Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Şimdiki zaman mı, gelecek zaman mı?

Cumhur Bandakçıoğlu

  24 Temmuz 2013

       Bolu Gündem gazetesinin bugünkü haberinde Ak Parti İl Teşkilatları'yla bir araya gelen Belediye Başkanımız, 9 yıldan beri hayata geçirdikleri projeleri anlatmak için bir sunum yapmış. Bolu Gündem'in haberle ilgili başlığı ise '9 Yılda Bolu Baştan Yaratıldı!' Haberin eksiği varsa günahları başına, ama benim okuduklarımdan anladıklarım henüz bir şeyin yaratılmadığı ve projelerin halen devam ettiği ve birçok sıkıntısının olduğu yönündedir. Gelin birlikte sunum başlıklarına bir göz atalım;
       Başkan Yılmaz, "310 kilometre içme suyu hattı çektiklerini. Vatandaşları Cumhuriyet'in ilk yıllarından kalma kanserojen asbestli borulardan kurtardıklarını. Su kaçaklarını ortadan kaldırdıklarını ve de şehrin bütün içme suyu şebekesini yeni baştan oluşturduklarını dile getirmiş.
       Hepimiz biliyoruz ki Bolu'da gün geçmiyor su boruları patlamasın, su şebekesinde sorun çıkmasın ve de sular kesilmesin! Üstelik de Gölköy'den Sarıcalar'daki su arıtma tesisine kadar çekilmiş olan ve sürekli patlayan hattın İller Bankası projesindeki hali ile boruların çelik olması gerekirken, Başkanımız hangi akla uyup cam elyaf takviyeli kanserojen boruları döşetmiştir. Önce bunun hesabını vermelidir. Merak edenler BolununSesi Gazetesi'nin daha önce yapmış olduğu bu haberi okuyup borularla ilgili bilgilerini tazeleyebilirler. (http://www.bolununsesi.com/icerik/aramahaber.asp?id=23655)
        Karadere sularını vatandaşlarımızla buluşturuyoruz diyen Başkan, Bolu'da önümüzdeki dönemde çeşmelerden Memba Suyu kalitesinde su akacak diye konuşmasına devam etmiş.  Buradan da çok bariz anlaşılıyor ki çeşmelerden Memba Suyu akma işi 9 yıllık dönemde gerçekleşmemiştir. Yani ortada gerçekleşmiş bir icraat yoktur.

       Su baskınlarının önüne geçildiğini söyleyen Başkan, Bolu'nun geleceğine adeta yatırım yaptıklarını "Şehre yetecek kapasitede Atık Su Arıtma Tesisi'ni hizmete soktuklarını. 110 kilometrelik kolektör hattı ile Bolu'da yaşanan çevre katliamına son verdiğini belirtmiş. (Muhtemelen Abant yolundan bahsediyor)
       Bu durumda, ilk ani yağmur da göle dönen alt geçitlerimizdeki ve Bahçelievler Mahallesi'ndeki geri tepen kanalizasyonları, her halde başka bir şehre ait olmalı.
       Türkiye'deki tavuk üretiminin üçte birini karşılayan ilimizde, hem tavuk atıklarının çevreye verdiği zararları ortadan kaldıracak, hem de enerji üretecekleri konusunda konuşan Başkanımız, yine 9 yıllık icraatları için değil, gelecek üzerine kurgular yapmış.
       Görünen o ki, anlatan da dinleyenler de durumdan memnun gözüküyor. Ya da memnunmuş pozu veriyorlar.
       Hâlbuki Belediyemiz'in çok daha ilgi çekici icraatları var; Mesela yaklaşık 3 yıldır bitirilemeyerek büyük bir eziyet haline getirilen bir Kent Meydanı var. Yok edilen ve trafik keşmekeşi olan ana ve yan arterler var. Büyük ölçüde mağdur edilen esnafları var. Kaybolan şehir girişleri var. Kesilip ortadan kaldırılan yüzlerce ağaç var. Göstermelik olarak yerinden sökülüp başka yerlere dikilip kuruyan ağaçları var. Halkın evine, bağına, bahçesine tecavüzler var. Yandaş basın yaratma adına, keyfi dağıtılan Bolu halkının milyonlarca lira paraları var. Var oğlu var. Tek kelimeyle Bolu'yu çift hörgüçlü deveye benzetme başarısını gösterdiniz. Yapılan en büyük icraat bu. Keşke Bolu'yu baştan yaratmasaydınız. Keşke Bolu eski haliyle kalsaydı. Yaptığınız her şey hali hazırda dökülüyor! Gelecekte ne olur siz düşünün!

                                                       

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Milli mücadelelere şahsî hırs değil, milli ideal, milli onur sebep olmuştur.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak