Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Ben niye varım....? 

Dumlu Demircioğlu

  25 Temmuz 2016

       Ben niye varım….? 
       VATAN VAR OLDUĞU İÇİN VARIM... Bu mantık ve şuuru bilmeyen zavallılar var. O zavallılar ki sadece yeme içmelerini ve etiketlerini düşünürler. Parayı her şeyin üzerinde sanırlar ve elbette ki bir gün gelir, o düşünce ve yaptıklarına bin pişman olurlar. 
        TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ'nin, dağa taşa yazdıklarını hepimiz görüyoruz. ÖNCE VATAN......... ÖNCE VATAN...... Gerisi hava cıva.. 
        Ben, babamdan kalan İSTİKLAL HARBİ madalyasını taşıyorum. Heyyy şimdiki gençler, nesiller biliyor musunuz İstiklal Harbi nedir? Dumlupınar'da , Kocatepe'de, Sakarya'da babalarımız ve sizlerin dedeleri niye düşmanla ölümüne savaştılar niye niye....?
        Eyyy tarih öğretmenleri, siz niye şanlı tarihimizi bu çocuklara anlatmadınız, öğretmediniz niye...?
        Üzülerek söylüyorum ki 19 Mayıs 1919'u bilmeyenler var. 23 Temmuz, 4 Eylül'ü, 12 Mart'ı, 30 Ekim'i, 4 Ocak'ı, 15 Nisan'ı vesaire bilmeyenler var...?
         Niçin bayrağımızın rengi al kırmızı niçin, hiç düşündünüz mü? Şehit kanları ile yoğrulmuş bir toprak parçasını bizler vatan diye bağrımıza basmışız. Damarlarında asıl TÜRK KANINI taşıyan bu millet VATAN SEVDASINI her şeyin üzerinde tutar.
         Eski yıllardaki gibi okullarımızın ve üniversitelerimizin tamamı devlete ait olmalıdır. Ne demekmiş özel okul, özel üniversite ve dershane...? 
         Cumhuriyet kurulduğunda eğitim sistemimize MİLLİ EĞİTİM denmiştir. Ayrıca göz nurumuz silahlı kuvvetlerinin MİLLİ SAVUNMASI var.... Diğer kuruluşlarda 'Milli' kelimesi yoktur. 
        O halde ilkokullardan üniversitelere kadar tam bir milli eğitim ve öğretim artık bundan böyle şarttır.
         Cumhuriyetimizin kuruluşundan itibaren son yıllara kadar üstün bir eğitim uygulanarak çok değerli vatanperver insanlar yetişmiştir.
         Gençleri ve nesilleri yetiştirecek öğretmenler tam şuurlu, bilgili, vatanperver, ciddi, disiplinli olmalıdırlar. Hiç kimseye devlet hak etmediği maaşı vermemelidir. Görevini yapanlarla yapamayanlar mutlaka birbirinden ayrılmalıdır..... KIÇINA TEKME....?
        Korkmayalım, üzülmeyelim, geleceğe güvenle bakalım.... Neden....? Çünkü bu millette Erzurum'un DADAŞLARI var, İzmir'in EFELERİ var, Elazığ'ın GAGGOŞLARI var, Sivas'ın YİĞİDOLARI var, Adana'nın ALLAHINA KURBAN diyenleri var, Ankara'nın SEYMENLERİ var, Bolu'da KÖROĞLUNUN torunları var,....varda var... BÜYÜK TÜRK MİLLETİ VAR....
                                                       

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Herkesin üç kişiliği vardır; Ortaya çıkardığı , sahip olduğu , sahip olduğunu sandığı.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak