Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Türk Milleti'nin varlığı !

Dumlu Demircioğlu

  3 Ekim 2013

         Benim bu yazımı okuyan sayın bay ve bayanlar; Şayet vatan yoksa, sizin her türlü varlığınız kaç para eder, söyler misiniz....?

        Dünya kadar malın mülkün olsa, bankalarda milyarların, hatta trilyonların olsa, sayılamayacak kadar Dolar'ın ve kilolarca altının olsa, ne kıymeti var?

        Vatanın olmayınca...?
        

         İşte Suriye, işte Irak... Ne kadar perişanlar!
        Türk Milleti, düşman çizmesinin eziyetini yıllarca çekti. Hür, müreffeh, kendi öz vatanında yaşamak için, vatan savunmasını namusundan üstün gördü ve şehit mertebesine kavuşmak için davul zurna ile koşa koşa askere gitti. Biz millet olarak asker doğduk ve asker ölürüz bilinci içindeyizdir.
       

        Amma, bu niçin böyledir acaba.....? Neden...?
        Bir anne baba çocuğuna vereceği terbiye, sistem, hayatın kendisi, yaşama düsturları ve ömür boyu dikkat edeceği hususları en son 7 yaşına kadarki zaman dilimi içinde verebilir, öğretir, gösterir. Çünkü, bir çocuk şahsiyetini 7 yaşına kadar kazanır. Ondan sonra çocuğa hiç bir şey veremezsiniz, bitmiştir.
         Vatan sevgisi de bu zaman içinde olur. Onun içindir ki okullarda hep beraber ANDIMIZ okunur. Okurken gür sesle, öğretmen öğrenci bir heyecan içinde ve muazzam bir haykırışla TÜRK OLDUĞUMUZU anlarız.
         Bu zamana kadar ki nesiller bu andı okudukları içindir ki - KIBRIS ÇIKARMASI'NDA ERZURUM HALKI Kolordu Karargahı'nın önüne toplanarak, 7'den 70'e gür sesleri ile BİZİDE ASKERE ALIN diye haykırıp, bir tam gün oradan ayrılmadılar. Halk coşmuştu. Acaba diyorum, şimdi böyle bir harbin içinde olsak, hangi yetişmiş nesil koşa koşa askere gider....?
         O andın, küçük beyinlere yerleştirilen manası büyük Türk olabilmenin kendisidir.
         Çanakkale'de yağmur gibi yağan mermilere karşı sadece süngüsü ile hücum eden Mehmetçik, andımızı içine sindirendir. İstiklal Harbi'nde Dumlupınar'da Sakarya'da çarpışan Mehmetçik, o andı yerine getiren Mehmetçik'tir.... Şimdi soruyorum; Yetişecek bu nesil neyin sevdalısı olacak, neyin? Bayrağın kıymetini bilecek mi..? Vatanın kıymetini bilecek mi..
          Ne yazıktır ki bu artık çok zor, çok!
          TÜRKÜM DOĞRUYUM ÇALIŞKANIM..............
          VARLIĞIM TÜRK VARLIĞINA ARMAĞAN OLSUN..

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır. Bugün yarına dünle beslenerek yol alır.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak