Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Devlet Baba Nerdesin?

Cumhur Bandakçıoğlu

  10 Şubat 2016

       Devlet Baba Nerdesin?
        Son günlerde ülkemizdeki nerdeyse her hanede aynı problem yaşanıyor. Elektrik Faturalarının anlaşılmazlığı ve rakamların anormalliği! Yetkili ve etkili makamlar çeşitli açıklamalar yapsa da benim gibi 4 işlemden başka matematik bilmeyenler hiç bir şekilde ikna olmuyor. Son dönem elektrik faturamda; Tüketim bedeli..59.-TL Dağıtım bedeli 28.-TL... toplam tüketim bedelinin nerdeyse yüzde ellisi kadar dağıtım bedeli ödüyoruz. Bu durum, vatandaşın özel dağıtım şirketlerinin insafına bırakıldığının alenen resmidir. Ülkemiz gibi halkının büyük bir kısmı yokluktan gelmiş toplumlarda tokluk kültürünün oturmasına kadar geçen dönemlerde özel sektörün tekel konumlu işletmelerin başında olması, o ülke halkının madden ve manen sömürülmesine ciddi olanak verebilmektedir. Mevcut sıkıntılı durumu önleyebilecek devlet erki de konuya Fransız kalınca olan tabii ki vatandaşa oluyor. Bu durum vatandaşın ne kadar umurunda derseniz pek umurunda olmadığını da hepimiz net bir şekilde görmekteyiz. Konuyu Sosyal Medya üzerinden yaptığım paylaşımlarda çok ciddi beğeni ve paylaşım almasına rağmen, mevcut AKP iktidarını destekleyen dostlarımız ise hiç bir şekilde beğeni koymadılar. Bazıları ise bu durumun benzerlerinin geçmiş iktidarlarda da yaşandığı savunmasının getirdiler. Sonuç olarak karşımıza, vatandaşının durumunu pekte umursamayan Devlet Baba modeli ortaya çıkmaktadır. Farklı, üzücü bir durumda dünkü gazetelerde Ulaştırma Bakanımız Sn. Binali Yıldırım GSM Operatörleriyle yapmış olduğu toplantıda sergileniyordu. Sn. Bakan GSM teknolojisinde hem memnuniyetini hem de toplumsal olaylardaki sorumsuzluktan dolayı memnuniyetsizliğine dem vururken. GSM operatörlerinin bin bir kurnazlıkla vatandaşın cebinden nasıl para çektiklerine hiç değinmiyordu. Ülkemizde kesinlikle GSM operatörleri ciddi şekilde denetlemeli ve nerdeyse her ay yenilenen ve kafa karıştırılmak suretiyle hazırlanan kampanya ve paketler sorgulanmalıdır. Keşke Sn. Bakanımız bu konularda da dikkati çekerek vatandaşlarının sıkıntılarına bir neşter atabilseydi.

         Bolu Havaalanı

         Son genel seçimler sonrası oluşan siyasi tablonun kuşkusuz ki Bolu açısından en sevindirici tarafı iki Bakan Yardımcılığı makamının Bolu ya gelmesi oldu. Gerek Sn. Fatih Metin'i gerekse Sayın Yüksel Coşkun Yürek'i kutluyorum. Ben geldikleri makamın milletvekilliğinden daha önemli olduğuna inanıyorum. Hepimizin bildiği gibi Bolu ve Havalimanı birlikteliği, dönem dönem kamuoyumuzun gündemine siyasiler tarafından düşürülmektedir. Hava ulaşımını en çok kullanan vatandaşlarından biri olarak ve de konuyu vakıf biri olarak, Bolu'da havaalanın ve hava ulaşımı projesinin hiç bir şekilde rantabl olmadığını ve imkansız olduğunu düşünenlerden biriyim. Ülkemizde sefer yapılan hava limanlarının çok büyük bölümünün zarar ettiği gerçeğini de net olarak bilmekteyim. Hal böyleyken Bolu Havalimanı projesinin hayat geçmesi konusunda hiç bugünkü kadar yakın olmadığını düşünüyorum. Bu yakınlığın en önemli sebebi Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakan Yardımcılığı makamın da Sayın Yüksel Coşkunyürek'in oturmasıdır. Farklı sebeplerden dolayı olabilirliğine inancım hiç olmasa da olması halinde de memnuniyetimiz yüksek olacaktır. Olur'mu Olur!

         25 yıl..

          Şüphesiz ki Bolumuzun çeyrek asrına şahitlik yapmış, kurulduğu günden beri künyesinde bir değişiklik olmamış, iyi günde zor günde Bolu halkının yanında kalmayı başarabilmiş, her anlamda Bolu'nun sesi olmuş tek yerel gazetesidir Bolununsesi!
  Tebrikler Kamuran abi. 50 yılı görme dileğiyle..

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Sadelik, iyilik ve doğruluk olmayan yerde büyüklük yoktur.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak