“Eleştiri belki güzel bir şey değildir, ama gereklidir. Ağrıyla aynı işi görür. Çünkü ağrı da vücutta bir arıza olduğunu haber verir.” Winston Churchill

 Atatürk’ün 17 Temmuz 1934 tarihinde Bolu’ya gelişinin 87. yılı, törenlerle kutlanacak

 Atatürk’ün 17 Temmuz 1934 tarihinde Bolu’ya gelişinin 87. yılı, törenlerle kutlanacak
  17 Temmuz 2021

  Atatürk’ün 17 Temmuz 1934 tarihinde Bolu’ya gelişinin 87. yılı, ...

         Atatürk’ün 17 Temmuz 1934 tarihinde Bolu’ya gelişinin 87. yılı, törenlerle kutlanacak

          Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Bolu’ya gelişinin 87. yıl dönümü biz dizi etkinliklerle kutlanacak. Bolu Platformu’nun Bolu Valiliği ve Bolu Belediyesi iş birliğinde düzenlediği program kapsamında 16 Temmuz Cuma ve 17 Temmuz Cumartesi 9 farklı etkinlik yapılacak.

         Cuma akşamı Bolu Belediyesi Binası önünde halk konseri ile başlayacak etkinlikler, 17 Temmuz Cumartesi günü 09.30 Atatürk’e Saygı Bisiklet Turu ve 10.00’da Atatürk’ün Bolu’ya gelişi Atletizm Yarışı ile sürecek. İki etkinlik de Karacasu’dan başlayarak, Valilik binası önünde sona erecek.  Aynı gün saat 10.00 ile 11.00 arasında Bolu Sportif Havacılık ve Doğa Sporları Derneği Anıtpark ve İzzet Baysal Caddesi üzerinde yamaç paraşütü gösterisi düzenleyecek. Saat 10.30’da ise Bolu Valiliği önünde Off-Road yarışı başlayacak ve 45 dakika sürecek.

        SEÇİLMİŞ KADINLARA PLAKET VERİLECEK

        Günün anlam ve önemine ilişkin yine 17 Temmuz Cumartesi günü saat 19.30’da Gazelle Otel'de Bolu’nun seçilmiş kadınlarına plaket takdim edilerek. Bolulu aşçılar tarafından hazırlanmış Atatürk’ün sevdiği yemekler takdim edilecek. Bu etkinlik ile Türk Kadını’nın seçme ve seçilme hakkını kazanmasında önemli bir yeri olan Atatürk’ün Bolu ziyaretine vurgu yapılacak.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak