Halk BolununSesi'ne güveniyor. Okunuyorsak sebebi budur

Huzurevi'nde dört dörtlük tatbikat

  3 Ocak 2005

  İtfaiye Müdürlüğü, olası yangın olaylarına karşı gerçekleştirdiği yangın tatbikatlarına devam ediyor. İzzet Baysal Huzurevi'nde gerçekleştirilen tatbikatta, olası bir yangın esnasında dikkat etmeleri gereken hususların uygulamalı olarak gösterildiği tatbikat başarı ile tamamlandı.

  Bolu Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekiplerince, İzzet Baysal Huzurevi'nde gerçekleştirilen tatbikat öncesi, huzurevi sakinlerine bilgi veren İtfaiye Müdürü Erol Yavuz, yangın esnasında ve sonrasında yapılması gerekenleri sıralayarak, alınacak en ufak bir önlemin bile hayat kurtaracağının önemini belirtti. İstanbul'daki sinema yangınına da değinen Yavuz, zehirlenmelerin özellikle dumandan kaynaklandığının altını çizerek, kaçma ve kurtulma çabaları esnasında oksijenin bol olması sebebiyle zemine yakın hareket edilmesinin hayat kurtaracağını söyledi.

  Daha sonra huzurevinin bahçesinde itfaiye ekiplerince tatbikata geçildi. İlk etapta binadaki yangın alarmı çalarak içeride bulunan huzurevi sakinleri tahliye edildi. İtfaiye erlerince bina içerisinde kalan iki kişi, sedye ve merdivenli itfaiye aracıyla tahliye edildi. Tatbikatın ikinci bölümünde ise, yangın söndürmede kullanılan araç ve gereçlerin nasıl çalıştığı, tatbiki olarak huzurevi sakinlerine gösterildi.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  GÜNÜN SÖZÜ

  Milli egemenlik öyle bir nurdur ki, onun karşısında zincirler erir, taç ve tahtlar batar, mahvolur. Milletlerin esirliği üzerine kurulmuş müesseseler her tarafta yıkılmaya mahkumdurlar.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak