Gazetenize sahip çıkın!

MHP'de istişareler !

Metin Yıldırım

  7 Ekim 2013

        MHP il yönetimi,  belediye meclis üyeliği ve il genel meclisi ne aday olmak isteyen yönetici arkadaşların istifa etmesinden dolayı yönetim düştü. Ve yeni kurulacak yönetimde Mustafa Ramazan görev almayacağını belirterek, yönetimde beraber çalıştığı, gönül birliği yaptığı arkadaşlarını şok ederek, sessiz  sedasız köşesine çekildi.
        Ve daha sonra MHP Genel Başkan Yardımcısı Şevkat Çetin tarafından Bolu'da yönetimi kurma görevi kime verilecek diye beklenirken, Şükrü Gülez ismi öne çıktı. Ve Ülkücü camiada umutlar yeşermeye başladı.
        İyi bir yönetim kurulmalı ve göreve gelecek kişilerin fedakar  istekli arzulu heyecanlı ve gerçekten çalışabilecek, seçimlerde işinden gücünden maddi ve manevi her türlü fedakarlığı gösterebilecek, toplum içinde saygı gören, şaibeli işlere karışmamış gerçek ÜLKÜCÜ kişilerden bir yönetim kurulmalı ve Bolu Belediyesi'nin alınması hususunda ilk önemli adımın sağlam atılması gerekmektedir.
       Şükrü Gülez ile birlikte bir istişare toplantısı gerçekleştirildi. katılım normal, ama anlamlı idi. Birlik beraberlik görüntüsü verildi.
       Eski il ilçe başkanları yöneticilik yapmış, bu camiaya gönül vermiş ÜLKÜCÜ'lerin de katıldığı bir istişare toplantısı oldu.
        Hepsi iyi güzelde bugün mevcut olarak görevine devam eden bir ilçe yönetimi var ve bunun başında İlçe Başkanı Ruhi Doğanöz bulunmakta ve görevini de başarı ile sürdürmektedir.
        Şimdi Bolu'da bir il yönetimi kurulacaksa, Ruhi başkanın da fikri sorulmalı ve görüşlerine değer verilmelidir. Çünkü ileride kurulacak İL yönetimi İLÇE yönetimi ile birlikte çalışacak ve seçimlerde koşturacak ve başarıyı kovalayacaktır. burada ilçe yönetiminin fikirleri ve tavsiyeleri önemli olmakla beraber, birlik ve beraberliğe de bir ivme kazandıracaktır. Yoksa ileride bu parti bir de İLÇE BAŞKANI aramak zorunda kalacaktır.
         İstişare toplantısına katılanların arasında Hüseyin İka'da vardı. ÜLKÜCÜ camianın ve Bolu halkının takdirini kazanmış bir isim AKP'lisi de CHP'lisi de hiç çekinmeden Hüseyin İka aday olursa oy veririm dediği ve hep beraber gönül birliği yapmışçasına desteklenen bir aday.
        Hüseyin Hoca da sessizce yeni kurulacak İL yönetimini  gözlemliyor. Her defasında aday değilim demiş olmasına rağmen, gerçek bir ÜLKÜCÜ Bolu'nun evladı olarak baskılar sonuç verir ve belki de aday olur.
        İşte o zaman oyların büyük bir çoğunluğu AKP'den gelir ve seçim CHP - MHP arasında geçer.
       Geçen hafta basında çıktığı gibi, genel merkeze MHP'den bazı isimleri AKP'lilerin götürdüğü, yeni kurulacak yönetimde bu AKP'lilerin parmağı olduğu ve MHP'nin güçsüz bir aday göstererek,  AKP'nin kazanması sağlanacağı yönünde bazı dedikodular boy göstermiş ve yeni kurulacak yönetim yıpratılmaya çalışılmıştır.
        Böyle bir ihaneti yapacak veya aklından geçirecek kişiler zaten ülkücü olamaz.
        İnşallah geçmiş yıllarda kurulan, ama toplantılara katılmayan, seçimlerde koşturmayan, sadece adı olup kendi olmayan kişilerden oluşan bir yönetim kurulmamalıdır. Önümüzde bir belediye, arkasından milletvekilliği seçimleri var. Ülkücü camiayı zor bir süreç beklemektedir.
        Temennimiz iyi bir yönetim kurulur ve bu yönetim MHP Genel Merkezi tarafından onaylanır.
       "Biz Allah tarafından bir imtihandan geçiyoruz. Aramızda bu imtihandan geçenler veya geçemeyenlerde olacak. Ama biz davamızdan ve yolumuzdan asla vazgeçmeyeceğiz..
          Başbuğ Alparslan TÜRKEŞ"
                                                   

                                                                           

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak