Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Et- Süt- Yumurta.....

Dumlu Demircioğlu

  25 Şubat 2016

      Et- Süt- Yumurta.....

       Bu gıda maddelerinin artık hiç bir kıymeti kalmadı. Çünkü, nesiller hazır gıdalara hücum ediyor, şişmiş naylon poşetlerde ki bayat cips'lere önem veriyorlar. Mevsiminde taze hazır gıdalar zaten tarihe karıştı. Bu çok önemli konu neden böyle anlaşılıyor, çünkü, yıllarca et, süt, yumurta bu millete yasaklandı.
          Tarım ülkesi olan yurdumuzda bu gıdalar bol-ucuz-temiz-taze olarak milletin hizmetinde idi. Kendi kendine yeten dünyadaki 7 ülkeden biri idik. Bunun kıymetini bilemedik. Başımızdakilerde bilemedi. Emparyalist dış ülkeler içimizi kemirircesine et süt yumurtayı yasakladılar.
         Son 50 yıl beslenme uzmanları ve doktorlarda buna inanarak sağlığımız yönünden eti sütü yumurtayı men ettiler.
         Hiçbir araştırma bilimsel teori ortaya koymadan bu millete yedirmediler. Neymiş efendim, kırmızı et, yumurta kalp krizi yaparmış, kolesterolü artırırmış vesaire.
         Ben, bu tıp fakültelerindeki bilimsel anlayışı nasıl farklı farklı yorumluyorlar anlamıyorum. Düşünebiliyor musunuz: çocuklara su içmeyi yasaklayan bir zihniyet var halen. Yürümeyin, gezmeyin, devamlı yatın diyen bir anlayış var.
          Amma çok şükür ki bir Doktor Binnur bey ve bir doktor Müftüoğlu ve bir doktor Canan Karatay cesurca ortaya çıkıp, eti sütü yumurtayı serbest bıraktılar. Lakin şimdi de ET BULMAKTA GÜÇLENİYORUZ.
          Yurdumuzda karınca gibi çoğalan büyük alış-veriş dükkanları bu milletin kansere yakalanmasının baş nedenidir. Raflardaki bayat bozuk kimyevi madde ihtiva eden gıdalar maalesef kanserin çoğalmasının sebebidir.
          Tabii ve taze besinlerle beslenmeyen nesilleri çürük sayınız.ET-SÜT-YUMURTA yemeyen nesilleri tamamen çürük ve hastalıklı olarak kabul ediniz.
         Yeni doğum yapmış bir annenin sütü tanımaması ne kadar acı. ?
          Haftada bir bile olsa evine Et girmeyenlerin durumu felaket.
          Çocuklarına her sabah yumurta yedirmeyen ailelere yazık.
          Bu son yıllarda Ülkemiz Tarımı bitirilmiştir. Hayvancılık çökmüştür. Et ucuzmuş, pahalıymış yine şükredin, çok yakında bu memlekette et süt bulunamayacak..... Siz tarlaların ortasına apartman yapmaya devam edin. 
           Her türlü gıda maddesinde hızla açlığa doğru gidiş vardır ve yetkililer maalesef bu gerçeği göremiyorlar ne acı.....
           Siz köyleri mahalle yapın, şehirleri içinden çıkılmaz hale getirin, tarım arazilerini iskana açın, doğayı mahvetmeye devam edin.
                                                     

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Çok söyleyen değil, çok iş yapan yöneticeye muhtaçsınız.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak