Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Pazartesi Sendromu!

Cumhur Bandakçıoğlu

  28 Mart 2014

        Heyecan dorukta! Stres tavan yapmış durumda. En büyük sıkıntı kuşkusuz Alaaddin Başkan da. Muhtemelen 'Gitmek mi zor kalmak mı zor' mısralarıyla baş başa şu günlerde!  Gerçekten en zor seçimini yaşıyor. Kim ne derse desin; yıpranmış ya da kendini yıpratmış bir Başkan, yıpranmış bir şehir ve de yıpranmış bir hükümet. Sonucun aleyhine çıkması Bolu'nun mevcut pozisyonun da pek de sürpriz olmaz diye düşünüyorum. Ama burası Bolu, belli mi olu?
        Eğer Alaaddin Başkan tekrar koltuğa oturursa ne olur? Geçmişte yaptığı hatalar kendisine yol gösterip daha istikrarlı bir çizgiye çıkar mı? Son tahlilde yaptığı eylemler pek böyle olacağını göstermiyor. Seçimlerin arifesinde Kent Meydanı'nın ortasına kondurduğu devasa kafeler Başkan'ın şehircilik vizyonunda herhangi bir değişim olmadığının adeta habercisi gibi duruyor. Yine kendisine zarardan başka hiçbir fayda sağlamayacak Bolu Gündem ve Bolu Havadis gazetelerini encümen kararıyla kapatması gibi uygulamalar, agresif tutumunun yeni dönemde de artarak devam edeceğinin bir göstergesi olarak karşımıza çıkıyor. Ya Başkanım, bu gazeteleri okuyan, takip eden kitlelerin %99'u bu gazeteleri okumasa da sana oy vermeyecek kitlelerdir. Niye kendi kalene gol atıyorsun veya attırılıyorsun anlamak mümkün değil. 
       Dedik ya Burası Bolu, belli mi olu! Alaaddin Başkan'ın kazanma olasılığını göz önünde tutmak gerekiyor.  Bu durumda kendisine Uzaklardaki yazarın söyleyebileceği,  'Başkanım, bütün düşünce yapını ve gardırobunu yenile' demek olacaktır. Bunu yaptığın takdirde, sevgin, saygın ve de değerin artacaktır. Ustalık döneminin gerçek anlamda ustalık dönemi olmasını istiyorsan, mevcut yönetim anlayışını muhakkak değiştirmelisin, aksi takdirde Bolu daha da kaybedecektir.
        Ve koltuğa benim hesaplarıma göre bir nebze daha yakın gözüken, CHP'nin televizyon reklamlarıyla hemen hemen herkesin sempatisini kazanan, güzel ve de sempatik başkan adayımız Mehtap Özcan Mısırlıoğlu; Pazartesi, Hayat gerçekten bayram olabilir. Kazandığın takdirde omuzlarına çok büyük bir yük binecek.  Birkaç günlük zafer sarhoşluğunun ardından Bolu Belediyesi'nin gerçekleriyle yüz yüze kalacaksın. Sağlam, güçlü ve de konularına hâkim yardımcılarına ihtiyacın olacak. Ben bu isimlerin çok önceden belirlendiğine inanıyorum, umarım doğru isimler olmuştur.  Bundan sonra attığın her başarılı adım seninle birlikte birçok kişiye, ama her başarısız adım sadece sana mal olacaktır. Senin ve ekibinin başarısız olması durumunda CHP ismi bu şehirde çok ciddi darbe yiyecektir. Bu yüzden adımlarını çok dikkatli atman, yakın çevreni çok iyi belirlemen gerekiyor. O koltuğa oturduğun gün sen, sen olmak zorundasın ve de başarmak zorundasın.
         Gelelim, Şükrü Gülez Abimize! Duruşu ve çizgisiyle başkanlık koltuğuna gerçekten yakışacak isimlerden bir tanesi. O gerçek bir Şövalye! Her türlü olumlu yönüne karşı koltuğa en uzak adayımız. Bu uzaklığın en büyük sebeplerinden bir tanesi yarışa geç başlamış olması. Her ne kadar aile ismi Bolu'da bir marka olsa da, Bolu'da yaşamamasının vermiş olduğu bir takım eksiklerle yol aldı. Bu eksiler kampanyasındaki gayretli çalışmalarıyla ortadan kalktı ve Boluyla bütünleşti. Gelecek için çok daha etkili bir isim oldu. Hoş adı üstünde seçim bu, belli mi olur. Pazartesi günü belki de 3 Hilal Bolu Belediyesi'nin burçlarına dikilir.
        Neyse efendim bizde yavaş yavaş Kutsal Topraklarımız Bolu'ya doğru hareket edelim ve heyecana ortak olalım. Sonuç ne olursa olsun, kazanan Bolu ve Bolu Halkı olsun.

                                                        

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Gündüz kandilini Hazırlamayan, gece karanlığına razı demektir.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak