Gazetenize sahip çıkın!

Seçimin ardından

Metin Yıldırım

  9 Nisan 2014

            Seçimin galibinin kim olacağı herkes tarafından merak ediliyordu. Ve sonuç belli oldu. Tüm Türkiye'de olduğu gibi Tayyip Erdoğan faktörü sayesinde Alaaddin Başkan da burada açık ara seçimi aldı ve yoluna devam etti. Seçimi ikinci bitiren Mehtap Mısırlıoğlu AKP ile arasında böyle bir fark olacağını tahmin bile etmezken, genel seçim havasında geçen bu seçimlerde Bolulu seçmenler inisiyatifini AKP'ye, dolayısıyla Alaaddin Yılmaz'a kullandı.
          MHP ise, her zaman seçimlerde kilit parti rolünde olmaya devam edecek diye düşünülürken, Bolu'da ülkücü camiaya hayal kırıklığı yaratması şok etkisi gösterdi. MHP, seçmeninden bu iş artık böyle olmuyor mesajını almıştır umarım. MHP hep aynı kişilerle aynı isimlerle değil, toplumun tamamına yayılması gerektiğini, partiye yeni genç dinamik heyacanla çalışacak isimlerin kazandırılması gerektiği gerçekliği bir kez daha ortaya çıkmış oldu.
   
           AKP içinde şu an belediye seçimlerinin alınması, suların durulması anlamına gelmesin. İleriye yönelik hesaplaşmaların varlığını parti içinde ve dışında bilmeyen yok dersek doğrudur.  Milletvekilliği seçimlerine bir yıldan az zaman kalması sebebi ile de Alaaddin Başkan'ın düşündükleri ve yapmak istedikleri yavaş yavaş gerçekleşmektedir. Belediye bünyesinde çalışıp da Alaaddin Başkan kesin kaybeder gözüyle CHP'yi destekleyen, Mehtap Mısırlıoğlu kazanırsa bende bir müdürlük kaparım düşüncesinde olan bazı kişilerin akıbeti şimdiden vahim görünüyor. Kaldırımlara karo döşeme, park bahçeler veya belediye şantiyesinde muhtelif boş olan kadrolara atamaları acil yapılacaktır diye düşünüyorum. Bu kişiler bir Rus ruleti oynadı ve kaybetti, onlara Allah kolaylık versin ne diyelim.
   
           CHP'liler gerçek anlamda iyi çalıştılar iyi para harcadılar ama sonuca varamadılar. Tabanda küskünlerin olması birlik beraberlik sağlanamaması, böyle bir fark oluşmasına en büyük sebeplerden  bir tanesidir. Bu seçim Mehtap Hanım için de acı bir tecrübe oldu. Ama çalışma azmi bütün herkes tarafından da takdir edildi.
   
           MHP ise seçime en geç başlayan taraf  oldu. Geç başlamasına rağmen Şükrü Gülez'in azmi performansı seçim süresince 11 kilo vermesi ne kadar azimli olduğunu bu işe baş koyduğunu bu kutlu davanın bir temsilcisi olarak, tüm Bolu halkından beyefendiliği kibarlığı ve mütevaziliği ile seçimi kazanamasa da takdir topladı.
         Genç ve tecrübesiz il başkanı Mehmet Aydın Ercan Üsküp'e diyet borcunu ödemiş ve belediye meclisine girmesine olanak sağlamış oldu. Fakat genel olarak bakıldığında İl Genel Meclisi'ne kimsenin girememiş olması Belediye Meclisi'ne tek bir kişinin girmiş olması MHP'nin Bolu'da başarısız olduğunu, seçim sürecini il başkanı Mehmet Aydın'ın iyi yönetememiş ve başarısızlığın en büyük etkenlerinden birisi olarak camiada huzursuzluk yaratmıştır.
   
            Önümüzdeki milletvekilliği seçimlerine az zaman kalmasından dolayı MHP'nin il başkanlığı seçimine giderek köklü bir yapılanmaya girmesi, partinin başına tecrübeli Bolu halkı tarafından sevilen tanınan yeni genç dinamik bir il başkanı önderliğinde her kesimden kişilerin olduğu yeni yüzlerden bir yönetim oluşturulması halinde iyi bir milletvekili adayı ile Bolu'dan MHP olarak vekil çıkartmak zor bir şey değildir.
         Daha önce yapılan istişare toplantısında artık siyaset yapmayacağını, bu işin mutfağında olacağını her zaman MHP'nin çıkarları doğrultusunda destek vereceğini söyleyen sayın Murat Yapıcı Bey de milletvekili adayımıza daha önce seçim geçirdiği için tecrübe bilgi ve görüşlerini bildirerek en büyük destekçilerinden biri olacaktır.
   
         İşyerime ziyarete gelen ülkücü camianın ağabeylerinden olan Hasan Dinç Beyefendi ise çok seçim geçirdiğini, milletvekili adayının Bolu'dan çıkmasının seçimi kazandırmadığını, illaki adayın Gerede halkı tarafından da tanınması ve desteklenmesini, tecrübeli bilgili kültürlü Bolu ve Geredeli seçmenlerden de oy alması gerektiği görüşünde bulunmuştur.
   
         MHP Gerede adayı Yüksel Sönmez aldığı oy ile tüm kesimlerden takdir toplamış, kendisine helal olsun dedirtmiştir. Böyle bir başarıyı kimse beklemezken Yüksel Başkanın projeleri Gerede halkı tarafından beğeni kazanmıştır. tebrikler Yüksel Başkan senin yerin başkadır gönüllerde...
         Saygılarımla.
                                                                    

   

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak