Halk BolununSesi'ne güveniyor. Okunuyorsak sebebi budur

Yılmaz sonunda projelerine başlıyor!

  3 Ocak 2005

  Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, seçim vaatleri arasında yer alan "Pazar Kompleksi Projesi"ne en geç Nisan 2005'de başlanacağını müjdeli. Yeni yıl nedeniyle yaptığı açıklamada, göreve geldiği günden bugüne ortaya koyduğu çalışmalar hakkında bilgiler veren Başkan Yılmaz, çalışmaların 2005 yılında katlanarak devam edeceğini açıkladı.

  Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, yeni yıl nedeniyle bir mesaj yayınladı. Yılmaz mesajında, ortaya konulan çalışmaların geleceğe yönelik yapıldığının da altını çizerek, "Görevimin ilk yılında daha çok elimizdeki mevcut imkanları geliştirmeye yönelik, popülist yaklaşım sergilemeden, siyasetten uzak geleceğe yönelik önemli adımlar attık. Bugünün değil, 10 yıl sonrasının veya 50 yıl sonrasının muhasebesini yaptık." "Bolu Belediyesi hizmet makamı mı? Yoksa istihdam makamımı?" sorusunun muhasebesini yaptık ve şartsız, hizmet etmeye karar verdik. Eğer siyasi yaklaşımlar sergileseydik, popülist düşünceler içinde olsaydık, Bolu'nun geleceği için muhakkak atılması gereken bu adımların hiç birini bu yıl içinde atamazdık. Bugün atılan bu adımların sayesinde, Bolu Belediyesi artık kendi ayakları üzerinde durabilir hale gelmiştir. Bu radikal gibi görülen kararların Bolu'ya ve Bolu Belediyesi'ne daha ne gibi faydalar getireceğini, hep birlikte önümüzdeki yıllarda, belki de önümüzdeki aylarda göreceğiz" dedi.

  Yılmaz 6 aylık çalışma döneminde Hayır Çarşısı, Özel Halk Otobüsleri, 11 Mayıs İzzet Baysal'a Şükran Günleri ve 17 Temmuz Atatürk'ün Bolu'ya Gelişi, Ramazan Ayı Kültür-Sanat Etkinlikleri, Atatürk Orman Parkı mülkünün alınması, İmar Revizyon çalışmaları, MERP Projesi kapsamında İtfaiye Binası ve itfaiye malzemeleri alımı için karşılıksız kredi bulunduğunu belirtti.

  Başkan Yılmaz açıklamasında, seçim vaatleri arasında yer alan projelere ilk kazmanın 2005 yılı içerisinde vurulacağını müjdeleyerek, "2005 yılında inşaat sezonunun başlaması ile ilk kazmalar vurulacak ve projelerin bir bölümü kısa bir süre içinde tamamlanacak. Bunlardan ilki ise Hal Pazarı'nın bulunduğu alandaki Pazar Kompleksi Projesi. Bu projenin etüt ve planlama çalışmaları tamamlanarak, mart ayının sonunda ya da nisan ayının başında ilk kazma vurulacak. 2005 yılı içinde başlanacak bir diğer proje ise, Karayolları ile yürütülen Köprülü Kavşak Projesi. Bu projenin ön çalışmaları tamamlanırken, kavşağın yapımı için ilk temel mart ayı içinde atılacak" ifadelerini kullandı.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  GÜNÜN SÖZÜ

  Çok söyleyen değil, çok iş yapan yöneticeye muhtaçsınız.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak