İsveç ve Finlandiya bile tanıdı, Bolu ise tanımamakta ısrar ediyor!

Atatürk'ün Bolu'ya gelişi törenlerle kutlandı

Atatürk'ün Bolu'ya gelişi törenlerle kutlandı
  18 Temmuz 2021

  Atatürk'ün Bolu'ya gelişi törenlerle kutlandı Bolu Valiliği ve Bolu ...

  Atatürk'ün Bolu'ya gelişi törenlerle kutlandıAtatürk'ün Bolu'ya gelişi törenlerle kutlandı

       Atatürk'ün Bolu'ya gelişi törenlerle kutlandı

        Bolu Valiliği ve Bolu Belediye Başkanlığı’nın ortaklaşa düzenlediği 17 Temmuz Atatürk’ün Bolu’ya gelişinin 87’nci yıl dönümü kutlama etkinlikleri Bolu Valisi Ahmet Ümit’e Türk Bayrağı verilmesiyle başladı.

        87 yıl önce Atatürk'ün Bolu'ya giriş yaptığı o dönemki adıyla Fırka Tepesi, şu anda ise Uğur Mumcu Parkı'nın bulunduğu bölgede yapılan ilk törene Bolu Valisi Ahmet Ümit, Garnizon Komutan Vekili Piyade Komando Albay İslam Can, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Vali Yardımcısı Ahmet Atılkan, Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Ömer Ersever, daire müdürleri, Siyasi Partilerin İl Başkanları, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, Gazilerimiz, öğretmenler, öğrenciler, sporcular ve vatandaşlarımız katıldı.

       Uğur Mumcu Parkı önünde düzenlenen programda ilk olarak Bolu Valisi Ahmet Ümit’e, Milli sporcumuz Enes Karakuş tarafından Şanlı Bayrağımız takdim edildi. Vali Ümit, Milli sporcumuz tarafından verilen şanlı bayrağımızı üç kez öpüp alnına götürerek teslim aldı.

       Ardından Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Halk Oyunları ekibi tarafından gerçekleştirilen Bolu yöresine ait halk oyunları gösterisi protokol ve diğer tüm katılımcılar tarafından beğeniyle izlendi.

       “ATATÜRK’E SAYGI YÜRÜYÜŞÜ” DÜZENLENDİ

       Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Halk Oyunları ekibinin gösterisinin ardından Atatürk’e Saygı Yürüyüşü’ne geçildi. Uğur Mumcu Parkı’ndan başlayan, Belediye Bandosu ile Bayrak ve flamaların da yer aldığı “Atatürk’e Saygı Yürüyüşü” İzzet Baysal Caddesi’nden geçilerek Anıtpark’ta son buldu.

      Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulması ile başlayan Anıtpark’taki törende Bolu Valiliği çelengi Bolu Valisi Ahmet Ümit tarafından, Garnizon Komutanlığı’nın çelengi Garnizon Komutan Vekili Piyade Komando Albay İslam Can tarafından, Bolu Belediyesi Başkanlığı’nın çelengi de Belediye Başkanı Tanju Özcan tarafından konuldu.

       Çelenklerin sunulmasından sonra Saygı Duruşu’nda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam eden programda Anıt Özel Defteri, Bolu Valisi Ahmet Ümit ve Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan tarafından imzalanarak okundu.

        VALİ ÜMİT ANIT ÖZEL DEFTERİNİ İMZALADI

        Anıt Özel Defteri’ne yazdıklarını okuyan Bolu Valisi Ahmet Ümit, 

       “Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk;

       Türkiye Cumhuriyeti’nin İlk Cumhurbaşkanı sıfatıyla 17 Temmuz 1934’te İlimize teşriflerinizin 87. yıl dönümünde sizi saygıyla selamlıyorum.

        Bağımsızlık mücadelemizde, İstiklal Harbinde göstermiş olduğunuz askeri dehanız ve liderliğinizle bizlere emanetiniz olan cennet Vatanımızı muasır medeniyetler seviyesinin üzerine taşımak için var gücümüzle çalışıyoruz ve çalışmaya da devam edeceğiz.

        “Kendiniz için değil, bağlı bulunduğunuz ulus için elbirliği ile çalışınız. Çalışmaların en yükseği budur.” Sözünüzden hareketle, Bolu halkı ile birlik, beraberlik ve kardeşlik ruhuyla güzel şehrimizin gelişmesi ve kalkınması için gösterdiğiniz hedef doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

        “Ancak kendilerinden sonrakileri düşünebilenler milletlerini yaşamak ve ilerlemek imkanlarına kavuştururlar” düsturuyla, geleceğimizin teminatı olan yeni nesillerimizin, milli ve manevi değerleri haiz, donanımlı ve eğitimli bireyler olarak yetişmeleri en büyük gayemizdir.

        Bolu’ya gelişinizin 87. yıl dönümü vesilesiyle sizi ve bağımsızlığımızın timsali olan Ay Yıldızlı Bayrağımız uğrunda canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi saygı ve şükranla anıyoruz. 

      Ruhunuz Şâd Olsun” diyerek Anıt Özel Defterini imzaladı.

       Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan da Anıt Özel Defterinde yazdıklarını okudu ve imzaladı.

       ATATÜRK’E SAYGI KOŞUSUNDA DERECEYE GİREN SPORCULARA ÖDÜLLERİ VERİLDİ

        Anıtpark’taki törenin ardından Kent Meydanı’nda düzenlenen etkinlikte, Bolu Valisi Ahmet Ümit, Atatürk’e Saygı Koşusu’nda 1’nci olan Ramazan Özdemir’e, 2’nci olan Alp Eren Ataş’a ve 3’üncü olan Mahmut Akbaş’a madalyalarını ve kupalarını verdi.

        ATATÜRK FOTOĞRAFLARI SERGİSİ GEZİLDİ

        Etkinlikler Bolu Belediye Başkanlığı ile İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından Kent Merkezi’nde düzenlenen “Atatürk Fotoğrafları” sergisinin gezilmesiyle sona erdi.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  GÜNÜN SÖZÜ

  Bir milletin büyüklüğü, nüfusunun çokluğu ile değil, akıllı ve fazilet sahibi adamlarının sayısı ile belli olur.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak