İsveç ve Finlandiya bile tanıdı, Bolu ise tanımamakta ısrar ediyor!

Deftere yaz
 • 41117Mustafa Güzel03.10.2022 09:14

  Değerli yorumcular; lütfen burada AKP politikalarını savunmayın. AKP'nin iktidara geldiğindeki ve şimdiki ekonomik verileri kıyaslayın. Başkanlık sistemi dediler, verin yetkiyi bu kardeşinize dediler ve ülkeyi derin bir ekonomik krize soktular. Kendileri ve belli bir kesim zenginliğine zenginlik katarken ülkenin büyük bir bölümü fakirleştirildi. Fakirin bir yumurtası, soğanı ve patatesi vardı. Onu bile elimizden aldılar. Bunların yerine iktidara gelecek kim olursa olsun emin olun çok daha iyi yönetir. Tüm haklarım AKP'ye haram olsun. Sadece AKP'ye değil, makarna ve kömüre kanarak bunlara oy verip başımıza bela edenlere de tüm haklarım haram olsun.

 • 41116 Cevap yetersizliği02.10.2022 14:21

  Dediğimi haklı çıkarıyorsunuz. Zenginden alıp fakire vermeyi. Asıl yapacağını biliyormuşum. Eminim bilmiyorsun bomboş bir ifade. Bilime ve araştırmaya bu dönemde yapılanın ne olduğundan bile haberin yok. Bilimde araştırma için ayrılan para dolar bazında 2002 öncesine göre en az on kat. Koyun diye başkalarına laf atacağına aynaya bak. Kolay gelsin. Bu ülke için çalışanı millet görür.

 • 4111541114'e01.10.2022 23:05

  Muhalefetin ekonomi politikası çok belli. AKP'nin aksine zenginden alıp fakire verecek. Fakiri makarnayla kandırmayacak. Haksız zenginleşenlerin peşine düşecek. Yurt dışına kaçırılan paraların peşine düşecek. Baştan aşağı denetim yapılacak. Beton ekonomisini bırakıp, bilime sanayiye yönelecek. Bunları yapmadıkları takdirde onlardan da hesap sorulacak. Çünkü muhalefet seçmeni koyun değil.

 • 41114Ciddiye almıyor olabilir. 01.10.2022 22:24

  Televizyon ekranına çıkan birisinin karşı tarafa suçlamadan başka ekonomi konusunda uygulayacağı bir programı olması, halka bu konuda bilgi verilmiş olması yani insanların ekonomi konusunda muhalefetin fikrini açıkça bilmesi gerekir. İçimizde bu konuda bilgisi olan var mı? Muhalefet iktidar olursa nasıl bir ekonomi politikası uygulayacak? Kimse bilmiyor bana sorarsanız kendisi de bilmiyor. Bu yüzden ekrana çıkıp tartışacak kadar ciddi bulmuyor.

 • 41113SORU01.10.2022 16:50

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Sayın Erdoğan'a açık ve net çağrı yapıyorum; cesaretin ve yüreğin varsa, bütçe toplantısına, bütçe konuşmalarına katılırsın, sunuşunu yaparsın ve beni dinlersin." dedi. AKP Genel Başkanı neden çıkıp da tartışamıyor. Ekranlarda tartışma programlarına neden çıkamıyor?

 • 41112İsmail özsahin30.09.2022 15:04

  Gelen gideni aratır demezlermiydi

 • 41111Ragıp EFE29.09.2022 19:44

  Memleket derin bir ekonomik kriz içerisindeyken, insanlar sofra kurmakta zorlanırken, aileler çocuklarına okul ve kırtasiye malzemesi alamazken saraylarında günlük 10.000.000 TL masraf yapanlara ben hakkımı helal etmiyorum.

 • 41110SARAY MASRAFI29.09.2022 11:38

  Cumhurbaşkanlığı’nın bir günlük gideri 10 milyon lirayı geçti Sayıştay'ın yayınladığı mali tablolara göre, Cumhurbaşkanlığı’nın mutfaktan temizliğe, giyimden sağlığa kadar birçok kalemde yaptığı harcamalar katlandı. Kasadaki açık ise bir yılda 2.8 milyar liradan 3.6 milyar liraya çıktı.

 • 41109Veli28.09.2022 18:31

  Bolu MEB İl müdürlüğüne duyurulur. Çocuğumuz kayda değer miktarda bir para bağışı yapmak durumunda kaldık, bu bağışı yaparken bizden dönem içi başka para toplanmayacağı söylendi, fotokopi masrafları için 1 top kağıt istendi, bunun yerine ücretini de ödeyebileceğimiz söylendi onu da kayıtta ödedik, okul başlar başlamaz, önce spor parası altında para toplandı, sonra sınav ve fotokopi parası olarak iki farklı kalemde para toplandı, şimdide çocuklarımıza aylık basketbol, futboll, velotboll kurslarına katılıp katılmayacağımızı katılmamız durumunda aylık 200 tl kurs parası gösteren özel broşürler verildi. Bu okul 50.yıl ortaokulu, okul eğitim öğretimden daha çok para organizasyonlarına kafa yoruyor, madem bu spor kursları yapılacaktı niçin spor parası toplandı, bu kurslardan gelecek gelir ile okulun sportif ihtiyaçları karşılanmazmıydı. yada toplanan spor paralarıyla bu spor kurslarının ihtiyacımı karşılanacak, aylık üctretler nereye gidecek. Daha 1 ay dolmadan para işleriyle uğraşmaya başladık, MEB bakanı para toplanamaz her okula özel bütçe gönderdik derken, bu okul para toplama yarışına girdi, bir ilgilenin lütfen

 • 41108***Yenileceksiniz***26.09.2022 23:42

  Mikrofonu görünce gazel okumakla olmuyor bu işler. Ülkeye ihanet ediyorsunuz. Çocuklarımıza Türk yurdu bırakmamaya and içmişsiniz. Dün akşam İçişleri Bakanı’nın kendi semti Gaziosmanpaşa’da bir kamyon dolusu göçmen sokağa bırakıldı. ( Lütfü Türkkan)

 • 41107Mehmet Balıkçı26.09.2022 23:27

  İstanbul Gaziosmanpaşa’da bir kamyon dolusu kaçak Afgan sokağın ortasına boşaltıldı. İçişleri Bakanlığı, güvenlik güçlerimiz bunları görmüyorlar mı? Ne olacak bu memleket? Eyyy AKP iktidarı, niyetiniz ne?

 • 41106Yazıklar olsun!..26.09.2022 23:17

  ABD Dışişleri Bakanlığı üst düzey yetkililerinin yapmış olduğu bir telekonferansın tutanaklarında Afgan 'sığınmacı'ların Türkiye'ye gelmeleri konusunda AKP iktidarı anlaşmaya varıldığı belirtildi. Ağustos 2021'de yayınlanan tutanakları değerlendiren İYİ Parti Milli Güvenlik Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Tolga Akalın, "AKP/Erdoğan ile ABD arasında ABD’ye hizmet etmiş Afganların Türkiye’de geçici koruma altına alınacağına dair bir anlaşma yapıldığını kanıtlamaktadır." değerlendirmesinde bulundu. İYİ Parti İzmir Milletvekili Aytun Çıray ise, "Yazıklar olsun." ifadelerini kullandı.

 • 41105Yahu26.09.2022 13:19

  Yahu arkadaş burada bildiklerimizi paylaşıyoruz, dikkate alan okuyan eden yok mu? Arayın düzce yaka muhtarını sorun kilitparke taşını kamuoyu bilgilensin, bundan sonra paylaşım yapmayalım dikkate alınmadıktan sonra ne gerek var..

 • 41104Şaşkın25.09.2022 23:53

  Bugün Düzce merkez ilçe Yaka köyüne patates götürdüm, köyde Tanju' yu övdüler. Sebebini sorduğumda 5-6 palet kilitparke taşı hediye ettiğini söylediler. Gittim baktım Bolu belediyesi yazıyor üstlerinde, Bolu'nun bir köyü istediğinde bizim yetki alanımızda değil diyenler farklı illere yatırım yapıliyor, hatta bir kaç farklı köye de yatırım yapılmış. Yatırım almak için ise formülü Akp den istifa eden muhtarlar Meral Akşener ile fotoğraf çektirip iyi parti ye üye olursa Tanju özcan Bolu bel as üzerinden farklı illere kilit parke hediye ettiklerini söylediler. Sanki kurduğunuz şirket babanızın mali, cebinizden 5 kuruş vermessiniz. Bir de ahkam kesersiniz, hizmet ise Bolu için hizmet yapın. O kadar insanın hakkına girmeyin.

 • 41103Metin Çelik24.09.2022 22:48

  Sn İnternet Kullanıcıları. Türk Telekom Alt Yapı sisteminden İnternet hizmeti veren Tüm Firmaların hepsi aynı. Ben Yaklaşık 15-20 gün öncesine kadar TÜRKNET Firmasından hizmet alıyordum. Şimdi ÖN ÖDEMELİ Bir başka Firmadan internet hizmeti alıyorum. Fatura ödeme derdim kalmadı internetim borcundan dolayı kesilme gibi bir derdim de kalmadı. Rüzgar Net Poyraz Net , Milencom ve benzeri Firmalardan hizmet alırken almak isterseniz hiç kuşkunuz olmasın ben Yeni bir Firma olan COMNET İnternet Firmasından Ön ödemeli hizmet satın aldım. TÜRK Net Firmasından hiç bir Farkı Yok. Neden 160 Lira veriyoruz Tabii biz bu paraları verirsek Onlar da havalara girer halkı soydukça soymaya devam ederler Ben 85 ödüyorum. İlgili Arkadaşlara Öneririm Soyulmasınlar

 • 41102Şükür24.09.2022 14:04

  Devletin akibeti belli olmayan kayıp paraları 203 milyar dolara çıkmış. Seçime kadar sahte bir bahar havası yaratmak için içine ettikleri ekonomiyi, el altından piyasaya para sürerek, faiz indirmelerle toparlamaya çalışıyorlar. Bu Türkiye'nin geleceği ile kumar oynamaktır. Bütün dünya faiz artırıyor, biz indiriyoruz. Bizdeki akıl onlarda yok demek ki. Onlarda bizdeki gibi kuzu olmuş halk yok. Enflasyona karşı halk sokaklara çıkıp tepki gösteriyor. Bizim halk ise biraz sabır ilerde inşallah düzelecek diyor. İllaki düzelecek ama bu hükümetle değil!

 • 41101Hutbe24.09.2022 09:15

  Bu cuma ironik bir olay yaşandı. Kampüsteki Camii de imam hutbede "görevini layıkıyla yapmak ibadettir" dedi. Üniversite, görev, layıkıyla yapma ve ibadet bu 4 kelime yan yana gelince çok büyük anlam veriyor. Demekki üniversitemizde hakyol cu yöneticiler bu şekilde bir ibadeti tercih etmiyorlar!!!!!

 • 41100Valimize sesleniyorum. (2)24.09.2022 08:50

  Hastanelere gidiyoruz Arap kaynıyor. Her yer Afganlı dolu. Genç Afganlıların burada ne işleri var? İyi bir insan savaş halindeki bir yerde karısını, annesini babasını ve çocuklarını bırakarak başka bir ülkeye kaçmaz. Onun için bu insanları bize savunmayın. Türk halkı üzerine düşeni fazlası ile yaptı ve yıllar boyu ev sahipliği yaptı. Artık bunları ülkemizde ve Bolu’da görmek istemiyoruz. Bunu yapan iktidarlara seçim günü Türk halkının hak ettikleri cevabı vereceğini hepimiz göreceğiz. Yaşadıkları mahallelerde ve apartmanlarda birkaç gün kalmayı deneyin. Belki o zaman bizleri daha iyi anlarsınız.

 • 41099Valimize sesleniyorum. (1)24.09.2022 08:50

  Bolu Valisinin sığınmacılarla ilgili yazısını Bolunun Sesi Gazetemizde üzüntü ile okudum. Söylediklerinizin hiç birine katılamadım. Bir vatandaş olarak Vali Beye cevaptır; 1-“Bizim insanımızla kültürleri farklı olduğu için ister istemez, bir uyumsuzluk oluyor. Bunu çözmemiz lazım.” demişsiniz. Cevap: Türk halkının kültür ve yaşam farkı ile sığınmacıların yaşam tarzı çok fazla. Bunlarla uyum sağlamamız gerekmiyor. Uyumsuz insanlarla bizi bir arada yaşamaya zorlamayın. Bunu çözmek zaman ve kaynak işidir ve sizlerin de Türk halkının kaynaklarını bunlara harcamaya hakkınız yok. 2-“Bizim 4-5 milyon vatandaşımız Avrupa’da, oraya gitmişler. Orada ekmeğini kazanıyorlar. Aynı şey onların başına gelse, onlara aynı şekilde yapsalar ne düşünürüz?” demişsiniz. Cevap: Avrupa’daki Türk vatandaşları memleketlerinden kaçmadılar. Oraya çalışmak için gittiler. Kadın-erkek hiçbir Türk vatandaşı savaş halindeki ülkesini terk etmez. “3-Bolu’da yabancıların suç oranları az.” demişsiniz. Cevap: Bu olay sadece Bolu’yla sınırlı değil. Ben ülkemin her şehrini gezip görüyorum. Gidin Şanlıurfa’ya, Kilis’e, Gaziantep’e, Mersin’e… İnsanlarımız sığınmacılar yüzünden mahallelerini, evlerini terke ediyorlar. Bir devletin kendi vatandaşlarına bu zulümü, bu sıkıntıları yaşatmaya hakkı var mı? Kimse bizim yaşam alanımızı daraltamaz.

 • 41098ADRESE TESLİM İLANLAR23.09.2022 22:38

  BOLU ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ 54 SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALACAK

 • 41097helal mi23.09.2022 22:35

  BEDAVADAN DÖNER LERİ YESİNLER, ÇALIŞANLARA DA ZIRNIK YOK

 • 41096PEKALA23.09.2022 22:33

  2 bin 300 Suriyeli ile ilgili kıyamet kopartılıyor" diye haber yapılmış. o vakit yarın hemen şimdi ticarethanemize 10 suriyeli işe alıp bolulu vatandaşlarımızı çıkarayım, kiracımızı çıkartıp evimizi onlara fahiş dolar üzerinden kiraya verelim, sokakları, parkları...... herşeyi

 • 41095Kazım efendi23.09.2022 11:41

  1 aydır tıp fakültesinde bir tomografi sonucu bekliyorum, inşallah iş işten geçmemiştir, radyolojide hoca yetiştirmesi, sonuç okuması yada hoca eksikse hoca takviyesi yapacak kişi rektör yardımcılığı koltuğunda boş boş oturuyor, bunun hesabını Rabbim öncelikle rektör den sor

 • 41094Mehtap K.23.09.2022 09:05

  Tımarhanede bugün! AKP'li Metin Külünk önerisini açıkladı: Her eve bir din görevlisi! Sayelerinde ülkede dindar kimse kalmayacak.

 • 41093Şebnem Gülbeyaz23.09.2022 08:37

  Üretimi bitiren, iğneden ipliğe her şeyi dolara endeksleyen Saray, Merkez Bankası'na bir kez daha faiz indirimi yaptırdı. Bütün gelişmiş ülkeler faizi artırırken biz düşürüyoruz. Dolar/TL kurunun yükselişi ile tüm ürün ve hizmetlere yeni zamlar kapıda... Ayrıca Merkez Bankası faizi % 12'ye düşürdü ama bankaların verdiği faiz en az % 40'larda. Uyan Türkiyem, soyuluyoruz...

 • 41092Tiyatro22.09.2022 19:18

  Eşimle tiyatroya gittim en öndeydik, tanju gelecek dediler. Yer ayarlamaya çalıştılar, bir grup hamfendi gerekirse kucağına otururum dediler ve güldüler biz utandık. Bu yüzden bu partinin rahatlığını, yalancılığını işgüzarlığını sevmiyorum. Adappp

 • 41091++İsmet Kocatürk++22.09.2022 19:16

  Güzelim memleketimize 13-14 milyon ne oldukları belirsiz istilacıyı sokan bu iktidara benim de tüm haklarım haram olsun. Bir kez bu iktidara oy verdim ama ne kadar yanlış yaptığımı şimdi görüyorum. Bunlardan ülkeye yaptıkları kötülüklerin hesabını sormak boynumuzun borcu olsun.

 • 41090**Haramolsun**22.09.2022 19:15

  Kul hakkı yiyenlere, Bolunun belediye imkanlarını kullanarak şirketi üzerinden Onurlu yapıdan alımı yapılan karşılıksız malların doğruluğu araştırılsın, bu paralar size Bolu muza hizmet edin diye veriliyor. Haram zıkkım olsun

 • 41089Çetin ERDEMLİ22.09.2022 19:10

  Ülkenin bütün kurumları dökülüyor. “Marmaris ormanları yanarken Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci özel jetle Adıyaman’a gidiyor. Ormanlar yanarken ne işin var Adıyaman'da? Neden programını yarıda kesip dönüp gelmedin? Gece yangına müdahale eden helikopterlerin neden sözleşmeleri bitti ve gönderildi?” Allah cezanızıversin. Ülkeyi her yönden çıkmaza soktunuz. Gün yüzü görmeyin. Tüm haklarım bu iktidara haram olsun.

 • 41088Meb il müdürlüğü22.09.2022 16:58

  Okullar açıldı, okul yönetimlerinin para toplama faaliyetleribaşkadı, kayıt parası verdik, şimdi top parası istediler, toplanan parayla herhalde 500 tane top satın alacaklar, buda yetmedi fotokopi parası istiyorlar, örnek mi 50 yıl ortaokulu

 • 41087Mustafa22.09.2022 14:09

  Yorumcular neden fetoş Allah belanı versin, pkk ve yandaşları Allah belanızı versin, haklarımızı helal etmiyoruz demiyorsunuz. Neden oradan buradan 3-5 maaş alanları mahkemeye vermiyorlar madem ki kanıtları var? Tanju bey, Arzu hanıma, Alaattinin şoförüne ödenen fazla maaşları mahkemeye verip geri alabildi mi? Tüm siyasiler şov peşinde. Siz çok yiyorsunuz, biz az yiyoruz derdindeler. Üniversiteler hısım akraba ve eş ve çocucuklar için iş kapısı cemaatler her yerde cirit atıyor. Her yer lüks araç ve konut dolu, çalışan az çene üreten çok. herkes beleş derdinde. Yeni nesili çalışmaya, araştırmaya, saygıya ve sevgiye davet için çaba sarf etmeliyiz. Koltuk için yeni nesli abuk sabuk yollara (LGBT) değil, Vatanına Devletine sahip çıkmaları için yönlendirmeliyiz.

 • 41086erdem e20.09.2022 20:57

  cok haklısın. fırsat verenlere de kul haklarım haram ola

 • 41085Recep Salkım20.09.2022 08:41

  İsrail'e "one minute" diyenler, yakında İsrail'e büyükelçi gönderecek ve ilişkileri normale döndürme çabasında. Kısa süre sonra da düşman gördükleri Suriye Devlet Başkanı Esat ile el sıkışacaklar. Verdikleri gazlar havada kalacak. Çünkü Rusya böyle istiyor. Rusya'dan borç para almanın böyle bir sonucu olacak. Erbakan Hoca öğrencilerini görse yüzlerine bakmaz, kovardı.

 • 41084ERDEM M.20.09.2022 08:36

  Bu sayfanın değerli okurları yaşadığımız olaylara karşı haklı tepkilerini ortaya koyarak "HARAM OLSUN" kavramını gündeme sokmuşlar. Ben de ülkeyi kötü yönetimiyle batağa sokan, vatandaşı fakirleştiren Ak parti iktidarına HAKKIM HARAMOLSUN diyorum. Allahıma yalvarıyorum, bunların yaptıkları haksızlıklar, hukuksuzluklar yanlarına kalmasın. Hesap sorulsun.

 • 41083İrfan DİNÇ19.09.2022 19:23

  Eyy akp iktidarı... 20 yıllık iktidarınız boyunca kendi küplerinizi doldururken halkı fakirleştirdiniz. İnsanları ekmeğe muhtaç hale getirdiniz. Orta gelirlilerin ev ve araba alma hayallerini yok ettiniz. Ülkeyi istilacılarla doldurdunuz. Toplumu böldünüz. Kutuplaştırdınız. Ekonomiyi bitirdiniz. Beceriksiz ekonomik politikalarınızla her şeyin fiyatı üçe katlandı. Dilerim belanızı bulursunuz. HAKKIM HEPİNİZE HARAM OLSUN!!!

 • 41082Selma Başkurt19.09.2022 09:16

  Cumhurbaşkanı Erdoğan 15 Ağustos'ta yaptığı açıklamada Tarım Kredi Kooperatiflerinde 40 temel üründe fiyatların artırılmayacağını ve sabit kalacağını söylemişti. Şimdi bakıyoruz ki sabit kalmak bir yana tüm ürünlerde acımasız fiyat artışları devam ediyor. Demek ki Cumhurbaşkanının sözünü dinlememişler.

 • 41081+++HARAM OLSUN+++19.09.2022 08:56

  Vakıflar Genel Müdürü AKP’li Burhan Ersoy’un 3 yerden maaş aldığı ortaya çıktı. CHP’li Yavuzyılmaz, Ersoy’un ayda toplam 228 bin lira kazandığını açıkladı... Bir aylık maaşı 41 asgari ücrete eşit!

 • 41080Ayten Karakoç18.09.2022 08:55

  Memleket o kadar kirletilmiş ki temiz eller operasyonu bile fayda etmez. 20 yılda ülkenin bütün düzeni bozuldu. cumhuriyetin bütün ekonomik değerlerinin yanı sıra akarsularımız, limanlarımız, madenlerimiz hep satıldı. Bu güzel ülkeye ne oldukları belirsiz olan 13-14 milyon istilacı sokuldu. Bilerek ve isteyerek nüfus yapımız bozuldu. Merkez Bankasının içi bile boşaltıldı. AKP iktidarı elbette tez zamanda iktidarını kaybedecek ama memleketin düzelmesi uzun yıllar alacak. Dilerim bu güzel ülkeyi batak hale getirenlerden hesap sorulur. Altılı masaya güveniyorum. Partili Cumhurbaşkanlığı zaten yanlıştı. Güçlü bir parlamenter yapıyla diriliş başlar ve hırsızlardan hesap sorulur.

 • 41079Bolulu17.09.2022 23:32

  Normalde devlet ülkede temiz eller operasyonu başlatır. Ama gelin görün ki Türkiye öyle bir hale gelmiş Sedat Peker eliyle mafya ülkede temiz eller operasyonu yapıyor.

 • 41078Tamer B.17.09.2022 22:07

  AKP yıllarca Fetö'cülerle işbirliği halindeydi. AKP'nin en üst düzey kurmayları, bakanları, belediye başkanları Fetö'ye övgüler diziyor, "Gel de bitsin bu hasret" diyorlardı. Parası ve unvanı olanlara hiç bir şey yapılmadı. Şimdi hepsi zenginliklerine zenginlik kattılar. Lüks villalarda lüks otomobillerde zevk ve sefa içerisindeler. Kamu ihaleleriyle, kayırmacayla, liyakatsız atamalarla hepsi zengin oldular. Ama kul hakkı yediler. Devletin hazinesini boşalttılar... Benim HAKKIM DA HARAM OLSUN. İnanıyorum ki milletin kanını emenlerden tez zamanda hesap sorulacaktır. Dilerim ahirette de cehennem ateşiyle yanarlar.

GÜNÜN SÖZÜ

Arkadaşlar, efendiler ve ey millet, iyi biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz. En doğru, en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır.

SON YORUMLAR
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak