Gazetenize sahip çıkın!

Oylar vaatler

Metin Yıldırım

  3 Mart 2014

         17 aralık 2013 tarihinden itibaren Türkiye'de yeni bir dönüm noktası oluşmuş ve AKP için arkadan esen rüzgar artık karşıdan esmeye başlamıştır.
         Siyaset; cemaat - iktidar kapışmasının ardından, iyice çıkmaza girmeye başlamış olup, geçmiş zamanda yaşanan  menfaat birliktelikleri artık menfaat çatışmasına dönüşmeye her iki tarafta birbirinin yumuşak karnına vurmaya başlamıştır.
        Tabi bu kapışmada her zaman olduğu gibi ceremeyi vatandaş çekmektedir. Dövizin aşırı artması, faizin yukarılara doğru tırmanması, iç piyasada oluşan güvensizlik ortamı esnafın işlerini yarı yarıya düşürmüş olup tekrar eski güven ortamının oluşması da hayal olmaya başlamış görünmektedir.
        Artık piyasalarda bol para devri bitmiştir. Mal para etmemeye başlamış ticaret durma noktasına gelmiştir.
        Görünen şu ki artık her şey 30 Mart Seçimleri'ne göre belirlenecek olup, bu seçimler Türkiye için bir dönüm noktası durumuna gelmiştir.
        Seçimlerde artık cemaatin oylarının gideceği adres herkes tarafından iyiden iyiye merak edilmeye devam edilmektedir. Piyasada cemaatin oyları ile ilgili konuşulanlar ise Türkiye genelinde il il karar verileceğini AKP'yi zorlayan ikinci parti hangisi ise onu destekleyeceklerini artık açık açık konuşmaktadırlar. O zaman Bolu'ya baktığımızda cemaatin oylarının nereye gideceği tahmin edilebilmektedir.
        Bir aydan daha az bir süre kalan seçimlerde yarış iyiden iyiye kızışmaya devam etmektedir. Tabii ki de sokaklarda gürültü kirliliği de vatandaşın artık sabrını da taşırmaya ve artık şu seçim bitse de kurtulsak diyenlerin sayısı her geçen gün artmaya başlamıştır.
          Seçim gezilerinde Alaaddin Yılmaz mevcut belediye başkanı olmanın avantajını sürdürmekte, Mehtap Mısırlıoğlu bayan olmanın ve bayan seçmenin oylarını almak için gayret içerisinde olmakta, Şükrü Gülez ise duruşu ve beyefendi kişiliği ile tüm bolu halkının takdirini kazanmaktadır.
         Şükrü Gülez'in çalışkanlığı ve gayreti göz ardı edilmeyeceği gibi mevcut 55 kişilik yönetiminden seçim çalışmalarına gerekli tam desteği alamaması da gözlerden kaçmamaktadır. Mevcut ilçe başkanı Ruhi Doğanöz'ün artık ben yoruldum kim kazanırsa kazansın seçimden sonra bırakacağım demesi, yönetiminin de umursamaz tavırlar içerisinde olması ve bu tür davranış ve söylemlerin MHP tabanında rahatsızlık yaratmaya devam etmesine yol açmaktadır.
         Şu an Bolu'da seçim çalışmaları tüm hızıyla devam ederken, bol bol vaatler verilmekte olup, projeler açıklanmakta ve insanların oyunu almak için çaba sarf edilmektedir. Ama hiç bir parti bu yapacağını iddia ettiği işlerin para kaynağının ne olduğunu hangi para ile yapacağını belirtmemektedir. Projelerin kaynağını göstermedikten sonra da insanlara da inandırıcı gelmemektedir.
           Hepiniz Allah a emanet olun, saygılarımla...                                                                                       
                                                                         

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak