Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Ve CHP Bolu adayını açıklar!

Cumhur Bandakçıoğlu

Ve CHP Bolu adayını açıklar!
  21 Aralık 2018

  Nihayet, CHP'nin Bolu Belediye Başkanı adayı da belli oldu.  Açıkçası  ben Tanju Özcan isminin ipi göğüsleyeceğini biliyordum.  Mevcut Konjonktür  ve şartlar dahilinde, Bolu'da  karşılığı en yüksek olan isim olarak karşımıza çıktığı  için CHP Genel Merkezi'nin kararı, Muharrem İnce faktörüne rağmen kendisinden yana oldu. 

  Bir gerçek var ki, bu karar başta AK Parti'nin yerel organları olmak üzere hayatını AK Parti üzerine kurmuş seçmenler açısından pek de memnuniyet verici olmadı.  Tanju Özcan'ın adaylığının açıklanmasıyla  Bolu'ya gelişi, yapılan  karşılama töreni gerek medyamızda gerekse sosyal medyada büyük ilgi gördü. Türkiye için son derece önemli bir seçim bizi bekliyor.  Halk büyük bir  ayrışma yaşıyor. Dolayısıyla  bu süreçte popülist propaganda ve hareketlerin tepki çekeceğini düşünüyorum.  Dikkatli olmak lazım.   Adayımızla ilgili sosyal medya da ciddi bir haber  dalgası anında yayıldı. Haberlere gelen yorumları  okuduğumda büyük bir bölümü  destek içeriyor. Tabi  adaylığını beğenmeyen ve eleştiren mesajlar da mevcut.  Bu mesajlardan bir tanesi çok dikkatimi çekti.  Adem Kocabaş  adlı hemşerimiz adeta  basın açıklaması yapar gibi  giydirmiş.  Hem onun mesajını hem de kendi görüşlerimi  sizinle paylaşıyorum.

  Adem  Kocabaş: KENDİ SEÇMENİNİZİ İKNA EDEMİYORSUNUZ. SOL PARTİYE OY VERMİŞ VATANDAŞ BAKIN SİZE NE DİYOR ??


  Sana nasıl inanalım?   
  Ben, yıllarca sol partilere oy vermiş bir vatandaş olarak birkaç meseleden bahsedeceğim.

  Sevgili Adem Abi,  profilinizi  dikkatlice inceledim, Sizin sol bir partiye oy vereceğinize dair  bir potansiyeli bir  ip ucunu açıkçası göremedim. Biz size nasıl inanalım! Eğer kripto solcu değilseniz.

  Tanju Özcan, Bolu’ya geldi, dinledim. Tek tek bütün kelimelerini dikkatle dinledim. 2004 yılında Belediye AK Parti’ye geçtiğinde yıllarca taş üstüne taş koymayıp, laf üzerine laf koyan bir belediyeyi devraldığında, sırf seçmenden oy alamam korkusuyla 18. Maddeyi uygulayamayan-uygulamak istemeyen bir belediye yüzünden Bolu’da batıda 50.Yıl İlkokulunun, Doğu’da Hisar Taksi’nin ötesinde bir yaşam olduğuna inanmak çok güçtü.

  Ah be Adem abi,   Eğer Bolu  Hisar Tepesiyle - 50 Yıl Ortaokulu arasında bir şehir olsaydı  acaba  AK Parti Bolu'da belediye seçimlerini kazanabilirimiydi.? 18. Maddede konusunu bence hiç açma  Bolu da olası bir belediye başkanlığı değişiminde Bolu Belediyesi, 18  mağdurlarıyla  haleleşmelidir.  Hatta bu seçim beyannamesine de konulmalıdır.

   Üniversite kenti hayali olan zihniyetin o dönemde Bolu’da bilenler bilir Bolis’den başka kafesi yoktu. Zaten açacak da yer yoktu. Öğrenciye ücretsiz çamaşırhane açacağım dedin ama, üniversite öğrencilerine belediyelerinin verdiği bursu anayasa mahkemesine götürüp iptal ettiren de yine senin partindi. Turizm kenti yapacağız dediğin Bolu’da aslında Türk Milleti için değerinin tartışılmayacağı Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün adının verildiği Atatürk Orman Parkı var ya, ha oraya bırakın çoluk çocuğu, koca adam giremiyordu. Hakeza Karaçayır da öyleydi.

  Adem abi, Ben 51 yaşındayım,  Eski Bolu'nun  hem kahveleri hem pastaneleri son derece  nezih yerlerdi.  Bak bir konuda  haklısın  Üniversite de diyince akla  Cafe geliyor. Bolu da ki cafeleri boş ver üniversitemizin Türkiye çapında isim yapmış   tercih edilen bir bölümü var mı, ona bak sen.  Belediyelerin görevi öğrenciye burs vermek değildir.   Üniversite şehri olmak  çok farklı bir şeydir. Belediyelerin görevi ,kentin nüfus oranına göre yeşil alanlar, parklar bahçeler inşa etmektir. Dolayısıyla  Belediye  Atatürk Orman Parkı ve Karaçayır Parkı için  asli görevini yerine getirmiştir.

   Bolu’daki fakir fukaraya kollayacağım diyorsun ya, Bolu’da 2000 kişiye sıcak aş veren, gıda veren, giysi veren imarethanenin esemesi yoktu. Evine yemek götürmeyi bırak, yolları temizleyecek aracın yoktu. 

  Ah be  güzel abim,  15 yıl önce bu memlekette bu kadar fakir fukara yoktu ki aş evi olsun . Maalesef  vatandaşın durumu vahim, yiyecek yemeği yakacak kömürü yok.  

  Ucuz su içireceğim dedin, yahu yıllarca Gölköy suyunu kim içirdi Bolu’ya, Karadere suları geldi tabii üzerine konacaksın. Ben de başkan adayı olsam, ben de su ucuz olacak derdim tabi. Hiçbir muhtar kaldırım sorunum var demeyecekmiş. Ya hu, bu şehirde işin zaten cilası kalmış cilası, hani boyama kitabı olur ya, grafiker çizer, içini çocuklar boyar. Şuanda içi boyanıyor zaten. 

  Sevgili abi sen hangi Bolu da yaşıyorsun ben çözemedim.  Hangi kaldırmalardan bahsediyorsun bana bir göster, Kitap konusunda haklısın  ama kitabı karıştırmışsın.  Bolu zaten  yıllardır  Yap Boz kitabı okuyor.

  Keşke zamanında siz kitabı çizmeye başlasaydınız ama maalesef onu da becerememiştiniz ki. En çok da iller bankasından başka hiçbir paranın Ankara’dan Bolu’ya gelmiyor dediğini duyunca güldüm. Milyonlarca örnek verebilirim sana fonlardan gelenlerin, sadece Uluslararası Köroğlu Festivali’nin sitesini bir gir, oradaki proje ortaklarını gör yeter. Daha yazacak şey çok, belki yazarım zamanla, ama şunu bil, yukarıdaki fotoğrafta ne olursa olsun aday olmayacağım diyordun ya, oldun, şimdi sen söyle konuşurken 3-5 kere vallahi desen de sana nasıl inanalım?

  Yazacak çok şey var demişsin  doğru.  Ama doğruları yazmak kaydıyla.. Bak   sevgili abicim, Belediyecilik  hizmet için yapılır. Şüphesiz'ki   Aladdin Başkan'nın da  Bolu ya hizmetleri oldu. Şu bir gerçek ki mevcut iktidar gücüyle çak daha iyi şeyler yapabilirdi. Benim şahsi görüşüm, Bolu doğal güzelliklerine  ve  eşsiz coğrafyasına rağmen  şehircilik  adına  iyi bir  hikaye ve kimlik ortaya koyamamıştır. Ve bugün  vasat bir şehir olarak kalmıştır.  Dolayısıyla,  bir değişim Bolu'nun geleceğine  iyi gelebilir.  Saygı ve sevgiyle.

  • Nur26 Ocak 2019 . 13:57

   Tanju bey Bolunun öz evladımı??? Fatih bey üvey evlatmi yani???? Neden insanları ayrımcılığa kutuplastirmaya çalışıyorsunuz bu nasıl bir düşünce Bu ayrımcılığa girer bu yüzden oy vermeyeceğim sizin gibi ayrımcılık yapanlara
  • nejdet uçak 25 Aralık 2018 . 19:55

   Bolulu.lar bolumuza sahip çıkalım.bolumuzun öz evladı TANJU beyi destekliyelim.elele gönül bağı ile birleşirsek BOLU"MUZA sahip çıkarız..haydi elele hep beraber.
  • Değişmeyen tek şey değişi23 Aralık 2018 . 14:13

   Yapılan güzel şeylerin yanında çarpık kentleşme eğri büğrü sokakların devam etmesi. Yeni yapılan binaların estetik ve alt yapı problemlerinin devam etmesi. Kendine yandaşların her geçen gün palazlanması, kendi gibi düşünmeyenlere nefes alacak alan bırakılmaması. Kartalkaya nın halka açık olmaması veya halk için alternatif kayak merkezinin yapılmamış olması. Bütün bunlar değişim için yeterli sebepler. Gelecek olan bunları yaparmı bilemem ama iktidara şeh
  • Emekli22 Aralık 2018 . 14:54

   Maalesef millet hizmetin ne olduğunu bilmiyor. Hizmet devletin aldığı vergiyle millete faydalı olmasıdır ondan gelir etmesi değil. Yol yapmış köprü yapmış geçmek için para istiyor. Bu hizmet değilki bu esnaflık .tanju beye başarılar inşallah bolu köyü şehir olur..
  • Cumhur Bandakçıoğlu22 Aralık 2018 . 12:33

   Açıklama.. Yazımda adı geçen Adem Kocabaş ın ..Yeniçağ lı Adem Kocabaş abimizle alakası yoktur. Not : Kripto.. gizli demektir.
  • sabahattin22 Aralık 2018 . 12:05

   Alattin Yılmaz eveli başkanların ne yapdığını hatırlayan varmı bir tane eserini söyleyin söyleyemezsiniz çünkü yok yine ayni olucak unutmayın
  • Kifayet sözügüzel. 22 Aralık 2018 . 10:03

   Eyyy bolulu,lar..!!!! Düzce kadar olamadınız, türkiye nin en geri kalan sonlarda seyir eden vilayeti.birbirinizi taşlamayı bırakın da memleketinize sahip çıkın. Elin yabancı ları memleketinizde söz sahibi mal sahibi !! SiZLer de sessiz ce oturuyor ve izliyorsunuz , çok yazık memlekete sahip olamıyorsunuz.yakinda düzceye bağlanırsınız .yazık çok yazık...

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Yüksel Türk! Senin için yüksekliğin hududu yoktur. İşte parola budur.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak