Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Evet oradaydım!

Cumhur Bandakçıoğlu

Evet oradaydım!
  5 Şubat 2019

      Evet oradaydım! 
      03.02.2019 Pazar günü saat 14:00 da AK Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Sn. Fatih Metin'in Proje Tanıtım Toplantısına katıldım. Sn. Fatih Metin'in ve İzzet Baysal Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi, Hayırsever İşadamı Orhan Uçar'ın daveti üzerine oradaydım. Sn. Fatih Metin'le olan hukukumuz, sevgili Yener Abimin (Babam) meslektaşı olması sebebiyle ve yaklaşık 21 yıldır içinde bulunduğum Ev Tekstili ve İhracat alanlarında üstlendiği Ekonomi Bakan Yardımcılığı görevlerine dayanmaktadır. Sn. Metin, iş camiasında herkes tarafından sevilen ve sayılan bir isim olup, çalışkan bir bürokrat ve siyasetçi olarak tanınıyor. Bulunduğumuz birçok ortamda, beni  sektörün önde gelen isimleri önünde onurlandıran ve her derdimize koşan iyi bir hemşerimizdir. Orhan Uçar Abim ise 1999 yılında bir yol ayrımında bana kapılarını ardına kadar açan, Bolu için birlikte fikir ürettiğim, paylaştığım çok değerli bir büyüğümdür. Dolayısıyla onları kırma gibi bir lükse sahip değildim.   
        'Söz Konusu Bolu'ysa Gerisi Teferruattır' dediğim için, Bolu'nun, Boluluların ve de Bolu'da yaşayanların çıkarları ve  gelecekleri için yapılacak her türlü proje, her nereden gelirse gelsin benim için önemlidir. Bunun yanında kıyısından da olsa gazeteciliğimizin vermiş olduğu merak ve de muhalif duruşumuzun yan etkileriyle bu davete icap ettim. Açıkçası 51 yıllık hayatımda da ilk defa böyle bir (siyasi) ortamda bulundum. Sevgi ve saygıyla karşılandım, kucaklandım ve yine onurlandırıldım. Yalan söyleyemeyeceğim şahsım adına etkileyiciydi. 
        Tabi ki işin doğası gereği toplantının başlangıcı siyasiydi.  Sn. Fatih Metin'in sahneye çıkmasıyla ortam daha homojen bir hal aldı. Ve Bolu öznesi öne çıktı. Açık söylemek gerekirse o bürokrat ağır görüntünün içinden profesyonel bir politikacı çıkması da etkileyiciydi. Sn. Metin salonu çok kolaylıkla etkisi altına aldı ve sunumuna başladı. Projeleri ve yönetim şeklini teker teker sıraladı. Projelerin büyük bölümünün yapılabilirliği  yüksek. Özellikle, Bolu Tarih ve Turizm Alanı projesi, Bolu'nun geleceği açısından çok önem taşıyan büyük bir proje. Bu projenin gerçekleşmesiyle ilgili tutarlı kelimelerle konuştu.  Projeleri arasında bizimde yıllarca yazdığımız ve paylaştığımız görüşlerinde yer alması şahsımı mutlu etti. 
         Kendisiyle ilgili adaylığına dair ilk yazım da; Adaylığını önemsediğimi, en az benim kadar Bolulu olduğunu. Bolu'nun ne olup olmadığını çok iyi bildiğini, bununda Bolu'nun geleceği açısından çok önem arz ettiğini söylemiştim. Halende ordayım. Bu yarışta en büyük şansı, iktidar partisine mensup olması ve kaynak kullanımına ulaşılabilirliği Türkiye gerçeklerinde daha rahat olmasıdır. En büyük şansızlığı ise Türkiye'nin mevcut ekonomik problemleridir. Belediye Başkanı seçildiği takdirde, bir Bolu sevdalısı olarak, gelecek nesillerin gurur duyacağı bir şehrin inşasında ve hayata geçmesinde her zaman her yerde, her koşulda maddi, manevi şartlarım ve evrensel doğrular dahilinde yanında olacağım. 'Kral Öldü, Yaşasın Yeni Kral' dediğim gibi, yeri geldiğinde 'Kral Çıplak' da diyeceğim.  Başta kendisi olmak üzere, tüm ekibine, AK parti teşkilatlarına ve gönüldaşlarına başarılar diliyorum.  Bana gösterdikleri yakınlığa, nezakete ve teveccühe teşekkür ediyorum.
                                                                         Cumhur Bandakçıoğlu 
   

  • Bolulu 24 Şubat 2019 . 16:56

   Fatih metinin şahsını ve projelerini övmüşsünüz neden ak partiden aday olmadınız siz seçime gittiğinizin farkında değilsiniz herhalde saygılar

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Sadelik, iyilik ve doğruluk olmayan yerde büyüklük yoktur.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak