Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Siz ne yapmak istiyorsunuz...?

Dumlu Demircioğlu

  30 Mayıs 2015
         Sizler yıllarca tarımı sanayiye kurban ettiniz. İnsan beslenmesinde en önemli gıda olan kırmızı eti, yumurtayı bu millete yasak ettiniz. Peşinden büyük marketler geldi, raflardaki bayat, boyalı gıdaları yedirdiniz. Süt içmeyi, bırakın teşvik etmek, asitli kolaların reklamını yaptınız.
        Tıp fakültelerindeki BESLENME derslerinde her halde hocalarınız size kırmızı et, süt, yumurta hakkında acaba yeterli ilim ve bilimi öğretmediler mi...? Yoksa sizler o dersin önemini yok sayarak, daha çok küratif tedavi alternatifleri hakkındaki bilgilerinizimi artırmağa çalıştınız. Mezun olunduktan sonra yarış halinde para kazanma düşüncesi sağlıklı nesiller yetiştirilmesine hiç bir katkı sağlamamıştır.
       Büyük ilaç firmalarının, halkı cezbedici reklamları ile güçlü tröstlerin, sadece para, para diyenlerin, nihayetinde KANSER vak'alarının hızlanmasına ve VEREM hastalığının hortlamasına katkıları büyük olmuştur.
        Dün, kırmızı et, süt, yumurta yasaktı, bugünde BUĞDAY ve ürünleri yasaklanıyor. Yani EKMEK yemeyiniz deniliyor bu millete..... Neden....? Efendim ekmekte GLUTEN varmış ve insan sağlığı için zararlı imiş....?
         Bakarmısınız reklamlara.... Azıcık buğday ekiyorduk onuda çok gördüler. Neden...? Ne lüzum var ekmeğe biçmeğe.... Yurt dışından ithal ederiz. İthalatı sağlayan büyük iş adamları para kazanacak ya. Onlar para kazanınca, irtibatı olanlarda istifade edecekler ya.... ya lar bitmez...?
        Anadolu tarım arazileri boş, bağlar bahçeler boş. Sulanabilir tarlalarımız bile ekilmiyor. Sahipleri şehirlere göç etmişler.
   
       İlimin bilimin çökmesi, üniversitelerden mezun olan bütün meslek mezunlarının bomboş olduğu, akıl mantık felsefenin bulunmadığı, beyinlerin çalışmadığı, her dalda, her meslekte ve sporda bile, diğer milletlerle asla yarışamadığımızın tek sebebi BESLENME BOZUKLUĞUMUZDUR.
         Bugün Amerikan Tarım Bakanlığı bile açıkca ifade etti. İlan etti ki ana karnına düşüşten ölünceye kadar insanın en büyük gıdası ET-SÜT  ve YUMURTA dır. Kısaca EVVELA TARIM- SONRA SANAYİ olmalıdır.
         Ben, galiba rüya görüyorum.... Yurdumuzda tarım kaldı mı, orman kaldı mı, Hayvancılık kaldı mı, yeşil alan var mı.?
        VARSA YOKSA BETON....?
                                                                          

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır. Bugün yarına dünle beslenerek yol alır.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak