Halk BolununSesi'ne güveniyor. Okunuyorsak sebebi budur

Vali Serindağ uyardı!

  3 Ocak 2005

  Vali Ali Serindağ, 5442 Sayılı İl İdare Kanunu gereğince ilçe kaymakamlarını, belediye başkanlarını ve daire müdürlerini Bolu Valiliği Toplantı Salonu'nda bir araya getirdi. Serindağ burada çalışma sistemini katılımcılara aktarırken, taleplerini de iletti.

  Vali Ali Serindağ, 5442 Sayılı İl İdare Kanunu gereği yaptığı toplantıda, kendisi ve kamu kurum-kuruluşlarından istediği çalışma yöntemlerini katılımcılara aktardı.

  Gerçekleştirilen toplantıya ilçe kaymakamları, belediye başkanları ve daire müdürleri katılırken, Vali Serindağ toplantının ilk kısmını basın mensuplarına açık yaptı. Serindağ yaptığı konuşmada "Hizmetlerimizde vatandaşı odak noktası olarak kabul eden, hizmet odaklı yönetim, etkili, hızlı ve yansız olmalıdır. Bu konuda herkes üzerine düşeni gerçekleştirecektir. Vatandaşa bugün git, yarın gel denmeyecektir. Talep sahibi ayrıldığında kafasında soru kalmamalıdır. Akçalı ihalelerde çok dikkatli olunmalı, mevzuatın gereği dikkatlice yerine getirilmelidir. Yatırımlar; daire müdürlükleri ve kaymakamlıklar tarafından takip edilmelidir. Yıl ödeneği takip edilmediği için, yaşanan aksamalar sonrası bahane üretmeye çalışmamalıyız" dedi.

  Serindağ, "Okul yatırımları çok önemli. İlköğretimde ikili öğretimden tekli öğretime geçmemiz için 144 dersliğe ihtiyacımız olduğu belirtiliyor. Bunu 1 veya 2 yıl içerisinde gerçekleştirmeliyiz. Bunun için herkes çalışsın. Herkes mesai saatlerine uyacak, vatandaş mesai saatlerinde memuru yerinde görecek. Kamu görevlilerinin kılık ve kıyafetleri belirlenmiştir. Bu konuya dikkat edilecektir" ifadelerini kullandı.

  Daire müdürlerinin değişen yönetmelikleri yakından takip etmesini isteyen Serindağ, "Hizmetiçi eğitim, yönetmelikler sürekli değişiyor. Bunlar takip edilecek. Her daire İl Gelişme Planı'nda kendisiyle ilgili kısmı bilmeli. Yapacağı tekliflerde de bunlara dikkat etmelidir. Zaman zaman daire müdürleri il dışında gerçekleştirilen toplantılara katılıyor. Daire amirleri bu toplantılarda yapılan teklifleri, sorunları ve çözüm raporlarını bir rapor halinde hazırlayarak vilayete sunarak bilgi verecektir. Milli ve resmi bayramlara daire amirleri isteyerek katılacak, daireler tarafından düzenlenen etkinlikler aynı saate denk getirilmeyecektir. Gönderilen genelgeler ortada. Tasarruf tedbirlerine herkes uyacaktır. Kamu düzeni zarar görmeden çeşitli toleranslar gösterilebilir. Toplantılara herkes zamanında katılacaktır. İlçelerdeki hizmetlerimizi kaymakamlıklar yürütüyor. Daire müdürleri ilçelerle ilgili program düzenlerken, kaymakamlıklardan bilgi istesin. Denetim, yönetimin ayrılmaz bir bütünüdür. AB fonlarından yararlanabiliriz. Bu konu ülkemizde yeni. Merkez ve ilçelerde fonlara yönelik sivil toplum örgütleri tarafından projeler üretilmeli, bu projeler daireler tarafından desteklenmelidir" şeklinde konuştu.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  GÜNÜN SÖZÜ

  Cumhuriyet fikir serbestliği taraftarıdır. Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre saygı duyarız.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak