Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Kar Goygoycusu Güzide Muhaliflerimiz ve Basınımız!

Cumhur Bandakçıoğlu

Kar Goygoycusu Güzide Muhaliflerimiz ve Basınımız!
  16 Şubat 2021

         Kar Goygoycusu Güzide Muhaliflerimiz ve Basınımız!

         İnanın, bu şehirde yaşayan ve hayati meseleleri olup tedavi göreceği kuruma gitme mecburiyeti olan vatandaşlarımız bile sizin kadar serzenişte bulunmadılar. Yaklaşık 1 haftadır memlekette meteorolojik uyarılar yapılıyordu; Son yılların en kuvvetli kar yağışını göreceğiz! Hatta, İstanbul için 1985 Kışının benzerini yaşayacak alarmı veriliyordu. Küresel ısınma, bahar tadında yaşanan Ocak ve Şubat başı ve de gözle görünen kuraklık korkuları karşısında hepimizin dileği kışı yaşamak ve kara doymaktı.

         Ve nihayet Bolu’da kar yağışı 14 Şubat 2021 Pazar günü öğleden sonra kendisini göstermeye başladı. Bolu’da yaklaşık 4500 civarında sokak ve cadde olduğunu düşünüyorum. Bolu Belediyesi’nin 25 civarında karla mücadelede kullanılan aracı var. Her ne kadar ülkenin, adı karla anılan en önemli şehirlerinden birsi olsak da, yılda 3-4 günü geçmeyen 1 veya 2 kar yağışının dışında, ciddi bir kar mücadelesini gerektirecek bir durumu yok. Yani bir Toronto, bir Moskova değiliz. Yaklaşık 24 saattir aralıksız yağan bir kar var ve karın kendini hissettirdiği an itibarıyla da karla mücadele eden bir Belediye var. Tabii ’ki öncelik sırasına göre bir iş planı yapılması kaçınılmaz bir durum. Sağlık, İtfaiye, Güvenlik, birimlerinin hizmetlerinin sekteye uğramaması için öncelikli hizmet alması daha sonra merkez dışında bulunan mahallelerin merkeze ulaşımları sağlanması gerektiğini unutmamız gerekiyor.

         Heyhat, güzide muhalefetimiz ve basınımızın bir bölümü altın bulmuş misali sosyal medyadan bindiriyor. Zannedersiniz ki Bolu büyük bir felaket yaşıyor. Her zaman her yerde yaşanabilen bir durumu anlık bir fırsata çevirme peşindeler. Bolu Pazarı’ndan kar manzaraları paylaşılıyor. Halbuki Bolu Pazarı’nın asıl problemi senede 2 defa yağan kar yağışında ki durumu değil, her geçen gün filesinde büyüyen deliktir.

         Şurada yağıp yağacağı 2-3 günlük bir karın şok dalganın arkasından etkisi düşecektir. Merak etmeyin, Bolu Belediyesi her sokağına girer. Felaket tellallığını seviyoruz. En başta yazdığım gibi hayati sağlık sorunları olanlar, çok daha zor durumda olup maddi sıkıntıları olan vatandaşlarımız bile bu kadar serzenişte bulunmuyorlar. E bir zahmet kapımızın önünü de biz kendimiz temizleyelim.

         Cumhur Bandakçıoğlu 

        Not: Bu arada değil 1985, 2017 yılında yaşanan havalimanlarının kapandığı kışın yarısı bile yaşanmıyor İstanbul’da

        Fotoğraflar: New York ve Bolu'dan, tek fark bizdeki gibi bir muhalefet ve basın yok.

  • Mustafa23 Şubat 2021 . 11:17

   Ya cumhur efendi 18 yıldır İktidara ne acaip muhalefet yaptınız, ne acaip felaket tellallığı yaptınız ve şimdi basın ve Boluda ki muhalefet toplu iğneyi size değdirince sanki felakete uğramış gibi muhalefet ve felaket tellallığı ile suçluyorsunuz. Sizlerin gecikmesi iş planından ama eski yönetimlerin gecikmesi ise beceriksizlikten. F,ilede büyüyen delikler acaba hem vekil, hem emekli vekil maaşı alanlardan olmasın. Emekli vekil maaşları ile ilgili iki kelam ediver
  • mustafa kurt19 Şubat 2021 . 19:08

   Cumhur bey goygoyculuğu malesf tancu başkan yapıyor yok belediye araları, işçi israfı vb. yok ayı, yok geyik diye diye 2 sene geçti kaldı 3 sene yani 36 ay çabuk geçer, Akpartinin yaptığı kaldırımların karlarını bile temizleyemeyen, açılmış yollara dönel kavşak ve çizgi çekip biz yaptık diye anlatan bir başkan ama Bolu küçük, herkesin herşeyden, kimin ne yiyiyp içtiğinden çabuk haberi oluyor :)

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Büyük adamların hataları güneş tutulmasına benzer, onları herkes görür.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak