Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Milyarlar lira olmuş....?

Dumlu Demircioğlu

  15 Şubat 2014


                    Kıymetli okuyucularım, görüyorsunuz hayat pahalılığını. Aylar yıllar geçtikçe daha da pahalı bir hayat yaşayacağız. Çünkü: top yekûn arası aşırı bir tüketim ve israf içindeyiz.En önemli ve aşırı israfı yapanda devletin taam kendisi.İnançlara göre israf dinimizde haram kılınmıştır. Bunu bildikleri halde siyasi düşünce içinde kendilerini kaptırmış gidiyorlar. Sarf ettikleri milyarlar adeta onlara göre lira olmuş....?
                     Kendi arşivimdeki gerçek kayıtlara baktım. 8 sene evvel dolar 1.600 lira imiş. Şimdi 2.200 lira. Ne kadar artmış 620 lira. Yüzde kırklara yakın. Dolarla iş yapan kişi esnaf ve yatırımcılara ne kadar yazık.
                    Buna bağlı olarak altın fiyatları uçlarda. Yine 8 sene evvel çeyrek altın 40 lira idi, şimdi 150 lirayı aştı bile. Nerede ise yüzde 400 artmış durumda.
                    Ezilen kim oluyor bu neticeler karşısında. Elbette ki orta gelir ve aşağı geliri olanlar, yani büyük bir ekseriyet, yani nüfusumuzun yüzde 80'i.Sebep, sadece aşırı israftır.
                    Bakarmışsınız, adeta Türkiye'nin 2 başşehri varmış gibi, devlet büyükleri, 2 gün Ankara'da, 5 gün İstanbul'da.
                  Kabineyi İstanbul'a taşımak, gelen giden yabancı devlet adamlarını İstanbul'da karşılamak, konaklamak acaba nelere mal oluyor... Sık sık İstanbul'da devletle ilgili toplantılar, buluşmalar yapmak hiç eski yıllarda uygulanmazdı. Ankara varken, nedir bu gereksiz aşırı israf.
                 Uçaklar, resmi arabalar, harcırahlar, sarf edilen milyarlar, bazılarına göre demek ki lira.
                  Kendi Bolu'muzdan bile misal verecek olursak trilyonlar boşa harcanmıştır.  Ve bu trilyonlar Bolu'luların cebinden çıkmıştır. Şu ara yapılan seçimlerle ilgili masraflar acaba kimin cebinden çıkıyor. Emin olun sizlerin cebinden. Ardı arkası gelmeyen ikramlar. Neler neler.
                 Yapılan ne... 10 sene evvel ARDEM vardı. FİLİZ Makarna vardı. SUN'İ TAHTA vardı... Başka... Başka yok... O halde Bolu'ya şu son 10 senedir ne yapılmış söylercisiniz. Vatandaşın geçimini etkileyecek bir fabrika mı yapıldı da biz mi bilmiyoruz...
               Hiç ihtiyaç olmayan, desinler için, reklam için yapılan güya projeler Bolu'nun cebinden çıkan fuzuli gereksiz masraflardır. Ebetteki pahalılık böyle giderse daha artacaktır.

                                                                                                                       

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Bir dinin tabiî olması için akla, fenne, ilme ve mantığa uygun olması lazımdır.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak