Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

KÖRÜN İSTEDİĞİ TEK GÖZ ALLAH VERDİ İKİ GÖZ......?

Dumlu Demircioğlu

KÖRÜN İSTEDİĞİ TEK GÖZ  ALLAH VERDİ İKİ GÖZ......?
  20 Haziran 2020

      KÖRÜN İSTEDİĞİ TEK GÖZ

      ALLAH VERDİ İKİ GÖZ......?

     Hepiniz bilirsiniz, zamanın Milli Eğitim Bakanı" demişki -Şu okullar olmasa Bakanlık güzeldir" Tarih tekerrürden ibaret.

     Gelelim günümüze.... Biliyorsunuz bütün okullar Eylül ayına kadar kapandı. Bu sene bütün öğrencilerin 2. yarı yılları boşa gitti.

     Muayyile ve şimdiki akıl-düşünce zaten bu yönde idi. 5-6 ay öncesi bir koca üniversite rektörü demedimi -bize okumamış -öyle fazla bilgisi olmayan bir nesil lazım, bu vatanın koruyucuları onlardır... dedi. Yani okuyan kültürlü-ilim-bilim sahibi toplum istenmiyor, bu açık olarak dile getiriliyor. Bir yerdede bu düşünce, gerçeklerin ortaya çıkmasını gösteriyor.

     Lise mezunu bir çocuk, okuduğunu anlamıyor. Matematik öğretmeni kendi branşındaki bir sınavdan geçer not alamıyor, Coğrafya öğretmeni 7 bölgenin özelliklerini bilmiyor, inşaat mühendisi, asfaltla betonu ayırt edemiyor, kısacası diploma işe yaramıyor, liyakatı ara ki bulasın...?

     19 Mayıs Gençlik Spor Bayramı'nda gençlerimizin durumu hazin.. Genç işsizlik %24. Üniversite mezunu gençlerin işsizlik oranı %32. İş bulma cinayetlerinde son 8 yılda 2 bin genç hayatını kaybetti. Son 15 yılda geçim sıkıntısı çeken gençlerde 1274 intihar var.

     Dolayısıyla okullar açık olacak da ne olacak.... Durum vaziyet bu. En güzeli hiç bir tahsil yapmadan bir sanat-meslek öğrenmek,bu da ancak küçük yaşlarda, mesela sanayiye çırak olarak girmek gibi.. Seneler sonra iyi bir usta olunursa ayda bir arabanı değiştirirsin... Bu gerçek.

     Veya Büyükşehirlerin birine gidersen,birde bakmışsınki CORONA VİRÜSE yakalanmışsın. İŞ-AŞ nedeni ile büyükşehirlere hücumu önlemediniz. Zaten büyükşehir yasası başından sakat. Anadoluda kimseler kalmadı. Köylü,çiftçi,tarım ve hayvancılık yapan milyonlar,üretmeği bıraktılar şehirlere akın ettiler. Dolayısıyla ÜRETİM BİTTİ AŞIRI TÜKETİM başladı.... Daha durun bakalım,yakınlarda nice salgınlar olacak,kesin.

     Şüphesiz iklim değişiklikleride beraberinde hem dünyada ve hemde bizde AÇLIK-SUSUZLUK savaşlarını getirecek.

     Günlük sosyal-siyasal-Ekonomik çalışmalarımızın daha önceliği,gelecek yıllarda ki böylesine büyük sıkıntılar için tedbirler almaktır.

     O da nedir.... TARIMI VE HAYVANCILIĞI KALKINDIRMAK VE SLOGANIMIZDA ÜRETİM ÜRETİM olmalıdır. Tarım olmadan Sanayi ve Kalkınma asla olamaz.

         Dumlu Demircioğlu

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Önemli olan akıllı olmak değil, aklı yerinde ve zamanında kullanmaktır.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak