Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Muhittin Erküçük

Ali Özdemir

  24 Ocak 2015

         1982 yılında Bolu Merkez Endüstri Meslek Lisesi'ne kayıt olduğumda tanıdığım ilk öğretmen Muhittin Bey idi... 3 yıl boyunca elektrikle ilgili dersler verdi bize. Son derece kibar, nazik, saygılı, erdemli, sakin, uysal, demokrat, ölçülü, sabırlı bir insandı ki anlatamam. Kendisi benim rol modelimdi. Yani ona çok imrenir, onun gibi olmak isterdim. Bizlerin okul, aile, geçim durumlarımızı sorar, ne durumda olduğumuzu öğrenmeye çalışırdı. Adeta bir baba gibi yaklaşırdı bize...

        Muhittin Bey her zaman iyi niyetliydi. En sorunlu öğrencilere bile şefkatle yaklaşırdı. Sağlığına çok dikkat ederdi. Sporcu bir kişiydi. Bazen bizimle futbol oynardı kısa süreli de olsa. Yaşı 35'in üzerinde olmasına rağmen çok seri hareketleri vardı. Sigara, içki, kahvehane gibi alışkanlıkları hiç yoktu.

        80'li yıllarda okulda görev yapan 30 kadar öğretmenin yüzde 90'ının arabası bile yoktu. Okul müdürümüz Sayın Hüseyin Göktaş Bey'in Volkswagen (tosbağa) aracı, Muhittin Bey'in Anadol'u, Azmi Kocaeli Beyin ise Murat'ı vardı... Bu araçlar bize Ferrari gibi görünürdü... Muhittin Bey'in aracının Spor Toto'dan çıktığını işitirdik...

       1985 yılında meslek lisesini bitirdim. İlerleyen yıllarda hocam ile iletişimim hiç kesilmedi. Tatil zamanları hep karşılaşır sohbet ederdik. Bizleri her zaman överdi.

       1995 yılında mezun olduğum liseye tayin oldum. 6-7 yıl kadar birlikte mesai de yaptık. Saygın duruşunu hiçbir zaman kaybetmedi.

        Emekli olduktan sonra da kendisiyle görüşmeye devam ettim. Evlatları İstanbul'da çalıştıkları için senenin çoğunu İstanbul'da geçiriyordu. En son 2 ay kadar önce gördüğümde delikanlı gibiydi. Çok sağlıklı görmüştüm.

        Allah rahmet eylesin. Kendisini çok severdim.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Az şey bilirsek bir şeyin doğru olduğuna emin olabiliriz, bilgi artınca şüphede artar.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak