                                                                                            
       Yollar bir memlekette medeniyetin bir göstergesi olmuştur. Her ne kadar geniş düzgün insanın hayatını kolaylaştırıcı gideceği yere kısadan fazla dolanmadan ve zaman kaybetmeden gideceğimiz hedefe tasarruflu ve zahmetsizce gidebilen bir toplumun ilk olarak kalkınmasını sağlayan, başlıca olmazsa olmazı, yolları yapmaktan açmaktan ve onarmaktan geçer.
        Bolu Belediyesi'nin bu yol açma ulaşımı kolaylaştırma  konusunda hakkını yememek lazım. Bazen gereksiz de olsa tarlaların ortasından  şimdiden yol açmış, belki oralarda yapılaşma 20 sene sonra tamamlanacak. Şimdiden yolu açılmış, gün gelir o yollarda kullanılır.
        Ama iyi güzelde imar planında yıllardan beri yol olarak gözüken şehrin merkezinde, İtfaiye binasının tam arkasında Şehit İsmail Selen Paşa Caddesi (Migros'un yanından Gazipaşa İlkokulu'na doğru giden cadde) ile Çizmecioğlu Sokak'ı birbirine bağlayan yol, akşamdan sabaha nereye gitti? Bu yol üzerinde bulunan eski kullanılmaz halde bulunan evler nasıl oldu da birdenbire trilyonluk arsalar haline geldi? Burada yapılan Karaçayır Parkı ile değerlenen bu bölgede rantı gören ev sahipleri bu işi nasıl ve hangi şekilde, kimleri devreye sokarak Belediye'den kimlerin sayesine halletti? Bu yol buradan kalkarken o eski evlerin sahiplerinin ceplerine trilyonlar girerken, Bolu Belediyesi'nin bundan, Bolu Halkı adına ne gibi bir çıkarı olmuştur?
        Artık bu tür uygunsuzluklar iyice ayyuka çıkmış olup, sadece insanlar kendi arasında konuşup, eleştirip, kızmakta, fakat sesini duyuramaz olmuştur. Bolu Belediye Başkanımız hep kendilerini ifade ederken; "Bizler sizin hizmetkarınız, bizim için Bolu Halkı ve Bolu Belediyesi'nin çıkarları önde gelir" diye konuşmaktadır. Bizde Başkanımız'ın bu samimiyetine inanıyoruz ve güveniyoruz; Buyrun Başkanım söz sizde! Yukarıda bahsettiğim konunun izahını bir yapıverin de, herkes öğrensin!...
        Ak Parti İl Başkanı Ömer Sayın, polis müdahaleleriyle eylemcilerin Gezi Parkı'ndan çıkarıldığı anlarda, Başbakan Erdoğan'ın Sincan'da düzenlediği "Milli İradeye Saygı" mitinginde MHP bayraklarının dalgalanmasına işte bu yorumu yaptı: "MHP'li KARDEŞLERİMİZ, 'Milli İradeye Saygı' mitingine sahip çıktı. MHP Genel Başkanı Sayın Bahçeli olmak üzere, bütün MHP camiasını kutluyor, kendilerine kalbi şükranlarımı sunuyorum. Bu oyunu birlikte bozacağız inşallah."
         Ömer Sayın yukardaki bu ilginç yorumu ile birlikte basına açıklama yapma gereği duymuş. İyide sayın Başkanım daha düne kadar MHP'lilere; "Afrika tamtamcıları, bunların işi gücü tam tam çalmak" diyordunuz. Şimdi MHP'lilere "Kardeşimiz" demişsiniz. O zaman kardeşseniz, sizde Afrika tamtamcısı olmuyor musunuz? Sizde mi tamtam çalmaya başladınız? O miting de MHP bayrağı açanların ülkücü olmadığını tamamının Erzincan Ak Parti İl yönetiminin olduğunu, 'Tayyip Erdoğan'ın gö.....nün gılı olayım!' diyen teyze bile biliyor. (bu teyzenin de nereden gelmiş aklına bu laf anlamak mümkün değil. "...ayağının altına pas pas olayım veya dağıttığın makarna olayım. Ya da dağıttığın kömür olayım" falan deseymiş daha iyiymiş....) neyse...
                                                              

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak