Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Bardaklar paramparça

Dumlu Demircioğlu

  1 Temmuz 2015

       Bardaklar paramparça 

  Bir televizyon kanalında PARAMPARÇA isimli dizi yayınlandı ve geçen hafta bitti. Çok şükürki bitti. Millet bu diziyi neden seyrediyor diye merak ederseniz, baş roldeki bayanın cazibesi nedeniyledir. Böyle dizilerin yayınlanmasına RTÜK denen kuruluşun nasıl izin verdiğine şaşarım. Zira, dizi tamamen şiddet, kavga, hırs, hakaret, bağırma çağırma ile dolu. Topluma iyi yönde bir ders vermiyor, aksine şiddeti körüklüyor.

  RTÜK böylede, Ankara'da bir DEVLET PLANLAMA var, o ne yapıyor, hiç. Yüzlerce yüksek tahsilli görevliler büyük maaşlar alarak oturuyorlar. Şayet oturmasalardı, canım Türkiye'nin ormanları otel olur mu idi, milyonlarca ağaç kesilir mi idi, tarım arazilerine beton dökülür mü idi, çayırlar mer'alar, yeşil alanlar hiç iskana açılır mı idi. Boğazın koylarına beton dökülür mü idi.

  Bu kuruluşlar öylede, ya son Büyük Millet Meclisindeki efendiler TARIM ARAZİLERİNİN İSKANA AÇILMASI YASASINA nasıl el kaldırdılar...? Ya büyük şehir, bütün şehir yasasının bu memleketi nasıl mahvedeceğini bilemedilerde vicdanlarını bir tarafa bırakıp nasıl el kaldırdılar.... Yazık ki ne yazık.....

  Ana gündemimiz KOALİSYON. Olur mu .? Ne mümkün.. Olsa bile yaşamaz. Bir kerre bütün partiler bardakları kırdılar. Cam bardaklar tuzla buz. Mümkün mü toplayıp bardak haline getirmek...?

  Siyah beyaz renkler bir araya gelince BEŞİKTAŞ olur amma, partilerdeki siyah beyazlar imkan yok bir araya gelemez.

  Senelerce ÜLKÜCÜLER bağırdı... DEVLETİN BAŞINA DEVLET GELECEK diye. Gelmiyor. Beyefendi istemiyor. Ben muhalefette kalacağım diyor. Anlamak mümkün değil. Önüne konulan Başbakanlığı dahi istemiyor..? Neden ...? Hiç görevden kaçılır mı..? Topla bütün cesaretini kabul et. Ve istediğin uygulamalara geç. Bu fırsat bir daha ele geçer mi.?

  Geçmiş yıllarda da aynısı oldu ve 3 KASIM seçimlerinde ısrar ettin barajı dahi geçemedin...?

  Koalisyon çok zor...Bir kere evvela hukuk devletinin teessüs ettirilmesi gerek... Ne kolay... ATATÜRKÇÜ düşünce şuurunun yerleştirilmesi gerek... ne kolay... Laik Cumhuriyet rejiminin, demokratik hak ve hukukunun kabul edilmesi gerek... ne kolay... Bırakmazlar

  Bir kere cam bardaklar kırılmıştır, toparlanamaz.
  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Çok söyleyen değil, çok iş yapan yöneticeye muhtaçsınız.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak