Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Ankara'da yazar kasa, Haymana'da süt...?

Dumlu Demircioğlu

  24 Nisan 2018

        Ankara'da yazar kasa, Haymana'da süt…? 

         1946 yılında Büyük Devlet adamı olan İsmet İnönü'nün demokrasi hayatına geçişi ve ATATÜRK'ün yolunda EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR emri ve düsturuna uygun olarak, yurdumuzda çok partili ve parlementer sistem başlatılmıştır.
          Krallıktan, sultanlıktan ve geçerli saray emirlerinden sonra demokrasi, insan haklarına en uygun bir rejim olarak benimsenmiştir. Bugün dünyadaki ilerlemiş, büyümüş medeni milletlerin tamamındaki rejim, tam demokratik rejimdir. Son söz milletindir.
        Devlet ve millet olarak sıfır altı sıfır yokluktan, cumhuriyeti kurmak pek kolay olmamış, aşırı sıkıntılar içine girilmiştir. Anadolu halkı uçsuz bucaksız çok fakir, okuma yazma yok, ulaşım hiç yok, şayet varsa köylünün bir çift öküzü (zengin sınıfına giriyor) tarlasını sürüp ekip biçebiliyor o kadar.
        Dolayısıyla eğitim, kültür, anlayış, inceleme, kontrol, takip, araştırma hiç olmadığından çok partili hayatı yerleştirmek çok çok zor olmuş, halen dahi tam ve adına layık sistemi oturtamamışızdır.
         Şüphesiz iktidarla muhalefet belli başlı konularda birbirlerini beğenmeyebilirler. Münakaşa edebilirler. (elbetteki medeni olarak). Partiler kendilerini seçmenlere kabul ettirmek mecburiyetindedirler.
       Televizyonlarda-gazetelerde görüp okursunuz konuşmaları ve birbirlerine olan cevapları... Sessiz halk bakar bakar okur okur..?
         Ve birde bakmışsınız o sessiz halk, Ankara'da Başbakana karşı elindeki yazar kasayı caddeye fırlatır.....
        Yapılan bu olayın altındaki düşünce fevkalade önemlidir ve.... Hükümeti düşürür...
         Tarih tekerrürden ibarettir derler ya... Çok seneler sonra Haymana'dan bir et-süt yetiştirici çiftçimizde, ekonomik sıkıntılarını ağlaya ağlaya söyleyip bidonlardaki sütleri Ziraat Bankası'nın önünde caddeye döker...? Ne mi oldu... siz düşünün...? Seçimlere karar verildi, ki daha normal seçimlere 1.5 sene varken...
       Bütün yetkililer bunun sebebinin EKONOMİ olduğunu söylüyorlar. Doğru... Çünkü niye: A'dan Z'ye müthiş bir İSRAF VAR- DEVLET İSRAFI.
      Güya dinimizde de İSRAF HARAM.... Kim dinler bunu...
                                              Dumlu DEMİRCİOĞLU

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Bir dinin tabiî olması için akla, fenne, ilme ve mantığa uygun olması lazımdır.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak