“Eleştiri belki güzel bir şey değildir, ama gereklidir. Ağrıyla aynı işi görür. Çünkü ağrı da vücutta bir arıza olduğunu haber verir.” Winston Churchill

Cezası onanan FETÖ üyeleri operasyonla alındı

Cezası onanan FETÖ üyeleri operasyonla alındı
  8 Temmuz 2021

  Cezası onanan FETÖ üyeleri operasyonla alındı Bolu'da FETÖ/PDY Çatı ...

        Cezası onanan FETÖ üyeleri operasyonla alındı      

         Bolu'da FETÖ/PDY Çatı Yapılanması davasında haklarında verilen kararların Yargıtay tarafından onanmasının ardından polis ekipleri tarafından düzenlenen operasyonla gözaltına alınan 8 şüpheli emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

        Bolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ/PDY Çatı Yapılanmasına ilişkin haklarında dava açılan 34'ü tutuklu 118 sanıktan 79'una, Bolu Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 28 Mayıs 2018 tarihinde 1 yıl 10 ay ile 10 yıl 7 ay 15 gün arasında değişen hapis cezaları verildi. Sanıklar hakkında verilen kararın ardından tutuklu ve tutuksuz sanık avukatları Ankara Bölge Adliye Mahkemesi'ne istinaf yoluna gitti.

          Kararların aynen onanmasının ardından, sanık avukatları Yargıtay 16. Ceza Dairesi'nde temyiz haklarını kullandılar. Yargıtay 16'ıncı Dairesi de iki kişi dışında istinafın kararını aynen onayarak, sanıklar hakkında Bolu Ağır Ceza Mahkemesi'nin vermiş olduğu kararları kesinleştirmiş oldu.

         Haklarında verilen kararlar onanan şüpheliler Aydın G., Mehmet Ö., Mehmet S., Durmuş Ö., Fedai Ö., Uğur K., Uğur A., Levent S. hakkında yakalama kararı çıkarıldı. İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla ve Terörle Mücadele Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri haklarında yakalama kararı bulunan şahıslara yönelik operasyon düzenledi. Gözaltına alınan 8 kişi emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

        Temyiz aşamasında 2 kişi etkin pişmanlıktan yararlanmak istedi 

        FETÖ/PDY Çatı Yapılanması davasında tutuksuz olarak yargılanan Abdullah O. ve İsmail F.'ın yargıtayda temyiz aşamasında Mart ayında verdikleri dilekçelerde etkin pişmanlıktan yararlanmak istedikleri öğrenildi. Yargıtay 16'ıncı Dairesi ise bu kişilerin verdikleri bilgilerin örgüt içerisindeki kaldıkları süre, örgütsel faaliyet ve konumuna uygun faydalı bilgiler olup olmadığı, eldeki bilgilerle örtüşüp örtüşmediğinin ilgili birimlerden sorulup değerlendirilerek sonucuna göre haklarında karar verilmesine hükmetti.

  • Mustafa12 Temmuz 2021 . 11:18

   Üniversiteye fetöcüleri doldur ve feto soruşturmaları kapsamında atılanların %80 Rektör hayri tarafından kadro açılıp işe alınsın ama rektör Hayri berat etsin, Hayret.
  • Yorumcu10 Temmuz 2021 . 18:25

   Bazı azılı fetöcüler hiç sorgulanmadı hatta içeri bile alınmadı. Ben aslında onlardan şunu beklerim. Nasıl ki 17 25 aralık öncesinde hocaefendilerini azılı bir şekilde savunuyorlarsa ayrıca onların Burç fm radyosunu son ses açıp dinliyorlarsa şimdi de savunsunlar. Ama savunamazlar. Bunları artık yapamazlar ama gizliden kripto bir şekilde yaşayıp giderler. Bunlar millete din öğretip kendileri krallar gibi yaşarlar. Başkasının başını kapatırlar ama kendilerin
  • Cingöz Recai9 Temmuz 2021 . 09:30

   Şeddeli Fetöcü (hem işyeri abisi hem de bylock kullanıcısı, Türkçe olimpiyatında boy boy fotoğrafları olup bunu sosyal medyada paylaşmaktan çekinmeyen ) Zeki S. bile beraat ettikten sonra adalet benim için sadece bir kadın ismidir, o kadar...
  • Köroğlu9 Temmuz 2021 . 00:30

   İtirafçı olup serbest kalmak nedir yaa? Her türlü yöntemi kullanıp bülbül gibi öttüreceksin bu hainleri ve de yine cezaevine koyup bir güzel hakkettikleri cezayı çektireceksin. Önüne gelen itirafçı oluyor, herkesin bildiği şeyleri söyleyeceksin ve elini kolunu sallayarak sokaklarda gezeceksin. 250 şehidimizin kemikleri sızlıyor, anaların babaların eşlerin kardeşlerin ve de evlatların içi yanıyor. Devlet bir an önce bu itirafçı konusunu tekrar değerlendirmeli ve
  • Onur9 Temmuz 2021 . 00:18

   İçeriye gireceklerini anlayınca etkin pişmanlık dilekçesi. Yuh be. Devletle dalga geçer gibi. Bunların iştiraklerine kayyum, bunlara da dört duvar şart.
  • Recai8 Temmuz 2021 . 19:21

   Boluda esas kriptolar duruyormus, onlari da alın
  • Zahmanlalı8 Temmuz 2021 . 14:15

   5 sene sonra pişmanlık dilekçesi! Hala daha devlet aklıyla dalga geçiyorlar ya.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  GÜNÜN SÖZÜ

  Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz... Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar. Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak