Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Para kazanma hırsı...?

Dumlu Demircioğlu

  7 Şubat 2018

        Para kazanma hırsı...?
         Evimin penceresinden her gün gözetlediğim, içi tarım toprağı ile dolu hafriyat kamyonu geçerken beynim karıncalanıyor, aklım fikrim birbirine karışıyor ve inanır mısınız şok geçiriyorum o an.
        Yine bir vatandaşımız, tarlasını müteahhide satmış, kepçeler yanaşmış, temel için kazı yapılmış ve çıkan o güzelim tarım toprağı uzaklara götürülüyor. Tarla sahibi seviniyor, bu inşaattan 5-6-10 daire alacağım diye.... Güya geleceğini düşünüyor amma.... hiç düşünemiyor ki acil ve mutlak gerekli açlığını giderecek gıda maddelerini bulamayacak, işte o zaman (AÇ İNSAN TAŞ YER) gerçeğinden, oturup sahiplendiği dairelerin betonlarını yalayacak.
          Geçmiş zamanda bir büyük gazete yazmıştı.... Çok yakın bir zaman içinde, bu gidişle ve bu anlayışla, uygulamalarla, insanlar BETON kebap yiyecekler, ilaveten bende diyorum ki, yanında da ÇİMENTO çorbası.
         Yurdumuzda tarım topraklarını koruma kanunu var. 5403 sayılı yasa. Hem korunacak ve hem de parçalanıp küçülmemesi için Tarım Bakanlığı görevlendirilecek..... Ne acıdır ki Tarım Bakanlığı adı üzerinde hem bu yasayı uygulayacak ve hem de tarım arazilerinin betonla kaplandığına göz yumacak, izin verecek. Ne kadar acı.
        Yetkililer, insanlar, gözünü para bürümüş ilgililer, hiç bilmiyorlar ki TARIM VE HAYVANCILIK demek, yaşamak demektir, beslenmek demektir, nesillerimizi büyütmek, yaşatmak, beyinlerimizi uygar medeni toplumlara erişmek için çalıştırmamız mutlak şarttır.
     Anladık, insanlar şehirlerde yaşıyor diyebilirsiniz AMMA BIRAKIN HAYVANLARDA ÇAYIRLARDA, MER'ALARDA YEŞİLLİKLERDE YAŞASINLAR. Bırakmıyorsunuz ki.... Son gazete haberlerine göre: Maalesef mer'alara BAZ İSTASYONLARI yapacakmışsınız... Yazık, hem de çok çok yazık...
       İnsanlar için gıda maddeleri stratejiktir. Yerini hiçbir şey alamaz. Var olmak için, yaşamak için GÜÇLÜ TÜRKİYE olmak için TARIM VE HAYVANCILIK asla vazgeçilemezdir.
        Hiç vakit kaybetmeden tarım arazilerini mutlak korumamız şarttır Evvela yoklu, sonrada AÇLIK kapımızı çalmadan. şu paraya olan düşkünlüğümüzü terk edelim. PARA HERŞEY DEĞİLDİR....
    Unutmayınız ki: GEÇMİŞİN PİSMANLIĞI GELECEĞİN ENDİŞESİDİR.
                                            Dumlu DEMİRCİOĞLU
   

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Ne kadar zengin ve müreffeh olursa olsun, istiklâlden mahrum bir millet, medenî insanlık karşısında uşak olmak mevkiinden yüksek bir muameleye lâyık sayılamaz.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak