Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Bolu'muzda mülkiyet hakkı....?

Dumlu Demircioğlu

Bolu'muzda mülkiyet hakkı....?
  28 Ağustos 2022


           BOLU’MUZDA MÜLKİYET HAKKI….?

            Maalesef şehrimizde geçmiş yıllarda uygulanan ve adına 18.B denilen herkesin ses çıkaramadığı, ne olduğu belli olmayan bir anlayışla, Milletin MÜLK TAPULARI DELİNMİŞTİR.

           Adelet  Mülkün temelidir anlayışı ve gerçeği, maalesef yerle bir edilmiştir. Mülk, tapulu arazinin taa kendisidir. Yine mülk, vatanın her karış toprağıdır, yine mülk, evindir, bahçendir, tarlandır, akarsulardır, ormanlardır,  çayır çimenlerdir, yaylalardır, mer’alardır, göllerdir vesaire.

           Hukuk devletinde şayet buralar şahıslar tarafından kullanılacak ise kendilerine devlet tarafından TAPU verilir. Artık MAL SAHİBİNİNDİR.

            Kim nereden buldu getirdi-geçmiş yllarda Bolu’muzda 18.B diye vatandaşın tapulu yerlerine tamamen el konuldu. Hiç kimsenin sesi çıkmadı. Helede kendileriyle övündüğümüz hukuk adamları ve avukatlar bu uygulama karşısında tamamen sessiz kaldılar.

           Şayet, elbetteki Devletin bir plan programı var idiyse, İSTİMLAK hakkı var. İlgili yasalar ve uygulamalar var-yerine getirilerek istimlaki yapılar ve o tapulu mal sahip değiştirebilir. Aksi takdirde hiçbir yasa ve uygulama vatandaşın tapulu malına el koyamaz… Ama Bolu’muzda istimlak yapılmadan el konuldu, dozerler adeta cinayet işler gibi bahçelere, tarlalara girdi..??

          Aylar, yıllar geçti, vatandaşın umudu yeni seçilen Belediye anlayışında idi… O ümitlerde uçtu gitti… Hukuku savunan muhteremlerde çıt yok.

          Derler ya: VUR ABALIYA …. Benim devletine milletine bağlı vatandaşım boyun eğdi, ne yapsın…

            Bolu’muzda tapu delinmiş ve mülkiyet hakkı hiç kimseye tanınmamıştır. Hukuk arkadan gelsin anlayışında bile hukuk arkadan gelmemiştir. YAZIK.

           Dumlu DEMİRCİOĞLU

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Büyük İnsanlar, bütün acılara şikâyetsiz katlanırlar.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak Bolu Yerlikaya Turizm