Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Tarım Toprak Haftası'nda gülünç şov!

Dumlu Demircioğlu

  13 Haziran 2014
         11-17 Haziran günleri toprak haftası imiş. Bolu Tarım İl Müdürlüğü bu münasebetle caddede iyi bir şov yaptı. Tabii bir sürü masraf da edilmiş, yazlık şapka ve tişörtler vatandaşlara dağıtıldı. Zaten günümüz ve senelerimiz, dağıtmakla, vermekle geçiyor, çünkü bu uygulama vatandaş tarafından çok beğeniliyor. Siyasiler bunun kolayını buldular, ver verebildiğin kadar oylar çantada keklik. Bu artık asla münakaşa götürmez bir gerçektir.
         Neyin haftasını yapıyorsunuz, elinizi vicdanınıza koyun....?
         Evvela Bolu'muzu söyleyelim... Bolu'da tarlamı bıraktınız. Zaten tüm arazinin yüzde 25'i tarıma müsaitti. Bunun yarısı sulanamaz durumdadır. Diğer kısımda habire işgal altındadır.
          GÜLERİZ AĞLANACAK HALİMİZE deyimi tamda, Bolu için tarım ve toprak haftası diye, asla gerçeklere uymayan, şarkılı türkülü, oyun havalı bir şov oluşturulmasıdır.
         Tarım İl Müdürlüğü bilmiyor mu ki, MAALESEF TARIM ARAZİLERİ İMARA AÇILDI.
         Yaylalar, meralar çayır çimenler imara açıldı. Mecliste bu kanun için el kaldıranları esefle karşılıyorum. Bu kanun içindir ki, yurdumuzun dört bir tarafından acı acı haberler geliyor. Ağaçlar kesiliyor, ormanlar işgal ediliyor, çayır çimenlere beton üstüne beton dökülüyor.
         Helal olsun AMASYA halkına, takip ettinizse meseleyi biliyorsunuz. Asırlık park alanına benzin istasyonu yapılmasına isyan ettiler ve başardılar. Bizim Bolu ise, bir zamanların Süt fabrikası olan yeşillik saha satıldı AVM yapılıyor. İnsanın yüreği sızlıyor. İnanıyorum ki şimdiki Sayın Vali o zaman olsaydı, bu tarım toprak arazisini korurdu.
         Bir zamanların 'kendi kendine yeten 7 ülkeden biri' olan yurdumuz tarım ve hayvancılıkta tamamen çökmüştür. Aklınıza gelen bütün tarım ürünleri dışından ithal ediliyor. eken biçen yetiştiren üreten nesil bitti.
        Ya diğer bir derdimiz nedir derseniz.... Şu...
        Mahalle yapılan köyler . Sen köyleri ortadan kaldırırsan elbette ki üretim olamayacak ve o vatandaşlarımız geçim için şehirlere akın edecek ve şehirlerde de akla hayale gelmeyen sorunlar devamlı artacak.
         Nedir bu şehirleşme siyaseti. Sadece ve bana göre felaket. Büyük şehir deyip. Sadece oy almak için, köylüyü perişan etmekten başka bir şey düşünülemez.
          Tarım mı kaldı - toprak mı kaldı. Ciğeriniz sızlamıyor mu, kalkıp gösteriş yapıyorsunuz. 18'inci madde uygulamanızda Bolu' da tarlaları bitirdi.
          Gelsin yurt dışından pamuk, pirinç, elma, mercimek, fasulye, vesairenin yanında GDO'lu ürünler. Yiyin AVM'lerdeki stok gıdaları.
         Yazık oldu memleketimize, tarımımıza, toprağımıza ve köylümüze. 
                                                         

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Ey kahraman Türk kadını, sen yerde sürünmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak