Halk BolununSesi'ne güveniyor. Okunuyorsak sebebi budur

Millet – Vekili

Sinan Gökdemir

  4 Nisan 2014
  Seçimler bitti, tartışmalar bitecek gibi değil. Yalnız Mengen'de durum farklı. Tartışılacak bir tarafı yok seçimlerin. Her şey gün gibi ortada. Gayet medeni, uygar bir seçim cereyan etti. Ufak tefek şeyleri gündeme getirmenin hiçbir anlamı yok. Çünkü ülke geneline bakınca, devede kulak bile olmayacak. Bunun için tüm Mengen halkımızı ve adaylarımızı sağ duyularından ötürü tebrik ediyorum. Mengen'e yakışanı yaptılar. Daha önceki yazılarımda yazmıştım. Mengen medenidir, uygardır, ne seyrettiğini, ne okuduğunu bilir demiştim. Yanılmadım. Onun için tebriği hak ediyorlar. CHP'den Mengen'de ve Gökçesu'da Belediye başkanı seçilen Turhan Bulut ve Atilla Ateş bugün mazbatalarını alarak görevlerine başladılar. Hem ilçemiz, hem beldemiz için hayırlı uğurlu olur inşallah. Her ikisine de ekipleri ile beraber başarılar dileriz. İnşallah güzel izler bırakırlar. Başarının sırrı bana göre önce sevgi ve saygıdan geçiyor. Mesela CHP'li Bolu Milletvekili Tanju Özcan. Ben uzun yıllardır Mengen halkının ağzına pelesenk olan bir milletvekili ismi hatırlamıyorum. Ama Tanju Özcan ismi hafızalara yer etti diye düşünüyorum. Mecliste Bolu isminin sık sık geçmesine vesile olmakta, her daim halkın arasında bulunmakta kendileri.
  Köy mevlidinden tutun, şenlik, cenaze, düğün, dernek, açılış, toplantı sık sık duyuyorum. Bundan ziyade genç nesil, hatta çocuklarımız bile onun ismini öğrenebildiyse ki öyle, halka inebilmeyi başarabilen ender vekillerimizden biri olma yolunda başarıyla yürüyor, diye düşünüyorum. Bunda kendisinin kibirden uzak durmasının önemli bir faktörü var. O hastalığa yakalanacak gibi değil. Çünkü o hastalığın tedavisi yok, götürür insanı. Milletin millet olduğunu, kendisinin vekil olduğunu bilecek kadar insan. Sonra bir artısı var, eğitiminin bir kısmını Mengen'de yapmış olması sempatisini daha da artırıyor. Uzun lafın kısası, Mengen'in neşesi Birol Budak kardeşimle hiç gocunmadan resim çektirmesi bile ayrıcalığını gösteriyor. Tanju Özcan'ın bu özellikleri Mengen Belediye Başkan adayı Turhan Bulut, İl genel Meclis adayı Eyüp Beşli, Selahattin işli, Gökçesu Belediye Başkan adayı Atilla Ateş, İlçe ve Belde teşkilatları, Belediye meclis adayları ile birleşince bu manzara kaçınılmazdı. Ekip olarak halka indiler ve kazandılar.
  Yaşanmış bir olay ile yazımızı renklendirelim. Milletvekilinin biri yeniden aday olur. Seçim çalışmalarında köyünü gezerken köylüsünden oy ister;
   -Benden başkasına oy verecek değilsiniz ya der. Köylünün biri cevap verir;
  -Biz okuma yazması olana oy vereceğiz bu sefer, der.
  -Milletvekili, kızarak;
  -İki üniversite bitirdim benden daha okumuşunu mu bulacaksınız, der. Köylü;
  -Okuma yazmanız olduğundan mı, yazdığımız onlarca mektuptan bir tanesine cevap yazmadınız.. der..
  Ne demeli?.. Milletin mektuplarına cevap yazmayı unutursanız milletin cevabı sert oluyor. Bu bilinçle, yeni görevlerine başlayan herkese başarılar diliyorum. Ve yazımızı genele hitap eden, çağrışımlar yapan bir fıkra ile bitirelim.
  Hokkabazlık yapan bir adam, yeni bir numaraya başlarken seyirciler arasında bir çocuğa, cebinde ne olduğunu bilmesi için seslenerek dedi ki;
   -Bana bak küçük, beni daha önce görmüş müydün?...
  Çocuk başını kaldırıp cevap verir.
  -Hayır BABA....
  Mart aylarında kedilerin çatılarda gezinmesine müsaade edelim ki, trafo binalarına girmesinler. Yüzünüzden gülücükler, yüreğinizden sevgiler eksik olmasın. Sevgiyle kalın. 
                                                    

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Şüphe etmek, bilmeye atılan ilk adımdır.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak Düzce Çiçekçi