Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Yakışmıyor Yakışmıyor

Cumhur Bandakçıoğlu

Yakışmıyor Yakışmıyor
  10 Ağustos 2022

       Yakışmıyor Yakışmıyor
       Paşaköy – Otogar geçişi, Tem (Batı) girişi  -  D100 bağlantısı köprülü kavşak! Bolu’nun giriş kapısı.

       İlk yapıldığında söylemiştim, beğenmediğim bir çalışmaydı. Hepimizin bildiği bu yer, Bolu şehir merkezinin en önemli noktası olup kente giriş yapanları burada karşılıyoruz.  Belki de meydanlarımızdan sonra en önem vermemiz gereken ikinci nokta.
          Şehrin imajı adına, kimliği adına misafirlerimizi etkileme adına  doğru bir şekilde dizayn edilmesi gerekmektedir. Yapılan çalışmanın, yani kurucular, liderler ve İzzet Baba portrelerinin pek hoş durmadığını hele hele Karayolları ile yaşanan sıkıntıdan sonra çok daha kötü bir hal aldığını hepimiz biliyoruz.
          Yapılan işlerin kendini gösterme adına fiziksel olarak dar bir noktada bulunması dolayısıyla mevcut görünüm ne kuruculara ne liderlere, ne de İzzet Babamıza yakışıyor. Evet ilk yapılan portreler için bir emek harcanmıştır, emeklerini inkâr etmiyorum ama sanatsal değerleri olmayan işlerdir. Ayrıca, trafik akışında da hem tehlike arz etmekte hem de kimseye bir mesaj verebilecek bir zaman sürecine sahip değillerdir. Araçlar kavşakta 10- 15 saniyede geçirmektedir.
          Özellikle Alparslan Türkeş ve Necmettin Erbakan’ın sonradan yapılan portre çalışmaları ise maalesef daha basit  çalışmalardır. Bana göre maneviyatlarına da uygun değildir. Karayollarıyla yaşanan sıkıntı sonrası Karaçayır  da bir kavşağa siyasi liderlerle ilgili daha derli toplu bir çalışma yapıldı. Belki bunların yerine bir demokrasi parkı yapılıp burada, Türkiye’nin üst düzey siyasi liderlerin birer portreleri veya heykelleri konup altlarında kısa bir biyografileri yazılarak sergilenebilseydi çok daha eğitici olurdu. 
          Tabi biz liderlerimizi insan üstü varlıklar olarak gördüğümüz için onların  yapılmış portreleri resimleri ne kadar kötü olursa da olsun onları kaldırmayı, silmeyi bir ayıp, bir saygısızlık olarak görüyoruz. Ama esas saygısızlık şu anda yapılıyor. Gelin hep birlikte Bolu’ya ve büyüklerimize yakışmayan bu manzarayı kaldıralım. Orayı Bolu’ya kimlik kazandıracak, Bolu’ya gelenleri etkileyecek  bu şehrin genlerine uygun bir şehir girişi yapalım.  Yukarıdan aşağıya sarkan, yaz kış yaprak dökmeyen sarmaşıklar, Yılkı atlarını tasviri veya  modern bir kozalak tasviri olsa mesela nasıl olur? Siz ne dersiniz.
          Not: Bu düşüncemi, daha kısa ve öz bir şekilde Bolu Belediyesi Ağustos ayı II.  Meclis Toplantısında dile getirdim.

         Cumhur Bandakçıoğlu 

  • Deli Dumrul22 Ağustos 2022 . 07:32

   Sizin sözünüzü dinlemeyenler halkın sözünü zaten dinlemez. Ben yaptım oldu bitti maşallah.. Hiç bir şey olmasa ne olur? Kıyametmi kopar? Kaldırın silin tertemiz olsun. İlla resimmi olması lazım.
  • Ayşe kök10 Ağustos 2022 . 20:34

   Bu atatürk orman parkının hali ne olacak şartmıydı onların yapılması yeşilliği yetiyordu oranın lüzumsuz işler

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Cumhuriyet fikir serbestliği taraftarıdır. Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre saygı duyarız.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak