Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Kocaoğlan Bayı dan mektup var 

Cumhur Bandakçıoğlu

Kocaoğlan Bayı dan mektup var 
  15 Nisan 2021

  Kocaoğlan Bayı dan mektup var 

           Sevgili okurlar bizim meşhur Aadağlı Bozların Kocağolan  Bayı dan geçen gün mektup geldi, bu önemli mektubu sizlerle paylaşıyorum. Kendisine kulak verelim. 

         Aladağ 05,04,2021 

         Sevgili Başkanım, 

         Pardon, Başkanım demeyecektim kızıyordun. Bir tane başkan var belediyede, o da Tanju Başkan. Sevgili meclis üyem, Cumhur abücüm. Malumun kış bu sene ağır geçiyor. Aladağ’da kafamızı inimizden çıkaramadık. Şu doğalgaz iyi güzel hoş ama gelen faturaları görsen bize acırsın. Şart olsun Ayı maaşıyla geçinemiyoruz. Geçen sene derelerde ve göllerde  kaçak avdan pek yağlı balık yoktu yeterince beslenemedik. Enerjimiz düşüktü  ısınabilmek için doğalgaza  abandık. Şimdi ne yapacağız nasıl bu faturaların altından kalkacağız bilmiyorum. Bolu Belediyesi’nin askıda fatura uygulaması var mı? 

        Neyse abücüm bizim çok büyük bir sorunumu arz, heykel  falan umurumuzda değil.   Biz sadece Ayıca yaşamak istiyoruz. Karların erimesiyle kafayı inimizden şöyle bir çakardım. Çıkarmaz olaydım. Ne göreyim? Bizim ormanlarda bir seyrelme var. Gözlerimi ovuşturdum yanlış mı görüyorum dedim. Tekrar baktım yanlış görmemişim.  Bunca yıllık Aladağlı bir Ayıyım, ben böyle bir şey görmedim. Ne oluyor ne ediyor anlam veremedim. Üst yakada Çele tarafında bizim emmioğlu var bir de ona sarayım dedim Kuzen ne var ne yok nasılsın halin vaktin nasıl dedim. O zaten hazırmış başladı gözü yaşlı bir şekilde anlatmaya, kıyım var kıyım dedi yakın dostu Ormancı Cafer söylemiş, 2 Milyon 3 Milyon metreküp lafı geçiyormuş. Bolu ormanlarını budamışlar.  Yaşın yanında kuruda yanıyormuş. Gidiyormuş ağaçlar birer birer. Bizim Orman Bölge Müdürlüğü bu 2020 yılında Türkiye satış rekoru kırmış. Ödül olarak da son model Land Rover‘lar gelmiş. Hem kamuda kemer sıkacağız diyorlar hem de şu yaptıklarına bir bak. Böyle giderse dımdızlak kalırız diyor bizim kuzen. 

         Oh abücüm biricik abücüm. Senin aracılığınla, Tarım Orman Bakan Yardımcımız Sn. Fatih Metin’e, Kıymetli vekillerimiz, Sn. Arzu Aydın’a, Sn. Fehmi Küpçü ’ye, Sevgili Tanju Başkanıma, AK Partil il Başkanım Sn. Suat Güner’e, CHP İl Başkanım Sn. Kazım Karsu’ya, MHP İl Başkanım Sn. Cihan Başaran’a İYİ Parti İl Başkanım Sn. Ahmet Örnekbaş’a, bütün siyasi parti başkanlarına, Bolu’yu seven herkese sesleniyorum. Bu kıyımı kontrol altına alın. Ormanlarımız elden gidiyor. Kesip kesip satıyorlar. Kesilmemesi gereken ağaçlarda kaynıyor arada. Yapmayın ağalar, etmeyin beyler. Kıymayın Bolu’nun ormanlarına. 

         İşte böyle Cumhur Abücüm. Bolu bu konuda birleşsin, bir olsun, diri olsun. Bu vesileyle Hayırlı Ramazanlar diliyor 15-22 Haziran Turizm Haftasını da kutluyorum.  Bolu Turizminin gözbebeği Aladağ’a bekliyoruz. 

        Kocaoğlan Bayı 

       Cumhur Bandakçıoğlu 

  • bilge29 Nisan 2021 . 12:11

   Dal kesenin başını keserim demiş Fatih Sultan Mehmet Han Ormansız yurt ;yurt mudur? oksijensiz kalmaya ne demeli?

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Şüphe etmek, bilmeye atılan ilk adımdır.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak