Gazetenize sahip çıkın!

MHP'de diyet ödeme

Metin Yıldırım

  18 Şubat 2014

        Seçim çalışmaları tüm partilerde hızlı bir şekilde yapılmakta ve Bolu Belediyesi'ni almak için hummalı bir çalışma yürütülmektedir.
        Sol parti olarak CHP tek başına kalmakta, fakat sağ parti olarak AKP ve MHP sağ görüşlü seçmenin oyunu almak için mücadele etmektedir. Bu durumda sağ görüşlü seçmenin oyu MHP ve AKP arasında bölüneceğinden, CHP'li belediye başkan adayı Mehtap Özcan Mısırlıoğlu avantaj sağlamaktadır.
         Bu sefer sağdaki mücadelede liste savaşları gündeme gelmekte, her iki partide tabanını ve seçmeni memnun edebilecek adaylarla çıkma mücadelesi içine düşmektedirler.
         Bu durumda MHP seçimlerde kilit parti rolünde olmaktadır.
         Fakat her zaman olduğu gibi MHP'de listeler oluşturulurken sıkıntılar had safhaya ulaşmakta ve bu durum karşısında belediye başkan adayı Şükrü Gülez sıkıntıya düşmektedir.
        Şükrü Gülez'in belediye başkan adayı olmasından dolayı boşalan il başkanlığı koltuğuna acil bir il başkanı atanması gerektiğinde, Ercan Üsküp ve Yalçın Bütüner'in çabaları sonucu atanan Mehmet Aydın'ın, belediye ve il genel meclisi listeleri oluşturulurken, bu iki ismin listelerin başında olmasını ve bu kişilere diyet borcu olduğunu, bunu ödemek istediğini belirtmesi, MHP tabanında ilçe başkanı Ruhi Doğanöz ve yönetiminde rahatsızlık yaratmıştır.
          Ama merkez ilçe yönetimi aday belirleme liste oluşturma gibi durumlarda pasif duruma düşmüş ve ağırlığını koyamamıştır.
        Aylar öncesinde adaylık başvuruları başladığında gözlerinin  içine baka baka belediye meclisine aday olmasını istediği ve destek vereceğini belirttiği kişilere de sözünü tutamamıştır. Merkez İlçe Divan Kurulu ise; "Bizim üç tane vazgeçilmez adayımız var. Bunlar olmazsa olmaz. Gerekirse bırakır gideriz" dediklerini bugün itibarı ile unutmuşa benzemektedirler.
          Mevcut oluşan listelerde MHP tabanının  görmek istediği genç dinamik mücadeleci halkın tanıdığı ve desteklediği kişilerden oluşması, MHP'nin seçimlerde alacağı oyu belirleyecektir. Artık yıllardan beri aynı yüzleri ve kişileri bu halkın karşısına sunmak MHP'ye bir fayda sağlamayacağı gibi, seçimlerde hayal kırıklığı yaratacaktır.
          Artık MHP her seçimde olduğu gibi kaderini yaşamamalı ve gerektiği gibi Bolu Belediyesi'ni almalıdır.
         Hiç kimse parti üstü olduğunu sanmamalı ben varsam başarı var ben yoksam başarı yok düşüncesinden kurtulmalı  ve kendilerinin de inanacağı listeler oluşturmalıdır. Diyet ödeyerek parti yönetilmez ve başarı sağlanamaz. Alınacak kararlar ortak akıl ile alınacak kararlar olmalı ve MHP'ye  gönül vermiş genç ve dinamik arkadaşlara da yol verme zamanı gelmelidir.
         Daha önce yaşanan seçimlerden ders alınmalı ve verilen emekler de boşa gitmemelidir. Bu parti ideolojisi olan bir partidir.
         Yerel seçimlerde alınacak başarı genel seçimleri şimdiden belirleyecektir. O yüzden kişisel hesaplar bir yana bırakılıp dava için ülkücü hareket için bir şeyler yapılmalıdır.
         Bu yazdıklarım bazı kişilerin işine gelmeyecektir. İri olma, diri olma zamanıdır. Aksi takdirde kimse kimseyi kandırmasın.
         Hoşçakalın Allah'a emanet olun.
                                                               

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak