Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Uşak ve Travel Turkey

Cumhur Bandakçıoğlu

  13 Aralık 2013

        1999 yılını kadar hiç gitmediğim bir şehirdir Uşak. Asker arkadaşım Murat Çekli'nin davetiyle İstanbul'da Uşak merkezli SESLİ Tekstil'de 13 yıl çalıştıktan sonra, çalışma hayatıma yine Uşak merekezli sektörünün en büyük firmalarından Ağaoğlu Tekstil'de devam ediyorum. Ağaoğlu'nda 2,5 yılı devirmiş bulunuyorum. 

        Kısaca Uşak'ın son 15-16 yılını yaşayan ve gözlemleyen biriyim. 1999 yılında MHP adayı Mimar Ali Erdoğan Uşak da Belediye Başkanlığı koltuğuna oturdu. Çok hızlı bir şekilde Uşak da değişim başladı ve şehircilik adına çok başarılı işler yapıldı. 2004 Seçimlerinde MHP'ye destek veren güçler AKP adayına dönünce, seçimi AKP adayı kazandı. 2009 yılında Uşaklılar eski başkanlarını aramış olmalılar ki, genel bir ittifakla MHP'li Ali Erdoğan'ı tekrar başkan seçtiler. Fakat kısa bir süre sonra genel ittifak, MHP tabanındaki rahatsızlıklarla kaynamaya başladı. Başkan partisinden istifa etti bugün bağımsız olarak görevine devam ediyor.

        Dışardan gözlemci bir göz olarak, Ali Erdoğan Uşak'ın önünü açtığını ve güzel bir şehir yarattığını gönül rahatlıyla söyleyebilirim. 2000 yılında Uşak'a başka bir Bolulu daha düştü. Kaderin bir cilvesi olarak liseden sınıf arkadaşlarım, Çiğdem ve Burhan Çınar çifti 12 Kasım Depremi'nin ardından Uşak'a yerleştiler. Burhan'la lise son sınıfta, ilk yarıyıl aynı sırayı da paylaştık. Artık sebebi; Burhan'ın bize göre daha sakin ve efendi olması mı, yoksa büyük aşkı Çiğdem'in de aynı sınıf ta olduğu için daha ağır takılması mı, yoksa biyoloji öğretmenimiz Sabite Tüzün'ün en sevdiği öğrencisi olup benim de biyoloji dersini sürekli kaynatmam mı bilinmez,  2. yarıyıl Burhan'la ayrılmıştık. Gel gör ki kader bizi Uşak paydasında birleştirdi.

        Burhan Uşak'ta yerleşik olduğu için Bolu ve Bolulular'ın bir numaralı temsilcisi konumunda. Sosyal yönleri, beyefendi kişiliği ve de çalıştığı grubun Uşak'ta söz sahibi olmasının da katkısıyla, ciddi bir çevreye ve saygınlığa sahip. Genel Müdürlüğü'nü yaptığı OPEL UŞAK, Türkiye'nin en başarılı bayilerinden, Burhan, sağ olsun bütün hemşerilerine de olanakları el verdiği ölçüde araç alımlarında yardım ediyor. Geçmişte bana da güzel bir Opel Vectra vermişti. Çok sık olmasa da Uşak seyahatlerimde Burhan'la bir araya geliyoruz. Gurbette, hemşeri, hele hele sınıf arkadaşı candır, nefestir.
         Uşak' tan rotamızı İzmir'e çevirdik, şirketimizin otel tekstili bölümü Travel Turkey İzmir Fuarı'na katılıyor, bizde misafir sanatçıyız. Travel Turkey İzmir'de birçok vilayette stant açmış, şehirlerinin ve bölgelerinin tanıtımlarını yapıyorlardı. Komşumuz Kastamonu, Amasya,  Sinop dikkatimi çeken şehirler oldu. Başta İzmir olmak üzere Egeliler Batı Karadeniz'e karşı ciddi bir ilgi duyuyorlar. Acaba Bolu var mıdır diye tek tek stantları gezdim ama yoktu. Doğu Anadolu ve Güney Doğu vilayetleri oldukça iddialı bir şekilde fuarda boy gösteriyorlardı. Yunan adaları da fuarın yıldızıydı. Görünen o ki, adalar Türk turistlerin ziyaretlerinden fazlasıyla memnun. O kadar rekabet içindekiler ki birbirlerinin olumsuz yönlerini bile söylemekten kaçınmıyorlar. Fazla abartıya kaçmadan hedefe yönelik olmak şartıyla bu tip fuarlara katılmanın faydalı olduğuna inanıyorum. Hoş Bolu'nun bilirkişileri daha iyi bilir ya!
                                                                            

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Her fert istediğini düşünmek, istediğine inanmak, kendine mahsus siyasi bir fikre sahip olmak, seçtiği bir dinin icaplarını yapmak veya yapmamak hak ve hürriyetine sahiptir. Kimsenin fikrine ve vicdanına hakim olunamaz.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak