Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

ŞanlıRezil cadde

Dumlu Demircioğlu

  19 Temmuz 2013
       Yazarken dahi utanıyorum. İzzet Baysal'ımızın ismini anmak varken, nereden çıktı bu tabir.....? Aylardan beri mantık dışı uygulamalar yapılıyor.? Demokratik bir ülkede zoraki ve mecburi tutularak cebirle bir yaptırım olabilir mi...?
        Mülk sahiplerinin binalarına resmen el konuluyor. Karşılıklı antlaşma yok. Dolayısıyla tapunun bir hükmü kalmadı, tapular delindi ...!
        Mübarek Ramazan Ayı'nda bu sene Diyanet İşleri Başkanlığı'nca 'HARAM - HELAL KONUSU' işlenecek diye karar verildi ve camilerde de bu konu işleniyor.
        Mal sahibinin arzusu dışında yapılan uygulamada ve neticesinde tahakkuk etmiş olan parayı gelip isteyeceksiniz. Peki, bu para şimdi acaba harama mı giriyor, yoksa zoraki alınan bu para size helal mi oldu..
         Dinimizde ve büyük kitabımızda emrediliyor ki 'MÜSRİFLER, İSRAF EDENLER CEHENNEM ATEŞİNDE YANACAKLARDIR.' Şimdi siz hiç bir ihtiyaç değilken, sadece keyfi olarak yapmış olduğunuz caddedeki bu uygulamalar israf değil mi...? Hem de aşırı, manasız, gereksiz, lüzumsuz bir israfın daniskası.
         Eğer, hatırlarsanız ilk zamanlarda beyefendi caddenin üstünü de kapatacaktı.....!
         Sağlıklı mı dersiniz, güzelleştirme mi dersiniz, oturup masa üzerinde yapmış olduğunuz proje, uygulamaya gelindiğinde tamamen sırıttı, olmuyor. Hele de esnafın levhalarına el atmak kadar yanlış bir düşünce olamaz. Çünkü, tutmaz, yürümez. Esnaf yine levhasını uygun yerlere asar. Zaten profil demirden yapılan bu levha yerleri tamamen mantık dışıdır.
         En iyisi mi gelin bu levha sevdasından vaz geçin. Yanlıştan dönmek bir meziyettir. Yine saltanat sizde kalsın.
          O kadar parayı ticari olarak, esnafa göre şanlırezil bir şekilde caddeye gömdünüz, yeter!
         Caddedeki esnafın tükendiğini artık kabul edin. Bitkisel hayatın sonu gibi esnafın sonu da maddi olarak ölümdür. Dikkat ederseniz caddede satılık ve kiralık iş yerleri gittikçe çoğalıyor, gezin görün inceleyin.
         Hekimlik de şöyle bir gerçek vardır. GÖZ GÖRMEZ, BEYİN GÖRÜR.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Biz Türkler, bütün tarihimiz boyunca hürriyet ve istiklâle timsal olmuş bir milletiz.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak Bolu Yerlikaya Turizm