Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Sahada Ayı Var !

Cumhur Bandakçıoğlu

  16 Şubat 2018

         Sahada Ayı Var !
          Siz boş verin bizim milletin yüklediği anlama. Rusya Federasyonu'nun, Almanya'nın başkenti Berlin'nin, İsviçre'nin başkenti Bern'nin hatta İspanya'nın başkenti Madrid'in ve nice şehirlerin sembolü. Güç ve güveni simgeleyen, saatte 50- 60 Km hızla koşabilen, 100 Km yüzebilen, 2-3 Km.'den koku alabilen, 335 Kg ısırma gücüne sahip, bal ve havyar tutkunu, gerçek bir gurme olup adına dünyanın en önemli film festivallerinden biri düzenlenen muhteşem bir canlıdır Ayı!
        Boluspor'un Türk futbolunda büyük sükse yaptığı yıllarda, futbol sevdalılarının hayranlıkla izlediği efsane takımın en önemli figürlerinden bir tanesiydi, 2 numaralı formasıyla sağbek İbrahim Sarıkaya (Büyük İbrahim). Sıra dışı cüssesiyle sahaya çıktığında herkesin ilgisini çeker, rakip forvetlerin psikolojisini bozardı. Topa girişi ve taç atışları, rakip seyircileri çileden çıkarırdı. Nasıl çıkarmasın... Atılması gereken noktadan en az 4-5 metre daha ileriye gider, hakemin uyarması üzerine yerine geri dönse de, hakemin sırtını dönmesiyle yine bildiğini okuyarak taç atışını kullanır, seyircileri çileden çıkarırdı. Ve akabinde e o meşhur 'Sahada Ayı Var' karşı tezahüratı başlardı. Hele hele İstanbul deplasmanlarında yer gök bu tezahüratla inlerdi. O hiç bir motivasyon düşüklüğü yaşamadan topuyla yine dans eder, görevini yapardı. O yıllarda Türk futbol tarihinde adeta bir fenomendi. Biz ona; Tank, Panzer, Büyük İbo derdik, rakipler cüssesi ve de Boluspor forması giymesi sebebiyle Ayı derdi... Ayı'nın ne kadar muhteşem bir canlı olduğunu bilmeden düşünmeden.
         Boluspor içinde güç ve güven demekti. Şüphesiz ki, Küçük Şehrin Büyük Öyküsü'nün en önemli yıldızlarındandı. Bolu'yu ve Boluspor' u çok sevdi. Bolu'daki dostlarından ve Bolusporlu futbolcu arkadaşlarından hiç kopmadı. Her fırsatta futbol hayatının en güzel yıllarını geçirdiği şehrine geldi. En son takım arkadaşı ve kadim dostu, Çetiner Erdoğan abimizin cenazesinde Bolu'daydı. O günün Bolu'ya son gelişi olduğunu bir veda olabileceğini kimse bilemezdi.
         14 Şubat Sevgililer Günü'nde Bolununsesi haber akışında acı haberi aldık. 15 Şubat İkindi namazına müteakip, Gebze ye bağlı Mudarlı Köyü'nde yakınları, sevenleriyle ve Bolu'dan gelen eski Başkanı Av. Yener Bandakçıoğlu, Boluspor Başkanı Necip Çarıkçı, Muhittin Özçelik, Muharrem Demirel Hocamız, Av. Şadi Yücel, Hüseyin Kırcalı, Mehmet Bandakçıoğlu, Veysel Çetinkaya, takım arkadaşları, Necdet Ergün, Çetin Oytuner (Kaleci), İsmail Gül (Abilov) ve kalabalık bir cemaat eşliğinde toprağı verdik. 295 resmi maçta Boluspor formasını terleten milli futbolcumuz Büyük İbrahim'i. İbrahim abimizin Mekanı Cennet Olsun! Başta Serpil Abla ve sevgili kızı Ela olmak üzere tüm aile fertlerine ve yakınlarına başsağlığı diliyorum
           Acı haberler bitmiyor!
           Çok kısa bir süre önce değerli arkadaşımız eski Toprakbank Bolu Şube Müdürü Hakan Şentürk'ü çok genç yaşta kaybettik. Hakan'da iyi ve hasta bir Boluspor taraftarıydı. Ara sıra telefonla görüşürdük. En son 29 Ekimde doğum günümü kutlamak için aramıştı. Meğerse son konuşmamızmış.
         Çocukluğumuzun Bolu'sunun ve Bahçelievler Mahallesi'nin çok değerli komşuları sevgilerine mazhar olduğumuz, Leman İnanç ve Melek Dolapçı teyzelerimizi de peş peşe kaybettik.
         Leman teyzeme, Melek teyzeme ve Hakancığıma, Yüce Allah'tan rahmet diliyorum. Şentürk, İnanç ve Dolapçı Ailelerine Sabırlar diliyorum. Mekanları Cennet Olsun.
                                                          Cumhur Bandakçıoğlu 
   

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Dünyanın her tarafından öğretmenler insan topluluğunun en fedakâr ve muhterem unsurlarıdır

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak