Halkın vicdanının SESİ olmak SUÇ değildir

Bolu Orman İşletme Müdürlüğünün Aşırı Enerji İsrafı Can Sıkıcı

Ali Özdemir

Bolu Orman İşletme Müdürlüğünün Aşırı Enerji İsrafı Can Sıkıcı
  18 Kasım 2022

  Bolu Orman İşletme Müdürlüğünün Aşırı Enerji İsrafı Can Sıkıcı

  Türkiye, enerjide dışa bağımlı bir ülkedir. Her yıl 40-60 milyar dolarlık kaynağı enerji ithalatı için harcıyoruz.  Elektrik enerjisi üretmek için su, kömür, linyit, doğal gaz, rüzgâr, güneş, jeotermal, fuel-oil gibi kaynaklar kullanılıyor.  

  Yaklaşık 3 ay önce hizmet vermeye başlayan Bolu Orman İşletme Müdürlüğü binası adeta bir saray gibi aydınlatılıyor. Binanın içi, dış cephesi ve bahçesi çok pahalı ve müsrif armatürlerle donatılmış halde. 

  Devasa yapı inşa edilirken elektrik teknisyeni bir tanıdığım ile iç mekanları da gezip incelemiştim. Orada gördüğüm şu idi: Çok pahalı, aşırı lüks bir elektrik sistemi kuruluyordu.  

  Devlet düşmanı değilim. Orman İşletme Müdürlüğü ile de bir alıp veremediğim yok. Ancak, binanın harcadığı enerjinin yüzde 60’ının israf olduğunu isteyen herkese kanıtlayabilirim.  

  Bu binadaki abartılı tüketimi herkes yerinde gidip görebilir. AB ülkelerinde sokak lambaları bile azaltılırken bizde ise israfa dur diyen yoktur. 

  Ali Özdemir 

  www.aliozdemir.net 

  0505 220 83 85 

  17.11.2022

   

   

   

  • Bolulu vatandaş19 Kasım 2022 . 15:23

   Bütün devlet ve özel kurum ve kuruluşlarda her türlü israf ve harcamaya son verilmeli, bu tür devleti zarara uğratanlar hakkında yasal işlem yapılmalıdır. Ali hocamızı bu yazından dolayı kutlar, ihbar niteliğindeki bu yazıyla ilgili olarak, adı geçen kurum hakkında hukuki yollara başvurulmalıdır.
  • Doğrucu Davut19 Kasım 2022 . 10:46

   Doğru söze ne denir. teşekkürler Ali bey.. devlet memurlarının yaptığı israf had safhada. valilik, okullar hamam gibi.. bası okulların kaloriferleri tatilde ve pazar günü bile yanıyor... denetim yok, kontrol yok.. devlet çalışanları adeta devleti batırmak için özel uğraş veriyor.. millet bir dilim ekmek bulamıyor, bakklardan bayat ekmek almaya çalışıyr ama maalesef devlet dairelerinde, belediyelerde israf had safhada. Boluda yüzlerce lojman boş. olduğu yerde çürüyor.. nereye bakarsan israf..
  • Metin Çelik18 Kasım 2022 . 22:53

   İşte bu arkadaş. demek ki oluyormuş. madem eserleriniz var . onlar orada dursunlar ortak ve mutlu yaşam adına . yanlışa yanlış demek olması gereken eleştiri. dolayısı ile bu yazısı nedeni ile Ali hocayı tebrik ediyorum

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Biz Türkler, bütün tarihimiz boyunca hürriyet ve istiklâle timsal olmuş bir milletiz.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak