Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Yüreğim yandı.....?

Dumlu Demircioğlu

  2 Ağustos 2017

        Yüreğim yandı.....?

         Gazetede okurken gözlerim karardı, ellerim titredi, böyle bir uygulama her TÜRK vatandaşını benim gibi ızdırap içinde bırakır. Sözün ve yazıların bittiği yerdeyiz. Demek ki gerçekten ülke olarak bitmişiz ve tükenmişiz. Mutlak gerekli acil gıda maddelerinden bahsedeceğiz.
         Gazeteye göre: Toprak Mahsulleri Ofisi 10 ay içinde Yurt dışından 750 bin ton buğday,700 bin ton arpa,700 bin ton mısır ve 100 bin ton pirinç ithal edecek, kotası verildi, sıfır gümrükle Bakanlar Kurulu Kararı Resmi Gazete'de yayınlandı.
          Diğer taraftan da bu sefer Et-süt Kurumu yine sıfır gümrük vergisiyle 2018 yılı içinde 500 bin canlı sığır,475 bin canlı koyun,75 bin ton karkas sığır eti ithal edecek.
          Gel de ağlama -VAH TÜRKİYEM VAH- deme.. NE KADAR HAZİN BİR DURUM. Bir zamanlar, daha yakın zamana kadar, dünyada kendi kendine yeten 7 ülkeden biri bizdik gıda üretimi yönünden.
          Bana göre bu korkunç gerçeğe kavuşmamızın baş nedeni ANADOLUYU GÖÇ ettirerek, üretim yapan çiftçiyi, köylüyü şehirlere toplamaktan geçiyor.
          Vicdanları sızlatacak bu gerçeği görmemek ne kadar acı. Derhal ve hemen şehirleşme sistemine son verelim. Yasalarla düzenleyip güzel Anadolu'muzda üretim yapmak için derhal tedbirler alalım.
          Tarım arazilerinin, yaylaların, meraların çayır çimenlerin iskana açılması yasasını hemen bugün iptal edelim. Bu yasaya parmak kaldıranları kendi vicdanlarında baş başa bırakıp, işte neticede memleketimizi ne durumlara düşürdüklerinin hesabını artık kimlere verirler bilemeyiz.
           Ne zamana kadar bu stratejik gıda ürünlerini dışardan alacağız. Değirmenin suyunu taşımakla asla olamaz. Nüfus hızla artıyor.100-110-120 milyon nüfusu nasıl besliyeceğiz. Çin'den alınan naylon pirinçle mi.?
           O halde netice: Vatanını seven, millet için çalışan, üretim için kendisini adayan, hiçbir kişi ve kuruluşa kendisini aidiyet içinde görmeyen yetkililere acil ihtiyacımız var.
           Parola: Üretim için, açlığa doğru gidişin önünü kesmek için, köylümüz için, üretenlerin yanında olmak için vatan sevdalıları haydi iş başına.

                                                    Dumlu DEMİRCİOĞLU

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Bilelim ki milli benliğini bilmeyen milletler başka milletlere yem olurlar.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak