Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Can bedenden çıkmasın ....?

Dumlu Demircioğlu

  8 Nisan 2019

      Can bedenden çıkmasın ....?

      Çıkmasın ama, siz hiç durup düşünmeden KANSER olmak için çaba sarfediyorsunuz. Nisan ayının ilk haftası DÜNYA KANSER GÜNÜ olarak ilan edildi. Bunun bir sebebi var... Ey insanlar, niçin bu kanser vak'aları gittikçe artıyor. Artık neredeyse her evde bir kanser hastalığı var. Büyük küçük genç yaşlı dinlemiyor... Hatta 3 aylık bebek de bile kanser hastalığı teşhisi kondu.
     Şunu bir kere kabul edelim... Yurdumuzdaki kanser vak'aları son yılların bilinçsiz-olumsuz düşünce ve uygulamalarından dolayı artmıştır. Sebebi, ilk önce yaşam anlayışımız ve beslenmemizdir. Kusura bakmayın, biz millet olarak hem yaşamasını bilmiyoruz ve hem de beslenme nedir merak bile etmiyoruz. Ve sağlığımızla ilgili olarak geleceğimizi hiç mi hiç düşünmüyoruz. Plansız-programsız- namütenahi bir yaşam felsefesini benimsemişiz.
      Temiz hava nedir (oksijen) bilmiyoruz. Parasız olan bu temiz havadan hiç istifade etmiyoruz. Temiz gıda nedir asla anlamıyoruz. Bugün kanserin birinci maddesi yediğimiz gıdalardır. Tüketim toplumu olduğumuz için, neyi görürsek alıyoruz ve yiyoruz. Nedir-nasıldır ne ihtiva ediyor, içinde neler var vesaire düşünmeden yiyip bitiriyoruz.
     Hele de çocuklarımıza, gözümüze hoş görünen her şeyi yediriyoruz.
     Bugünkü AVM’ler, alış verişlerdeki gıda maddelerimizin en çok temin edilen yerleri. Söyleyebilir misiniz, bu gıdalar ne kadar tabii (Organik) hazır gıda satılan işletmelerimiz ne kadar temiz, hijyenik ve katkısız doğal ürün, nerede ne zaman saklanmış ve nasıl pişirilmiş...? Hemencecik, aklıma geldi... İthal etlerin kesim tarihleri ve nasıl nerede muhafaza edildikleri ve maceralı yolculukları vesaire...?
      Ya içecek meşrubatlar... Bir babanın marketten alışveriş yaparken, arabasına koyduğu renkli kiloluk içecekleri gördüğümde nasıl üzüldüğümü anlatamam... O meşrubatı çocuklarına içirecek... Vah ki vah!
     KANSER haftasını lafla geçirmemek için ilgili ve yetkililerin piyasaya çıkmaları gerekir. Anlatacaklar- öğretecekler, okullarda mutlaka programlar yapacaklar. Ve mutlaka DENETİMLER.

     Gayri-sıhhi müesseseler Belediye Sağlık-Veteriner ekiplerince devamlı kontrol edilmeli-anlatılmalı-gösterilmeli ve böylece bilinçli esnaf yetiştirilmelidir. Bir berber dükkanındaki ustura-tarak bile kontrole tabidir... Görevli yetkililer durmayınız, göreviniz çok çok. 
      Bir yabancı otoriterin dediği- Türkler mucizeden yaşıyor ve fakat medeni bilinçli kültürlü insanlar ise mucizeden ölüyorlar.
         SAKIN HA,ellerinizi sabunla yıkamayınız...!
                    Günaha girersiniz.....!!..?
                                                                    Dumlu DEMİRCİOĞLU
   

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Büyük adamların hataları güneş tutulmasına benzer, onları herkes görür.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak