Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

 Yanlıştan dönmek bir erdemdir! 

Cumhur Bandakçıoğlu

 Yanlıştan dönmek bir erdemdir! 
  25 Ocak 2020

        Yanlıştan dönmek bir erdemdir!    

         Roma’yı yaktılar, Bizans’ı tarumar ettiler, Osmanlı’yı yok ettiler, erken Cumhuriyet dönemine kibrit suyu döktüler. Aladağ’ı kemirdiler, yaylaları işgal ettiler, Abant yolu vadisini mezbeleye, Gölcük’ü panayıra çevirdiler. Büyüksu kanalizasyon, Fırka Tepesi garaj, Saat Kulesi dolgu malzemesi oldu. 

         Sanat Merkezi’nin yanına Burger King kondu, Hükümet Konağı’nın önü mısırcı pilavcı doldu. Taşhan kebapçıya, Tabaklar Hamamı ayakkabıcıya nasip oldu. İzzet Baysal Caddesi teslim oldu taşa, oldu Mahmutpaşa. Hayaller; Camps Eysees (Şanzelize), Davos ama biliyoruz ki gerçek olan fos! 

         Toprağı, ağaçları, çiçekleri yok ettik, memleketi taşa, betona teslim ettik. 170 bin nüfusluk bir şehre 600 bin nüfusluk imar planı yaptık, ama ne coğrafyasına, ne doğasına, ne toprağına, ne de mevcut iş olanaklarına baktık. 

         Bilmem yukarıda yazdıklarıma itirazı olan var mı? Bunlar  yetmiyormuş gibi aynı zihniyetin başka bir kolu şimdilerde, 100 Hektar tarım arazisini yok etmek, bu küçük şehri 12 metre yüksekliğinde bir dolgu malzemesiyle kaplayarak ikiye bölmek, egzoz gazlarıyla bir ovayı, bir şehri daha fazla zehirlemek için direnç gösteriyor. 

         Güney Çevre Yolu, bugünkü konjonktürde, dünyanın küresel ısınma diye inim inim inlediği şu günlerde, bu şehre yapılacak en büyük ihanettir. Bu ihanete göz yummak, görmezden gelmek, el vermek bu güzel coğrafyanın, geleceğini, gelecek nesillerini hiç düşünmemektir. 

        Gelin bu yanlıştan dönelim. Yanlıştan dönmek bir erdemdir ve kibir zehrinin esiri olan her faniye nasip olmaz. 

         Bu ihanet projesine ortak olanlar hiçbir zaman Bolu'da iyi anılmayacaktır. Gelin el ele verelim ve bu işi sonlandıralım. Enerjimizi daha güzel projelere verelim. Bu şehrin Allah tarafından bahşedilen marka değerini çok daha yukarılara çıkartacak işlerin peşine düşelim. Bolu markasının en büyük sermayesi, doğası ve çevresidir. Bu sermayeyi  yok edecek işlerin içinde olmak, kendi kendimizi bitirmektir. 

                                                                                  Cumhur Bandakçıoğlu 

   

   

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Ey kahraman Türk kadını, sen yerde sürünmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak