Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Yaşlı ve engelliler huzur evi...

Dumlu Demircioğlu

  8 Aralık 2017

        Yaşlı ve engelliler huzur evi...
          Müjdeler olsun, Bolu'muzda yapılmakta olan yeni adliye binamıza trilyonlar harcanırken, Belediyemiz tarafından yeni bir yatırım gerçekleştirildi. Bakıma muhtaç yaşlı kadın ve erkeklerimiz ile, şefkate, sevgiye muhtaç engelli vatandaşlarımız için düşünülen bakımevi, siz diyin huzur evi açılışı yapıldı.
         Sosyal devlet anlayışının bir örneği olan bu yatırım, bütün insanlarımız tarafından memnuniyetle karşılandı. Özellikle evlerde fevkalede zor şartlar altında bakılan bu muhtaç vatandaşlarımız, modern, sıcak tıbbi bakımları muntazam yapılan bu tesisde insanlığıa layik bir yaşam süreceklerdir.
        Nasılki Üniversitemiz yapılırken, hastanesinin birçok odasını gönüllü hemşehrilerimiz donattı ise, bu tesisinde odalarını donatacak hemşerilerimiz yarış içinde olacaklardır.
      Sayın okuyucularım, Bolu'muzda bilinmeyen çok zor şartlar altında evlerde yüzlerce yaşlı hasta var ve o evlerde günün 24 saati dram var. Ne kadar yakınları tarafından iyi kötü bakımları yapılıyor ise de yetersiz.
      Üzüntüler sonsuz-sıkıntılar gittikçe artıyor. Hele de maddi durumu müsait olmayan evlerde fecaat var-felaket var... Bu insanlarımızı mutlaka devletin emin ellerine teslim etmek mecburiyetindeyiz.
     İşte bu gerçekleri gören Bolu Belediyemiz, gördüğünüz bu sosyal hizmet binamızı yaptırarak bakıma muhtaç insanlarımızın emrine verdi.
     Her zaman övündüğümüz ve kendisi ile iftihar ettiğimiz büyük insan İZZET BAYSAL'ın huzur evinde kalan yaşlılarımız gibi, Belediyemizin yaptırdığı bu bakımevi veya huzur evinde de yaşlılarımız ve engelli olan vatandaşlarımız kalarak TÜRK MİLLETİNE YAKIŞIR bir ilgi, tedavi ve bakım ile hayatlarını idame ettirebileceklerdir.
      Bolu Belediyemizin bu anlayışı ve çok yerinde bir yatırımla bu hizmeti hemşerilerine getirmesi, mutlaka diğer Belediyelerede örnek olacaktır. Ne dersiniz ......?
      Muhterem okuyucularım: bu yazımı hakikat olarak gördünüz amma maalesef hayaldi..... Olsun, hayalde olsa gerçekleşmez mi.? Niye olmasın.
                                             Dumlu DEMİRCİOĞLU
   

  • Elif Erdogan14 Aralık 2019 . 18:36

   Bu yeni açılan bakımevinin adresini yazarmısınız lütfen teşekkürler

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Sadelik, iyilik ve doğruluk olmayan yerde büyüklük yoktur.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak